Jump to content
Sign in to follow this  
No7

O ulasku Srbije u NATO

Recommended Posts

No7
QUOTES Weenie>>> Ubeđen sam da su Radikali propustili svoju priliku da odvedu Srbiju u ambis, vremena su se promenila, kandže su povađene...<<< >>> Nikakve apokalipse, ni globalne ni lokalne, neće biti ako nam Ahmedinedžad dođe na vlast. Naravno da mu to ne želim, ali ne dozvoljavam da me iz godine u godinu zastrašuju nedefinisanim horor-skicama.<<< Saglasna. Ne dam da me iko ucenjuje, stavlja pred svrsen cin i iznudjuje podrsku za nekoga ko je pokazao i previse drzavnicke impotentnosti, politicke tupavosti, bezidejnosti, degutantnog ideoloskog kompromiserstva, vlastoljublja, sujete, egocentricnosti, jajarskog kalkulanstva.. Uostalom, zar nismo doskora tvrdili da je funkcija sefa drzave protokolarne prirode, da mu je fakticka moc veoma ogranicena itd? Sto se onda toliko plasimo ?eksperimenta? sa grobarskim strashilom? Njegov manevarski prostor je omedjen; NATO trupama u najblizem susedstvu, desetkovanom domacom vojnom tehnikom i ljudstvom simbolicnog brojnog stanja, koji bi bili sjebani pre nego sto bi i dosli do potencijalne ratne zone, Putinovim interesima u gradnji prijateljskih odnosa sa Bushom, te momentalnom diplomatskom izolacijom /setiti se slucaja Valdhajm/. So, ako moramo da progutamo zabu... bolje da to ucinimo dok nije prerasla u slona, nego da se jos jedan predsednicki mandat davimo u ustajaloj nacionanisticko-klerikalistickoj zabokrecini, slusajuci uveravanja da je to u nasem najvisem interesu, da samo sto nije svanuo dan kad ce nasem predsedniku ojacati desnica, ocvrsnuti mooda i bog podariti pamet, mudrost, postenje i dalekovidost.
Ma da sta je 212 M-84-ki sa tim ne mozes nista narocito ako vidis koliko tenkova ima npr. Madjarska clanica NATO-a.Ocigledno je da ne znate sa cime sve Vojska Srbije raspolaze a sa cime susedi a ja vam kazem da Srbija nije u zaostatku cak sta vise npr. u KoV-u je jaca od Madjarske i Hrvatske(od Hrvatske je jaca i u RV) a da ne pisem o odnosu na Albaniju inace Srbija ima veci vojni budzet od Bugarske. Toliko o tome da se to ne moze zloupotrebiti i propagandom iskoristiti samo se vi zavaravajte. Edited by No7

adam weisphaut
Ma da sta je 212 M-84-ki sa tim ne mozes nista narocito ako vidis koliko tenkova ima npr. Madjarska clanica NATO-a.Ocigledno je da ne znate sa cime sve Vojska Srbije raspolaze a sa cime susedi a ja vam kazem da Srbija nije u zaostatku cak sta vise npr. u KoV-u je jaca od Madjarske i Hrvatske(od Hrvatske je jaca i u RV) a da ne pisem o odnosu na Albaniju inace Srbija ima veci vojni budzet od Bugarske. Toliko o tome da se to ne moze zloupotrebiti i propagandom iskoristiti samo se vi zavaravajte.
Ti se spremas za KKOV :rolleyes: ?

Filipenko
Ti se spremas za KKOV :rolleyes: ?
Čovek ne razume da članice Nato-a i oni koji su pred ulaskom u isti uopšte nemaju potrebe da budže vojsku, drže veliki broj tenkova i sl. kada će ih ionako ceo Nato braniti u slučaju napada. Naprotiv, taj novac koriste u druge svrhe, reklo bi se prilično pametno.Naravno, uz redovni danak Nato-u na ime zaštite, ali šta da radimo... :wink:

adam weisphaut
Čovek ne razume da članice Nato-a i oni koji su pred ulaskom u isti uopšte nemaju potrebe da budže vojsku, drže veliki broj tenkova i sl. kada će ih ionako ceo Nato braniti u slučaju napada. Naprotiv, taj novac koriste u druge svrhe, reklo bi se prilično pametno.Naravno, uz redovni danak Nato-u na ime zaštite, ali šta da radimo... :wink:
Upravo :thumbsup: Iskidao sam se od smeha kad sam procitao da je napisao smo jaci od HR u RV, pa sta ce im kad je tu Aviano :lol:Inace apropos clanarine, jbg nema nista za DZ :wink:

