Jump to content
IGNORED

Mesojedi protiv vegana


borris_

Recommended Posts

4 minutes ago, askeladden said:

Sto je vrlo pogresno,ali neka te to ne sprecava da generalizujes.Ishrana organskim mesom,iznutricama i zdravim mastima,pod tim ne mislim na suncokretovo i od uljane repice ulje je pod sto puta vecom lupom od vegansko/vegeterijanske ishrane  i ima mnogo vise naucnih dokaza o ispravnosti od vegana snaucera koji izgleda kao da ima 3 god.iako ima 14.

 

Hm, pa znas kako, tu se paradigma prilicno promenila poslednjih godina, kao sto se menja i paradigma o tome sta je zdrava hrana za ljude. Ja sam licno tu neopredeljen. Nemam psa, ali verujem da bih ga, da ga imam, hranio kao sto i sebe hranim, vegetarijanska ishrana sa minimalnom kolicinom jaja+mlecnih proizvoda iz "proverenih" izvora. Naravno, hraniti psa na taj nacin nije nimalo lako jer (bas kao i ljudska veganska ishrana) zahteva, planiranje, spremanje, istrazivanje, upoznavanje sa nutricionistickim potrebama zivotinje i prilagodjavanje.

 

 

Link to comment
33 minutes ago, chandra said:

 

Jest, ova tema ima neverovatan potencijal da izraste u krvoprolice, medjusobni pokolj, i zavrsi se napustanjem foruma i banovima. Meni licno je pun kurac mesozderske utlra vecine koja pokusava da razmislja o pitanju, oseca se ugrozeno od strane sacice vegana...

 

 

pa ja ne znam šta očekuješ od teme koja je započeta tvrdnjom da su svi koji jedu meso najobičnije ubice

 

9 minutes ago, chandra said:

Pa vegani nisu svi isti


sa veganima i vegeterijancima koji me ne napadnu sam sasvim u stanju da normalno razgovaram, ima se šta od njih i naučiti. one koji mi popuju mogu samo da napušim ladnim kurcem.

Link to comment
8 minutes ago, chandra said:

 

Hm, pa znas kako, tu se paradigma prilicno promenila poslednjih godina, kao sto se menja i paradigma o tome sta je zdrava hrana za ljude. Ja sam licno tu neopredeljen. Nemam psa, ali verujem da bih ga, da ga imam, hranio kao sto i sebe hranim, vegetarijanska ishrana sa minimalnom kolicinom jaja+mlecnih proizvoda iz "proverenih" izvora. Naravno, hraniti psa na taj nacin nije nimalo lako jer (bas kao i ljudska veganska ishrana) zahteva, planiranje, spremanje, istrazivanje, upoznavanje sa nutricionistickim potrebama zivotinje i prilagodjavanje.

 

 

Paradigma se promenila u smislu da ce mnogo lakse biti za velike kompanije da zarade novac prodajuci vegansku piletinu,burgere,hot dogove i placajuci influensere da objasnjavaju kako su im sise porasle i nos se smanjio od veganske hrane a ne od operacija.

Sad je novi marketinski trik,kako je veganska hrana bolja za klimu i CO2.Posto nema dokaza da je zdravija.

Link to comment
6 minutes ago, nisam ja said:

ne znam za vas, ali moji očnjaci su oštri i oči su mi napred. 

 

 

Jest, bilo bi zajebano pisati po internetu da su ti oci sa strane.

 

Ti "bioloski" argumenti zapravo otvaraju sasvim legitimno pitanje. Zasto ne jedemo druge ljude? I tu se dolazi do nekih zanimljivih perspektiva. Kanibalizam u prirodi nije neuobicajen, i posebno nije neuobicajen medju primatima. Bonoboi rutinski jedu svoje mlade i leseve drugih jedinki svoje vrste. Medju ljudima je zapravo relativno nova moda. Cinik bi rekao, tek malo starija od veganstva. Literatura o kaniblistickim praksama do srednjeg veka (a i kasnije) je izrazito obimna. S tim da je, samo pitanje, naravno, izuzetno vazno ne samo u ovoj raspravi o ishrani danas vec i za razumevanje kulturne istorije. Recimo, u vreme krstasa, Ricardu Lavljem Srcu nije bio nikakav eticki problem da pojede ispecenog saracena.

 

Da skratim poentu, ishrana je neraskidivi deo naseg kulturnog obrasca. Kad smo naucili da su i saraceni ljudi prestali smo da ih jedemo. (Sto ne znaci da smo prestali i da ih ubijamo, sto opet otvara temu sve licemernosti u odvajanju cina ubistva i cina prehrane.)

