Jump to content

Dara iz Jasenovca

kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Da li mislite da mozda djica Drakulic i nije znala za originalni scenario Arsena Diklica? Uvid u njega je mozda imao samo Lejdi Gaga., koji joj je potom njoj ispricao sinopsis koji je plagirao, a da ona za to nije ni znala.

Edited by Kundera
  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Kundera

148

• Frank Pembleton

83

• harper

52

• msv

47

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Snimili su pre 5-6 godina Ivan i Monja Jović dokumentarni film, „Zaveštanje” se zove, bio je da se nađe na vimeu. Organizovali smo projekciju za studente, i onda nisam bila sigurna da li će to vredeti

Možda ovo nije pravo mesto za ovaj paste ali mislim da je veoma dobar stav. B.V. said: [quote] O propagandi Nisam gledao film sinoć. Nisam gledao ni Dnevnik Dijane Budisavljević. Nisam

Za mene je najodvratniji deo te "kritike" onaj deo gde se autor bori kao lav da nam objasni kako su logori smrti u Drugom svetskom ratu postojali samo za Jevreje i da je bolesno to sto se Srbi guraju

Posted Images

Iskreno, ja ne znam koji vise pljunuo na secanje na zrtve NDH genocida nad Srbima, a da ne racunamo razne HDZovce i slicno, pre ovoga. 

Edited by Kundera
4 minutes ago, Kundera said:

Da li mislite da mozda djica Drakulic i nije znala za originalni scenario Arsena Diklica? Uvid u njega je mozda imao samo Lejdi Gaga., koji joj je potom njoj ispricao sinopsis koji je plagirao, a da ona za to nije ni znala.

Može biti da je samo pisala dijaloge po narudžbini, ali jako teško.

• +1 1

Reditelj ovog filma je bio predsednik komisije FCSa koja je odbila Zafranovicev projekat i onda mu pokrao pola motiva iz scenarija, neke scene bukvalno prepisao.

Edit: ako mislis da na takvoj bazi moze ista dobro da nastane, onda jbg. i to posle svega sto je Lordan uradio i snimio vezano za ustase i ustaski genocid

Ok, evo šta ja ne razumem - kakve sve ovo ima veze sa samim filmom?
Mislim, ovde se prave paralele između jednog gotovog filma i drugog koji je u fazi recimo,ideje.
I pri tome se listom staje na stranu ovog drugog, imaginarnog filma, i pri tome se ovaj prvi dodatno maže i traže mu se mane samo zato što nije “naš”
Pri tome, iskreno ne vidim kako bi Zafranovićev sentiment i estetika, bitno promenio film, osim što bi ga verovatno napravio gadnijim za želudac, u smislu jezivih scena.

Sent from my iPad using Tapatalk
  • +1 1
Frank Pembleton
Da li mislite da moyda djica Drakulic i nije znala za originalni scenario Arsena Diklica? Uvid u njega je mozda imao samo Lejdi Gaga., koji joj je potom njoj ispricao sinopsis koji je plagirao, a da ona za to nije ni znala.
U taj scenario svakako nije imao uvid samo Antonijević.
A ako zaista nije imala informaciju onda je i ona prevarena i to bi trebalo javno da kaže.
Do tada je jasno učesnik u ovoj prljavoj raboti.

.... Shiit has hit the fan!

• +1 1
Frank Pembleton

Mislim, ovde se prave paralele između jednog gotovog filma i drugog koji je u fazi recimo,ideje.
I pri tome se listom staje na stranu ovog drugog, imaginarnog filma, i pri tome se ovaj prvi dodatno maže i traže mu se mane samo zato što nije “naš”
Pri tome, iskreno ne vidim kako bi Zafranovićev sentiment i estetika, bitno promenio film, osim što bi ga verovatno napravio gadnijim za želudac, u smislu jezivih scena.

Ima veze zato što je to krađa.
Ukradene su očigledno čitave scene.
Eto npr. oduzmi te scene iz filma i šta si dobio?
Ne mogu da verujem da ti uopšte objašnjavam ovo...

• +1 2
  • Hvala 1
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

U taj scenario svakako nije imao uvid samo Antonijević.
A ako zaista nije imala informaciju onda je i ona prevarena i to bi trebalo javno da kaže.
Do tada je jasno učesnik u ovoj prljavoj raboti.

