Jump to content
IGNORED

Temeljna / Strategijska - Dekonstrukcija 2021+


Weenie Pooh

Recommended Posts

Obaveštenje svima ▪ split
Ovo je split sa teme o američkim izborima. 
Napomena (izvod iz pravila): "Komunikacija forumaša sa moderatorima treba da se odvija na jednom podforumu Zid Plača..." – tema Imam pitanje za mod tim (ako je zaključana, i samo onda, privatna por.)

 

On 14.1.2021. at 15:15, harper said:

Ko da radi na "temeljnoj i strategijskoj dekonstrukciji ovog zla"? Ko da napravi konkretna resenja koja ce dopreti do average Joe-a? Ovi veliki stratezi koji se na takav nacin, pezorativno (average Joe, for fuck sake), ophode prema sopstvenom stanovnistvu? Teska posla, oni su ovo zlo i napravili. Najverovatniji scenario je da zakuvaju neki zajebani rat daleko od kuce i tako "rese problem".

Power je već vaspostavljena, fali samo Slaughter pa da se obrne još jedan krug na bis.

 

Ali uvek su mi fenomenalni ti spiskovi lepih želja i optimizma baziranih apsolutno ni na čemu. Kao, mogle bi demokrate da "temeljno marginalizuju" narandžasto zlo - ali baš ono kao temeljno, ne samo da "šutiraju mrtvog lava" - dok usput nude "konkretna rešenja" za prosečnog konzumenta populizma :isuse: 

 

Hoće, samo što nisu. Nije im dao Tramp ranije, inače bi samo letela rešenja kao sa fabričke trake. Concrete solution printer go BRRR

 

a01.gif

Edited by Krošek
/mod edit/
Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Power je već vaspostavljena, fali samo Slaughter pa da se obrne još jedan krug na bis.

 

Ali uvek su mi fenomenalni ti spiskovi lepih želja i optimizma baziranih apsolutno ni na čemu. Kao, mogle bi demokrate da "temeljno marginalizuju" narandžasto zlo - ali baš ono kao temeljno, ne samo da "šutiraju mrtvog lava" - dok usput nude "konkretna rešenja" za prosečnog konzumenta populizma :isuse: 

 

Hoće, samo što nisu. Nije im dao Tramp ranije, inače bi samo letela rešenja kao sa fabričke trake. Concrete solution printer go BRRR

 

a01.gif

 

Mislim, u odbranu Chandre, je l si ti to procitao do kraja?

 

Ono "Strepnja mi je dublja od nade." na kraju u Chandrinom postu.

Link to comment
6 hours ago, Budja said:

Mislim, u odbranu Chandre, je l si ti to procitao do kraja?

 

Ono "Strepnja mi je dublja od nade." na kraju u Chandrinom postu.

 

Nije bilo usmereno protiv Čandre lično, više protiv tog ŠBBKBB majndseta generalno.

 

Nema tu mesta ni strepnji, svakako ne nadi. Sa Bajdenovom pobedom, prilično je zakucan razvoj događaja.

 

Potrebno je zatvoriti oči, uši, i nos da bi se uopšte kontemplirala "konkretna rešenja" za bezbroj kriznih momenata. 

Link to comment
17 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Power je već vaspostavljena, fali samo Slaughter pa da se obrne još jedan krug na bis.

 

Ali uvek su mi fenomenalni ti spiskovi lepih želja i optimizma baziranih apsolutno ni na čemu. Kao, mogle bi demokrate da "temeljno marginalizuju" narandžasto zlo - ali baš ono kao temeljno, ne samo da "šutiraju mrtvog lava" - dok usput nude "konkretna rešenja" za prosečnog konzumenta populizma :isuse: 

 

Hoće, samo što nisu. Nije im dao Tramp ranije, inače bi samo letela rešenja kao sa fabričke trake. Concrete solution printer go BRRR

 

Pa ne znam sta da ti kazem. Ja nikako nisam optimista, ali odbijam da potpuno prestanem da se nadam da ovaj svet moze da bude bolje mesto i da jos uvek ima prostora da se u postojecem politickom sistemu stvari menjaju na bolje. Ja ne ocekujem revoluciju, ali ocekujem da ce Demsi reagovati na ovu radikalizaciju i trumpizaciju republikanaca. Koliko uspesnoi kako, i da li ce to biti dovoljno, videcemo vrlo brzo.