Link to comment
5 minutes ago, Kundera said:

Ne jedem hranu koja nije vristala u svojim posljednim trenucima, jednostavno mi to nije to.

Sta mislis da li vriste radnici na ekoloskim plantazama u J.Africi kad dobiju maligne ekceme od izlozenosti hemikalijama kojima prskaju sa ledjnih prskalica?Posto ekoloska proizvodnja ne iskljucuje upotrebu preparata,vec regulise doze i karencu.Ili randici na plantazama avokada u Meksiku,gde su im sefovi i nadzornici pripadnici Sinaloa kartela i slicnih?Pa kad malo svicnu bicem ili kundakom po ledjima.

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, askeladden said:

Paradigma se promenila u smislu da ce mnogo lakse biti za velike kompanije da zarade novac prodajuci vegansku piletinu,burgere,hot dogove i placajuci influensere da objasnjavaju kako su im sise porasle i nos se smanjio od veganske hrane a ne od operacija.

Sad je novi marketinski trik,kako je veganska hrana bolja za klimu i CO2.Posto nema dokaza da je zdravija.

 

To jednostavno nije tacno. Opet, stvarno nemam nameru da se s tobom ubedjujem, internet je pun kredibilnih izvora na tu temu.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, chandra said:

 

Jest, bilo bi zajebano pisati po internetu da su ti oci sa strane.

 

Ti "bioloski" argumenti zapravo otvaraju sasvim legitimno pitanje. Zasto ne jedemo druge ljude? I tu se dolazi do nekih zanimljivih perspektiva. Kanibalizam u prirodi nije neuobicajen, i posebno nije neuobicajen medju primatima. Bonoboi rutinski jedu svoje mlade i leseve drugih jedinki svoje vrste. Medju ljudima je zapravo relativno nova moda. Cinik bi rekao, tek malo starija od veganstva. Literatura o kaniblistickim praksama do srednjeg veka (a i kasnije) je izrazito obimna. S tim da je, samo pitanje, naravno, izuzetno vazno ne samo u ovoj raspravi o ishrani danas vec i za razumevanje kulturne istorije. Recimo, u vreme krstasa, Ricardu Lavljem Srcu nije bio nikakav eticki problem da pojede ispecenog saracena.

 

Da skratim poentu, ishrana je neraskidivi deo naseg kulturnog obrasca. Kad smo naucili da su i saraceni ljudi prestali smo da ih jedemo. (Sto ne znaci da smo prestali i da ih ubijamo, sto opet otvara temu sve licemernosti u odvajanju cina ubistva i cina prehrane.)

Pretpotavljam da si cuo za bolest ludih krava?Kad bi ljudi poceli masovno da jedu druga ljudska bica,posledica bi bila ista.Priroda sve regulise.

Link to comment

Moje kumče, koji je kao mladji tinejdžer postao vegan po svojoj odluci imao je neke zdravstvene posledice koje su eskalirale, na koje je reakcija lekara bila da ne unosi sve što mu je neophodno za razvoj organizma. Roditelji su imali muka da ga nagovore da barem na odredjeno vreme stopira svoj način ishrane jer mu je ugrožavao zdravlje i razvoj.

Edited by pt 2.0
Link to comment
Just now, askeladden said:

Pretpotavljam da si cuo za bolest ludih krava?Kad bi ljudi poceli masovno da jedu druga ljudska bica,posledica bi bila ista.Priroda sve regulise.

 

Ma neee, ne mora masovno. Samo ponekad, kao gurmanski delikates. Resh uvce. Bio je skoro onaj kuvar koji je gostima posluzio slaninu odsecenu sa svog dupeta. Kazu da je bilo izuzetno ukusno. Doduse, sekli su ga pod anestezijom pa nije vristao. :D

Link to comment
2 minutes ago, chandra said:

 

To jednostavno nije tacno. Opet, stvarno nemam nameru da se s tobom ubedjujem, internet je pun kredibilnih izvora na tu temu.

Da,izmedju stelovanih istrazivanja sponzorisanih od strane firmi koje proizvode preradjenu hranu i nezavisnih istrazivaca koji tvrde suprotno sa sve cinjenicama iz prakse plus objasnjenim bioloskim i hemijskim reakcijama u organizmu ,nesto sumnjam da cu da verujem WHO.

Link to comment
2 minutes ago, chandra said:

 

Ma neee, ne mora masovno. Samo ponekad, kao gurmanski delikates. Resh uvce. Bio je skoro onaj kuvar koji je gostima posluzio slaninu odsecenu sa svog dupeta. Kazu da je bilo izuzetno ukusno. Doduse, sekli su ga pod anestezijom pa nije vristao. :D

Ili desert od govanceta dugogodisnjeg vegana koji jede samo voce i zrnevlje.Mljac.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...