Jump to content
IGNORED

Mesojedi protiv vegana


borris_

Recommended Posts

Meni je više spooky činjenica kako veganima ne smeta da uništavaju biljke.

Po čemu su to životinje bolje od biljaka pa njihovi životi više vrede? :cry:

Dokle ta faunodiskriminacija? 

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, Filozof manijak said:

Meni je više spooky činjenica kako veganima ne smeta da uništavaju biljke.

Po čemu su to životinje bolje od biljaka pa njihovi životi više vrede? :cry:

Dokle ta faunodiskriminacija? 

 

ne verujem da bi im smetalo da ih zovu ubice biljaka, kao što ovim osetljivim dušicama smeta da ih smatraju ubicama životinja,   a oni su u stvari samo ljubitelji dobrog zalogaja:

 

53077698-403.jpg

 

Edited by levi
  • Haha 1
Link to comment
23 hours ago, borris_ said:

 

Neka rade sta hoce, neka jedu sta hoce ali neka prestanu da nam govore da smo ubice zivotinja, da napadaju one sa kojim se ne slazu, jel to ok? Vegetarijanci nikada nisu imali potrebu da nametnu svoj nacin zivota dok vegani to rade cesto. I da smijesna mi je ta potreba za kopiranjem kao i ovaj vegi burger sauce.

 

... a onda imamo tri stranice postova raznoraznih forumasa gde se pomocu asmesnih postova i fotki brane od agresije virtuelnih vegana. otprilike ko vucic kad udari na nevidljivog djilasa u maricevoj cirilici.

 

btw. ja jedem meso. zbog te moje odluke se ubijaju zivotinje. to me cini ubicom zivotinja.

ako ti jedes meso (kao sto mi se cini), isto vazi i za tebe.

to nije napadanje, zilotizam, kuracpalac, to je cinjenica.

  • +1 3
Link to comment

Nazivanje ubicom je logička greška u prostom zaključivanju.

Životinju ubijaju klaoničari. 
Jedem legalnu preradjevinu. 

Izmedju dostavljanja porcije na sto i igle pištolja za ubijanje u kičmenoj moždini ima barem 3 (vjerovatnije 5) onih koji bi se mogli nazvati ubicom [prije mene]. 

No ni oni nisu ubice (kelner, kuvar, vozač...), da se razumijemo.

 

:fantom:

Link to comment
8 minutes ago, Zverilla said:

 

... a onda imamo tri stranice postova raznoraznih forumasa gde se pomocu asmesnih postova i fotki brane od agresije virtuelnih vegana. otprilike ko vucic kad udari na nevidljivog djilasa u maricevoj cirilici.

 

btw. ja jedem meso. zbog te moje odluke se ubijaju zivotinje. to me cini ubicom zivotinja.

ako ti jedes meso (kao sto mi se cini), isto vazi i za tebe.

to nije napadanje, zilotizam, kuracpalac, to je cinjenica.

 

 Bullshit.

 

Ubica je čovek koji je ubio čoveka, čovek koji ubija životinju je ili kasapin ili psihopata, u zavisnosti od motiva.

Link to comment
10 minutes ago, Tpojka said:

Nazivanje ubicom je logička greška u prostom zaključivanju.

Životinju ubijaju klaoničari. 
Jedem legalnu preradjevinu. 

 

dalje, tom logikom dolazimo do toga da bilo koji slučaj protiv naručioca ubistva ima logičku grešku :sleep:  naručilac je zaključio legalan posao, odgovoran je samo izvršilac

Link to comment
25 minutes ago, Zverilla said:

ja jedem meso. zbog te moje odluke se ubijaju zivotinje

Apsolutno netacno. Cak i da hoces da preuzmes na svoja pleca to tesko breme, ne mozes. Druge, vece probleme drustva nije resavao pojedinac, niti bio odgovoran za njih. Ne mozes ni ti spasiti milijardu kravljih zivota bas nikako.

 

ontopic 

 

fishhouse.png

Link to comment
13 hours ago, Filozof manijak said:

Meni je više spooky činjenica kako veganima ne smeta da uništavaju biljke.

Po čemu su to životinje bolje od biljaka pa njihovi životi više vrede? :cry:

Dokle ta faunodiskriminacija? 

mora odnekud da se pocne

 

@admini ajde prebacite postove na novu temu, zasluzila je

(hocu da postavim jedan ne-smesan klip zivota na koji su osudjene pre nego sto im ga okonca drugar ubica)

Edited by bosque
Link to comment

Po predlogu korisnika postovi sa Laugh teme su splitovani u novu temu. Molim vas budite konstruktivni. Ako bude krenulo prepucavanje i prozivanje selimo je na Deponiju momentalno.

Link to comment
5 hours ago, JozoMujica said:

Ubica je čovek koji je ubio čoveka, čovek koji ubija životinju je ili kasapin ili psihopata, u zavisnosti od motiva.

 

U čemu je problem ubiti ako je zbog hrane ili samoodbrane? Pa kako god se zvalo

Link to comment

nisi uhvatio bit jozove primedbe.  

 

tačno je da je nazivanje mesojeda ubicama zloupotreba jezika, jer "ubica" je onaj ko je ubio čoveka, što je zločin. to je loaded language.

 

sa druge strane "ubiti" nema tu konotaciju i manje-više ravnopravno se odnosi na životinje 

 

poenta je da onaj ko jede meso čini time da životinje budu ubijane (ne mora biti etiketiran kao ubica).

Link to comment
9 hours ago, desboj said:

 

U čemu je problem ubiti ako je zbog hrane ili samoodbrane? Pa kako god se zvalo

 

Upravo to sam to i napisao. 

Ako ubija zbog hrane, kasapin je, to mu je posao.

Ako ubija iz zadovoljstva, psihopata je.

Link to comment

pa i kasapin ubija zbog zadovoljstva, samo što je lakše da se nađu opravdanja za svoje zadovoljstvo da se uživa u hrani, nego zadovoljstvo nekog psihopate da ode u lov i ubije jelena. ali svodi se na isto, uzimanje tuđeg života zbog sopstvenog zadovoljstva

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...