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, chandra said:

 

Pa ne znam sta da ti kazem. Ja nikako nisam optimista, ali odbijam da potpuno prestanem da se nadam da ovaj svet moze da bude bolje mesto i da jos uvek ima prostora da se u postojecem politickom sistemu stvari menjaju na bolje. Ja ne ocekujem revoluciju, ali ocekujem da ce Demsi reagovati na ovu radikalizaciju i trumpizaciju republikanaca. Koliko uspesnoi kako, i da li ce to biti dovoljno, videcemo vrlo brzo.

 

Reagovati u smislu eksploatisati beskrajno da namaknu koji promil podrške više - to svakako.

 

Reagovati u smislu zapitati se zašto je sve veći broj ljudi radikalizovan & trampizovan, te da li se tu nešto može promeniti - nema šanse.

 

Slute sigurno do kojih bi se odgovora moglo doći; ne bi im se svideli pa ih neće ni tražiti. Lakše je da keep polishing brass on the Titanic, a i isplati se.

 

Mislim, pobednička parola u ovom izbornom ciklusu je bila nothing will fundamentally change. Ljudi su posegli za karikaturom simbolom fiktivnog zlatnog doba od pre desetak godina, što znači da motivacija nije inkrementalna promena nabolje već iluzorni povratak na stara dobra vremena, u tu svrhu se i vade iz naftalina provereni kadrovi iz Obama/Buš godina. Retrogradno razmišljanje, zatvaranje u krhke orahove ljuske u kojima je sve nekako ipak u redu. 

 

Neću previše da mračim, ali uopšte mi nije jasno na čemu baziraš tu nadu koju kažeš da gajiš.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Reagovati u smislu eksploatisati beskrajno da namaknu koji promil podrške više - to svakako.

 

Reagovati u smislu zapitati se zašto je sve veći broj ljudi radikalizovan & trampizovan, te da li se tu nešto može promeniti - nema šanse.

 

Slute sigurno do kojih bi se odgovora moglo doći; ne bi im se svideli pa ih neće ni tražiti. Lakše je da keep polishing brass on the Titanic, a i isplati se.

 

Mislim, pobednička parola u ovom izbornom ciklusu je bila nothing will fundamentally change. Ljudi su posegli za karikaturom simbolom fiktivnog zlatnog doba od pre desetak godina, što znači da motivacija nije inkrementalna promena nabolje već iluzorni povratak na stara dobra vremena, u tu svrhu se i vade iz naftalina provereni kadrovi iz Obama/Buš godina. Retrogradno razmišljanje, zatvaranje u krhke orahove ljuske u kojima je sve nekako ipak u redu. 

 

Neću previše da mračim, ali uopšte mi nije jasno na čemu baziraš tu nadu koju kažeš da gajiš.

 

Pa cuj, ne kazem da je nada velika, ali ako je nema nimalo, onda da se besimo o prvu sljivu. Ako je federalno povecanje dnevnice na 15$ glancanje mesinga na titanicu kapitalizma, slazem se potpuno. Iz svake globalne perspektive, to izgleda bas tako. Ali za mnoge ljude to je nekakav instant relief. Ako se resi pitanje studentskih dugova, opet, to nije revolucija, ali time ulazes u obrazovanje sopstvene nacije i opet pravis neki pomak. Promene klimatske politike - nece spreciti dugorocni problem s klimom, ali ako smo vec na Titaniku, ajde da ga jos ne torpedujemo (mogu vise nekom prilikom o steti koju je Trump napravio u tom sektoru). Trump je obecavao near-total ban abortusa. Tu je valjda ogromna promena da se nista ne promeni (bar ne na gore). Ima mnogo toga sto u US moze da se uradi i mnogo toga sto je obecano u ovoj kampanji. Cak i deo ispunjenih obecanja znacio bi neku promenu na bolje za mnoge amerikance. Mislim, za mene licno je i Sanders "desnica", ali ne pricamo o tome ovde.

