Jump to content
IGNORED

GameStop short squeeze - pogibija hedžera


iDemo

Recommended Posts

Ne znam mogu li na OTC, videću to u narednim danima. Sada mi je prvo da vidim kako platforma mehanički funkcioniše - kupovina, prodaja, konverzija valuta, vraćanje para na račun u Srbiju, itd. Kada vidim da radi, onda idemo u neke jače akcije sa više para. Problem je i što uplata ide sporo, od davanja naloga banci do para na računu u IB je prošlo više od nedelju dana, tako da ću teško uspeti da uhvatim ovaj pad.

 

 

Link to comment

Uzas. Ko da si u srednjem veku. 

 

Javljaj kako ide

 

Ja sam morala da se adaptiram, obzirom da mi je biznis smanjen za 90% da nadjem nacin kako da i dalje okej zaradjujem a da i dalje radim za sebe. 

Downside je sto ti treba vremena da se emotivno dovedes u red i ne shvatas stocks licno, pa ih cuvas kao mentol, nego da ulazis, izlazis nonstop. Da nema tu emocija. 

 

 

Link to comment
33 minutes ago, Lezilebovich said:

Po celom tvom pisanju, vise deluje da treba da pises o ovome na temi o kladjenju, nego na investiranju

 

Gde god hocete, i don't care. 

 

Penny jeste investiranje i je i kladjenje. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Steta sto se ne bavite berzom dnevno, bas bii bilo super da se ovde gadjamo  akcijama :D... I sa coins.

 

Svaki dan je nova drama... Ceo taj ekosistem, kao pozoriste u kuci :lolol:

Link to comment

meni je u celoj ovoj prici najveci utisak kako je robinhood preziveo sve ovo, trenutno na app store 4.1 a na play store 2.8 a realno bi trebali da budu na minimumu. mislim znam da su ovi iz gugla i epla masovno brisali negativne komentare i ocene ali na drugu stranu njih su bas svi mediji masovno kritikovali tih dana kao nijednu kompaniju pre a ovi opet opstali!!!

Link to comment
  • 2 months later...

@Ayatollah, ili bilo ko drugi, kakvo je mišljenje o trgovini akcijama preko Komercijalne banke?

 

https://www.kombank.com/sr/privreda/hartije-od-vrednosti-privreda/brokersko-dilerski-poslovi-privreda

 

Oni, izgleda, nude mogućnost trgovine na većini relevantnih berza u inostranstvu.

Takođe, posredno sam čuo da pomoću aplikacije to je real-time trgovina putem aplikacije. Da nema onog dugog ciklusa gde ti šalješ zahtev, pa tvoj predstavnik kad mu stigne na red to odradi...

 

Ovako, laički, deluje da su im commision rates nezanemarljive. Mada nije baš da imam s čim da uporedim.

 

Za poreze u Srbiji ne znam. To valjda sam regulišeš, ne radi banka za tebe. 

 

Link to comment

Procesljaj malo redit finansije, pisu tamo ljudi (izmedju ostalog) i o tome. Nisam se nesto preterano interesovao pa nisam detaljno pratio, ali cini mi se da je tamo zakljucak da je to u kombanku shit i da je najbolje direktno raditi sa stranim brokerima. 

 

Sto se tice poreza u Srbiji siguran sam da je to nuklearna nauka sama za sebe.

  • +1 1
Link to comment

Ode ceo market u kurac danas, sve pozicije su mi u crvenom, neke i po 5%. Doduše, osim smrdljivog T, sve ostale su još znatno iznad cene po kojoj sam ih plaćao. Trebao sam da prodam pre 10 dana, ali bitka, generali, pamet...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...