Jump to content
IGNORED

Quarantstralian Open 19+2


Ros

Recommended Posts

To je sad i najbitnije, bolje da se leci dva, tri, koliko treba meseca nego da posle izgubi vise vremena igrajuci povredjen. Recimo da za Wimbldon bude na 100% cak i po cenu propustanja RG.

Link to comment

I ovaj podatak je dosta indikativan i govori o Nolovim propuštenim šansama (i deda Rođinim, ali je on svoj skor drastično pokvario nakon Nolovog ozbiljnijeg ulaska u igru)

 

Rođa je 46 GS polufinala pretvorio u 31 finale, gde je slavio 20 puta.

Nolo je 39 GS polufinala pretvorio u 28 finala, gde je slavio 18 puta.

Rafa je 34 GS polufinala pretvorio u  28 finala, gde je slavio 20 puta.

 

Rafa je, dakle, ubedljivo najefikasniji od pomenute trojice kada se ovako posmatra (čemu je doprinela i surova dominacija u Parizu, ali svejedno). 

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Ali uprkos njima, Đoković i dalje ima sjajne statistike u finalima. i mečevima koji su jako bitni. Jednostavo, ima i on pravo na grešku, loš dan, i ko zna koje okolnosti koje su uticale na neke poraze.

 

On je u prva 3-4 igrača po procentu pobeda u finalima, prvi je valjda Muster, tako da tu ne treba previše žaliti, ne može se svaki meč pobediti.

Link to comment
1 hour ago, Kampokei said:

A otkad i zasto se GOAT trka gleda skoro iskljucivo po slemovima? Je li to oduvek bilo tako? Meni je cisto intuitivno broj nedelja na broju 1 jednako vazan parametar. Ali vidim da se to jednostavno ne percepira tako.

 

Otkad ja pratim tenis, tako je, a pratim ga od Konorsa i Esa. Razlika izmedju Slemova i drugih turnira je nekada maltene bila kao razlika izmedju profesionalnog i amaterskog sporta, tek jacanjem ATP-a i promocijom turnira serije ATP 1000 kao "masters" turnira ta razlika je smanjena. Danas je znacaj Slemova malo precenjen u odnosu na to kakva je realnost teniskog kalendara ali, jebi ga, tradicija je tu da se postuje. S druge strane, ima i do toga da su njih trojica malo devalvirali trofej na nekom od GS turnira, kao sto su devalvirali i sve druge "istorijske brojke" i rekorde u tenisu. Secam se kad je Sampras uzeo 14.-ti trofej u "dubokoj starosti" i nabio 286 nedelja kao broj 1 na ATP listi da su svi govorili kako treba da prodju decenije da te rekorde neko obori. Tolika je bila Samprasova dominacija. 19 godina i 74 Slemova kasnije (Pit je uzeo US Open 2002. godine, zato dva turnira manje u racunici) tri igraca kombinovano imaju 58 (20 + 20 + 18) GS trofeja a dvojica od njih trojice su presli 300 nedelja na prvom mestu, plus ih treci ima 209, sto je sesti rezultat u istoriji.

 

Mnogo se pise o tome koliko je nenormalno ovo sto Trio Spustic radi tenisu i koliko su ga privatizovali ali koliko god da se pise ne postoje reci koje to mogu da opisu na pravi nacin. Njih trojica su bukvalno sve promenili i znacajni su za istoriju tenisa isto koliko drugi najvazniji dogadjaj u toj istoriji, pocetak Open ere. Zato ja te njihove brojke i rekorde cak i ne uzimam s preteranim ushicenjem u odnosu na to sta je bilo pre njih, verujem da oni sada tim brojkama postavjlaju standarde za neki novi tenis koji ce doci u buducnosti.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, simetrije said:

I ovaj podatak je dosta indikativan i govori o Nolovim propuštenim šansama (i deda Rođinim, ali je on svoj skor drastično pokvario nakon Nolovog ozbiljnijeg ulaska u igru)

 

Rođa je 46 GS polufinala pretvorio u 31 finale, gde je slavio 20 puta.

Nolo je 39 GS polufinala pretvorio u 28 finala, gde je slavio 18 puta.

Rafa je 34 GS polufinala pretvorio u  28 finala, gde je slavio 20 puta.

 

Rafa je, dakle, ubedljivo najefikasniji od pomenute trojice kada se ovako posmatra (čemu je doprinela i surova dominacija u Parizu, ali svejedno). 

Rafa koncentrisaniji na GS trofeje (citaj Pariz), Novak konstantniji teniser, sto se vidi po nedeljama na 1.mestu. I raznovrsnosti podloge, usavrsavanju itd.

Link to comment
4 minutes ago, W.F.C. said:

Rafa koncentrisaniji na GS trofeje (citaj Pariz), Novak konstantniji teniser, sto se vidi po nedeljama na 1.mestu. I raznovrsnosti podloge, usavrsavanju itd.

 

Ako se izbace polufinala koja ne znam što su bitna, ipak su finala mečevi koji odlučuju, ne kaska tu Novak uopšte ili ne previše.

Ako izbacimo turnire na kojima obojica dominiraju, AO i RG razlika je još manja. 

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, Tsai said:

ali brate. pricalo se da ce samprasovih 14 gs da stoji ne znam ni ja kolko godina, a ove godine nadal ima priliku da izjednaci taj rekord samo sa RG titulama :lolol: prebizarno

Ja verujem da on vec uveliko negde vezba na sljaci 😂

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...