 

Mene ovo sve podseca mnogo na nasu situaciju u Srbiji i "svi su isti" pricu. Evo, ja prvi cu da stanem u red za pljuvanje Djilasa i Jeremica. Mnoge teme koje mene direktno zuljaju ne bi se za zericu promenile ili pomerile njihovim dolaskom na vlast. A opet, da uspeju da dodju na vlast, naravno da bih se nadao da ce ipak uciniti nesto da upristoje zemlju, vrate je u neke normalne tokove i naprave napor da prepoznaju i marginalizuju zlo u ovom sto trenutno imamo. Ili da trazimo onu sljivu s pocetka.

  • +1 6
Link to comment

Vas dvojica se slažete generalno, samo što bi se jedan obesio o šljivu kad bi priznao sebi u kolikom smo kurcu, a drugi se neće besiti ali će ukazati ostalima zašto je se šljiva za bešenje trenutno najbolji izbor. :D

 

 

  • Haha 4
Link to comment
16 minutes ago, Mos said:

Vas dvojica se slažete generalno, samo što bi se jedan obesio o šljivu kad bi priznao sebi u kolikom smo kurcu, a drugi se neće besiti ali će ukazati ostalima zašto je se šljiva za bešenje trenutno najbolji izbor. :D

 

 


Odlican (5)

Link to comment

Ne mora šljiva, razne varijante postoje.

 

matt-christman-cushbomb-chapo-trap-house

 

Realno, nisam ni ja potpuno blackpilled, ali me najviše u pravcu šljive™ guraju upravo pokušaji racionalizacije i kilavog tešenja kao ovaj by @chandra gore. 

 

"Pa dobro, ako smo na Titaniku, bar ga nismo torpedovali."

Ali brod tone, kapiraš, prihvataš činjenicu da je korito razvaljeno i da voda kulja unutra?

"Pa dobro, ali zamisli da ga je torpedo razvalio! Nije to isto."

Isto je u smislu da brod svakako tone. 

"Pa dobro, ali možda... nekako... prestane da tone?"

Kad udari o dno, svakako da hoće. 

"Pa dobro, eto, ne gubimo nadu."

 

Taj tretman pozitivnim razmišljanjem, to suludo tešenje inkrementalizmom i fantaziranje o konkretnim rešenjima™ koja samo što nam nije podario neki Elon Musk, upravo je i dovelo svet tu gde se nalazi.

 

  • +1 3
Link to comment
24 minutes ago, Weenie Pooh said:

Taj tretman pozitivnim razmišljanjem, to suludo tešenje inkrementalizmom i fantaziranje o konkretnim rešenjima™ koja samo što nam nije podario neki Elon Musk, upravo je i dovelo svet tu gde se nalazi.

 

 

U fazonu sam da ovo boldujem, povećam font i zakačim negde u zaglavlje foruma. Ljudska rasa je ladno bila u fazonu da će nevidljiva ruka tržišta pronaći forumulu za spas čovečanstva i sada se čude što im dotična ruka kao plan predstavlja masovnu emigraciju na Mars.

  • Hvala 2
Link to comment

Čak nije ni masovna, plan je da ide samo milion ljudi. Šačica izabranih koji mogu da se samofinansiraju... plus svi oni koji su spremni da putuju na kredit a onda odrade svoj dug čisteći marsovske klozete :D Eloi & Morloci 1 kroz 1.

 

Quote

And lest you think a trip to Mars is too pricey for most people, Musk has said that he intends for there to be "loans available for those who don't have money," and jobs on the Red Planet for colonists to pay off their debts. Some critics say Musk's plans resemble an interplanetary form of indentured servitude.