No7
Upravo :thumbsup: Iskidao sam se od smeha kad sam procitao da je napisao smo jaci od HR u RV, pa sta ce im kad je tu Aviano :lol:Inace apropos clanarine, jbg nema nista za DZ :wink:
Sta upravo? Pa Hrvatska nije jos clanica NATO-a a ja samo pravim poredjenje tehnickih mogucnosti i kako to moze da se zloupotrebi a vi se samo tesite kako Srbija vise vojno ne moze nista, moze i te kako da napravi problema koje ce pre svega njoj da stete a vi glasajte za Nikolica ili mislite da kada dodje na vlast ce vladati najvise 6 meseci to se pricalo i za Kostunicu u proslom mandatu a kada ode Kosova ima da propagandom preko medija naprave ogromnu frustraciju u narodu, vecinskom delu a sa vlasti nece otici do nekog novog 5. oktobra.Inace nemas pojma Hrvatska namerava da kupi Gripene i da pukne dobru lovu za to ali to je vise tema o NATO-u i pitanju ulaska u njega ili npr. Ceska za vojsku izdvaja dvostruko viske od nas isto clanica NATO-a. Edited by No7

MancMellow
Inace nemas pojma Hrvatska namerava da kupi Gripene
troll on:To je tacno i ako ubrzo ne budemo mogli tome da pariramo a ne udjemo u NATO, to ce biti jako velika "nelagoda" za nas. Osim ako nam Ruje onako iz ljubavi ne daju neku eskadrilu, a to ce da se desi nikad.edit: eskadrila kosta ok milijardu evara, i jedino vidim kako nasa vojska moze tako nesto da skupi ako konacno pocne da rasprodaje svoje nekretnine Edited by M16

adam weisphaut
Sta upravo? Pa Hrvatska nije jos clanica NATO-a a ja samo pravim poredjenje tehnickih mogucnosti i kako to moze da se zloupotrebi a vi se samo tesite kako Srbija vise vojno ne moze nista, moze i te kako da napravi problema koje ce pre svega njoj da stete a vi glasajte za Nikolica ili mislite da kada dodje na vlast ce vladati najvise 6 meseci to se pricalo i za Kostunicu u proslom mandatu a kada ode Kosova ima da propagandom preko medija naprave ogromnu frustraciju u narodu, vecinskom delu a sa vlasti nece otici do nekog novog 5. oktobra.Inace nemas pojma Hrvatska namerava da kupi Gripene i da pukne dobru lovu za to ali to je vise tema o NATO-u i pitanju ulaska u njega ili npr. Ceska za vojsku izdvaja dvostruko viske od nas isto clanica NATO-a.
Hrvatska nije ali sta mislis koliko dugo jos nece, a i da li mislis da bi NATO samo gledao sa strane :lol: Naravano da je taj scenario nonsens, niko nije tollika budala, pa ni radikali.Sto se tice Ceske, pa koliki je njen BDP :wink: Edited by adam weisphaut

No7
troll on:To je tacno i ako ubrzo ne budemo mogli tome da pariramo a ne udjemo u NATO, to ce biti jako velika "nelagoda" za nas. Osim ako nam Ruje onako iz ljubavi ne daju neku eskadrilu, a to ce da se desi nikad.edit: eskadrila kosta ok milijardu evara, i jedino vidim kako nasa vojska moze tako nesto da skupi ako konacno pocne da rasprodaje svoje nekretnine
Ajde samo jos ovo da napisem, nadam se da moderatori nece brisati, jer vise necu o ovome.Nije bas tacno da ce sigurno kupiti Gripene jer SAD vrse veliki pritisak na njih da kupe rashodovane F-16 iako su Gripeni daleko tehnicki opremljeni i pogodniji za eksplataciju, ali kazem to su sve teme koje ce doci na red kada se bude raspravljalo dal' u NATO ili ne i kod nas ako uopste dodje na red ta tema ikada.Toliko od mene o ovoj temi, jos jednom se izvinjavam moderatorima na izlasku iz teme.