Ma gde sme da kaze sad, iako se slazem, to jedina moralna stvar koja moze da se uradi.

Ima veze zato što je to krađa.
Ukradene su očigledno čitave scene.
Eto npr. oduzmi te scene iz filma i šta si dobio?
Ne mogu da verujem da ti uopšte objašnjavam ovo...

Pljuvanje filma je počelo pre ove afere.
Srbljanovic, Zafranovic, pre njih Kadijević su došli kasnije da bi se dokazalo da je film bulja.
Ono što ja pitam je, kad bi apstrahovale sve igranke oko filma, tačne ili netačne, da li bi film i dalje bio toliko loš?

10 minutes ago, steins said:

Ključna razlika je u tome što je Antonijević spodoba koja ismijava žrtve logora devedesetih, a Zafranović i pokojni Diklić su bili itekako opterećeni sa dvije Budakove trećine koje čine suštinu Endehazije - ubijanjem (Zafranović) i pretvaranjem Srba u Hrvate-srbomrsce (Diklić).

kud u maglu Simoviću

bokte mazo @steins kako nema

sve i da mazneš pikasovu skicu i namalaš nešto to ne znači da će te okačiti u momi, iako si milić od mačve

staje se iz nekoliko vrlo prostih razloga. prvo antonijevićev film je prikazan i loš je tj da budem blag nije dovoljno dobar koliko tema zaslužuje

drugo profesionalni autoritet zafranovića je neupitno veći od antonijevićevog

treće kroz maltene celu filmografiju lordana zafranovića se provlače motivi ustaškog genocida, što će reći da je on tu temu odavno savladao kao autor, i to prilično dobro nominacija u kanu, valensija i tri pulske arene za filmove sa sličnom tematikom okupacija, večernja zvona i pad italije

e

prof autoritet znači da će lakše doći do vrhunskih saradnika-autora, nego neko ko je samo skupio lovu

u dari imaš jednog etabliranog glumca sa ulogom čiji je tekst na više od jedne strane

e2

jesi li pogledao film i kakav je tvoj stav o filmu, ne o priči koja mu je prethodila ili o post reakciji

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 2
  • Hvala 1

Ključna razlika je u tome što je Antonijević spodoba koja ismijava žrtve logora devedesetih, a Zafranović i pokojni Diklić su bili itekako opterećeni sa dvije Budakove trećine koje čine suštinu Endehazije - ubijanjem (Zafranović) i pretvaranjem Srba u Hrvate-srbomrsce (Diklić).

Nešto sam propustio, kako Antonijević ismejava žrtve logora 90tih? Koje žrtve? Kojih logora?

Facundo Orellana

Žrtve prijedorskih logora sa Marićem.

Ja sam danima zabezeknut koliko je ideja Zafranovića i Diklića pokradena. 

bokte mazo [mention=2845]steins[/mention] kako nema

sve i da mazneš pikasovu skicu i namalaš nešto to ne znači da će te okačiti u momi, iako si milić od mačve

staje se iz nekoliko vrlo prostih razloga. prvo antonijevićev film je prikazan i loš je tj da budem blag nije dovoljno dobar koliko tema zaslužuje
drugo profesionalni autoritet zafranovića je neupitno veći od antonijevićevog
treće kroz maltene celu filmografiju lordana zafranovića se provlače motivi ustaškog genocida, što će reći da je on tu temu odavno savladao kao autor, i to prilično dobro nominacija u kanu, valensija i tri pulske arene za filmove sa sličnom tematikom za okupaciju, večernja zvona i pad italije

Ok, ajde priče radi, da se ne složimo da je loš.
Zašto misliš da je loš? Koliko je loš? Negledljiv? Neubedljiv?
Cela priča, ili makar najveći deo kritika ovog filma se odnosi na to ko ga je finansirao, da li je ukraden, da li je polit korektan, da li je autokatarzičan ili katarzičan i tako dalje i tako dalje.....
Hoću da kažem, vrlo malo se priča o filmu a mnogo više o svemu oko njega.
Jbga, meni se to ne dopada, bez obzira da li je i koliko tačno.