 

/off

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

Ne mora šljiva, razne varijante postoje.

 

matt-christman-cushbomb-chapo-trap-house

 

Realno, nisam ni ja potpuno blackpilled, ali me najviše u pravcu šljive™ guraju upravo pokušaji racionalizacije i kilavog tešenja kao ovaj by @chandra gore. 

 

"Pa dobro, ako smo na Titaniku, bar ga nismo torpedovali."

Ali brod tone, kapiraš, prihvataš činjenicu da je korito razvaljeno i da voda kulja unutra?

"Pa dobro, ali zamisli da ga je torpedo razvalio! Nije to isto."

Isto je u smislu da brod svakako tone. 

"Pa dobro, ali možda... nekako... prestane da tone?"

Kad udari o dno, svakako da hoće. 

"Pa dobro, eto, ne gubimo nadu."

 

Taj tretman pozitivnim razmišljanjem, to suludo tešenje inkrementalizmom i fantaziranje o konkretnim rešenjima™ koja samo što nam nije podario neki Elon Musk, upravo je i dovelo svet tu gde se nalazi.

 

 

Ja stvarno ne znam sta si se navrzao? Ispasce ko da je ovde prodajem 100 lepih dana ili neku slicnu pozitivnu filozofiju? Masis balon i mesas babe i zabe.

 

AKo pricamo o titanik metaforama, nikako nije svejedno koliko brzo brod tone. Nije svejedno gde se u brodu nalazis. Nije svejedno koliko pojaseva za spasavenje ima. Nije svejedno ni da li je u pitanju bas Titanik, Andrea Doria ili Wilhelm Gustloff. Slazem se da ima mnogo razloga da se veruje da smo bas sada na Titanicu ili necem jos crnjem, ali verovali su to ljudi i ranije, pa smo se eto dokotrljali do 2021.

 

Ali, eto, sve i da je Titanik i da smo u nekim kabinama za sirotinju bez pojasa za spasavanje. Potonuce traje i trajace. Mozda jos desetak godina, mozda jos generaciju. Ali za to vreme (sekunde - Titanik, godine - mi), razmisljaces kako da se zapusti rupa, radices ako mozes nesto da uradis, pices vitamine, vakcinisaces se, brinuces o deci, o tome kako da im platis hranu, skolu, da ih obradujes, obezbedis im decje iluzije i sve ostalo sto cini srecno detinjstvo, ako potraje da deca dobiju decu, radovaces se unucima i brinuti za njih. Cak iako najdublje verujes da brod ide pravo na dno. Tu ce znaciti i malo veca nadnica, i mogucnost da kupis lekove i mogucnost skolovanja, ali i da ne slusas pijanog kapetana kako urla "Na dno, na dno!" ili huska putnike jedne na druge. Mogu isto tako da redjam sta bi znacilo da se promene kapetan i posada na srpskom Titaniku. No tebi je izgleda najveci problem sto se saputnik chandra jos nije obesio od ocaja,  pa te njegov stav "tera na sljivu".

 

Meni je pun kurac pozitivnog misljenja, ali isto tako i totalnog defetizma i weltschmerza. Niti polazem nade u ne znam kakve preokrete pod Bidenovom administracijom, niti mislim da sudbina sveta zavisi u ovom trenutku (samo) od toga ko vlada u US. Ali ajde nekoj vesti koja moze da nam olaksa malo dnevni zivot da smemo i da se obradujemo.

 

Ima ona prica o momku koji pada sa 100-tog sprata i kako koji sprat promice, ponavlja - za sada je sve ok. Za tebe je to "pozitivno misljenje koje nece nista da promeni". Meni deluje kao nacin da poslednje tri sekunde zivota provede bez histerije. S tim da sve te metafore polaze od pretpostavke da smo vec doomed, sto je moguce ili vrlo moguce ali ne i izvesno. Osim ako ne pricas sa jehovinim svedocima i drugim pasioniranim doomerima.

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, dragance said:

Pa izvoli pojasniti onda, molim te.

Prijatelju po meni i Bajden i Tramp su katastrofe i elementarne nepogode .., ja ti brate samo sjedim, posmatram i naslađujem se harakiri agonijom liberane demokratije.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, chandra said:

Ja stvarno ne znam sta si se navrzao? Ispasce ko da je ovde prodajem 100 lepih dana ili neku slicnu pozitivnu filozofiju?

 

Izvini, nisi ti lično problem, samo se slične priče sve češće čuju što dublje tonemo.

 

 

2 hours ago, chandra said:

Potonuce traje i trajace. Mozda jos desetak godina, mozda jos generaciju. Ali za to vreme (sekunde - Titanik, godine - mi), razmisljaces kako da se zapusti rupa, radices ako mozes nesto da uradis, pices vitamine, vakcinisaces se, brinuces o deci, o tome kako da im platis hranu, skolu, da ih obradujes, obezbedis im decje iluzije i sve ostalo sto cini srecno detinjstvo, ako potraje da deca dobiju decu, radovaces se unucima i brinuti za njih. Cak iako najdublje verujes da brod ide pravo na dno. Tu ce znaciti i malo veca nadnica, i mogucnost da kupis lekove i mogucnost skolovanja, ali i da ne slusas pijanog kapetana kako urla "Na dno, na dno!" ili huska putnike jedne na druge. Mogu isto tako da redjam sta bi znacilo da se promene kapetan i posada na srpskom Titaniku. No tebi je izgleda najveci problem sto se saputnik chandra jos nije obesio od ocaja,  pa te njegov stav "tera na sljivu".

 

Sve do bolda mogu da potpišem; to što opisuješ je sasvim shvatljivo apolitično životarenje - povučeš se od sveta, gledaš kako da sebe i sebi najbliže obezbediš što bolje možeš, to ogromna većina nas i radi u okviru sopstvenih mogućnosti.

 

Stvar je u tome što ti na to privatno nadovezuješ javno - politički stav tj. nadu™ sa početka koju si redefinisao kao satisfakciju činjenicom da brod na dno vodi trezveni kapetan, a ne tamo neka pijana budala :isuse: Tu me gubiš potpuno jer ne mogu da razumem da pametnom čoveku može nešto da znači takva razlika, da na njoj temelji nekakvu utehu.

 

Ako bismo još malo rastegli ovu napaćenu Titanik metaforu, pijani populistički kapetani ne urlaju "na dno, na dno!" Umesto toga, svesni da brod tone, huškaju putnike jedne na druge kako bi se najjači i najbezočniji dokopali čamaca za spasavanje. To je ružan ali donekle racionalan stav, utoliko što priznaje da problem postoji. 

 

Alternativa tome je trezveni stameni kapetan koji staloženo sa razglasa objavljuje, "Dame i gospodo sve je pod kontrolom, opustite se, nothing will fundamentally sink." Ideja da time treba da budem umereno zadovoljan, da nađem neku skromnu satisfakciju u dostojanstvenom potonuću, meni je izrazito odbojna. Jer upravo je to zadovoljavanje površinskim, stilskim, kulturalnim razlikama sprečilo da se ledeni breg izbegne. Ali ne, "samo da ne dođe Toma ne kormilari kakva pijandura, ostalo ćemo lako."

 

 

2 hours ago, chandra said:

Ima ona prica o momku koji pada sa 100-tog sprata i kako koji sprat promice, ponavlja - za sada je sve ok. Za tebe je to "pozitivno misljenje koje nece nista da promeni". Meni deluje kao nacin da poslednje tri sekunde zivota provede bez histerije.

 

Sviđa mi se ta metafora, bolja od Titanika. Samo jedan mali twist: zamisli da ti dok padaš, na svakom spratu neko pokušava da ti pruži ruku. A ti si, kao, "Fuj, populisti i revolucionari i salonski socijalisti! Ne hvala, meni je za sada OK. A ko zna, možda je beton mek? Mislim, verovatno nije, ali ne i sasvim izvesno."

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...