No7
Hrvatska nije ali sta mislis koliko dugo jos nece, a i da li mislis da bi NATO samo gledao sa strane :lol: Naravano da je taj scenario nonsens, niko nije tollika budala, pa ni radikali.Sto se tice Ceske, pa koliki je njen BDP :wink:
Sta bi gledao sa strane? Ti govoris kao da je plan da Srbija napadne Hrvatku a ja o tome uopste ne pisem ja sam samo poredio tehnicke mogucnosti u okolnim zemljama sa nasom vojskom za Kosovo i Albaniju necu da pisem ko hoce neka se uveri.Radikali jesu budale i ima ih vrlo ekstremnih u samom vrhu i nikad ne znas sta mogu da urade, to znaci da mogu kada bi dosli na vlast da budu novi HDZ pod Sanaderom u Hrvatskoj i priblize se zapadu ali mogu da budu rigidniji od Slobe.Imaju veci BDP i to dosta ali imaju i 26 000 pripadnika vojske vise od nas i to je jedna dobra stvar sto je kod nas uradjena sa racionalizacijom vojske.Edit: Nije 16 000 nego 26 000 mi 31 000, Cesi 57 050. Edited by No7

adam weisphaut
Sta bi gledao sa strane? Ti govoris kao da je plan da Srbija napadne Hrvatku a ja o tome uopste ne pisem ja sam samo poredio tehnicke mogucnosti u okolnim zemljama sa nasom vojskom za Kosovo i Albaniju necu da pisem ko hoce neka se uveri.Radikali jesu budale i ima ih vrlo ekstremnih u samom vrhu i nikad ne znas sta mogu da urade, to znaci da mogu kada bi dosli na vlast da budu novi HDZ pod Sanaderom u Hrvatskoj i priblize se zapadu ali mogu da budu rigidniji od Slobe.Imaju veci BDP i to dosta ali imaju i 16 000 pripadnika vojske vise od nas.
Ma ajde, kazem ti nisu ni oni tolike budale da osete cika Tomu i Hawka ponovo, pre bi isli na blokadu Kosova sto verovatno vec stoji u "Akcionom planu" :wink: Ionako ce Koma da izglupira izmedju dva kruga, znas da su oni majstori za to.Sto se tice Ceske koliko para toliko muzike, svaka zemlja izdvaja u skladu sa BDP-om :wink:

No7
Ma ajde, kazem ti nisu ni oni tolike budale da osete cika Tomu i Hawka ponovo, pre bi isli na blokadu Kosova sto verovatno vec stoji u "Akcionom planu" :wink: Ionako ce Koma da izglupira izmedju dva kruga, znas da su oni majstori za to.Sto se tice Ceske koliko para toliko muzike, svaka zemlja izdvaja u skladu sa BDP-om :wink:
A sta ako budu podstaknuti od Rusije a ovi im kao kazu ma podrzcemo mi vas cak i naoruzanjem, S-300 i tako te gluposti?Tako je radjeno za vreme hladnog rata gde su veliki odmeravali snagu u malim zemljama.Nije u skladu Bugarska pa cak ni Hrvatska obe zemlje imaju vise vojske od nas a trebaju da daju vise novca zbog mormnarice na odrzavanje to narocito vazi za Bugare, inace obe zemlje imaju manji vojni budzet od nas. Edited by No7

MancMellow
A sta ako budu podstaknuti od Rusije a ovi im kao kazu ma podrzemo mi vas cak i naoruzanjem, S-300 i tako te gluposti?Tako je radjeno za vreme hladnog rata gde su veliki odmeravali snagu u malim zemljama.Nije u skladu Bugarska pa cak ni Hrvatska obe zemlje imaju vise vojska od nas a trebaju da daju vise novca zbog mormnarice na odrzavanje to narocito vazi za Bugare, inace obe zemlje imaju manji vojni budzet od nas.
Ma generalno, potpuno je moguce da sa SRS-om na vlasti SAD i Rusija odluce da se igraju hladnog rata preko nasih ledja, a ujedno i nedozvoljavajuci da se EU konsoliduje, sto im obema odgovara. Ne treba jos sami da se crtamo za to.

adam weisphaut
A sta ako budu podstaknuti od Rusije a ovi im kao kazu ma podrzemo mi vas cak i naoruzanjem, S-300 i tako te gluposti?Tako je radjeno za vreme hladnog rata gde su veliki odmeravali snagu u malim zemljama.Nije u skladu Bugarska pa cak ni Hrvatska obe zemlje imaju vise vojska od nas a trebaju da daju vise novca zbog mormnarice na odrzavanje to narocito vazi za Bugare, inace obe zemlje imaju manji vojni budzet od nas.
Rusija ce gledati da ostvari prvenstveno ekonomski uticaj na Balkanu, zato je i gasovod toliko vazan, inace postoje indicije da ce DS da popusi prodaju NIS-a zbog potpisivanja SSP :wink: A evo sta kaze i Koma u Politici:
Navijam da Tadić 28. januara potpiše Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa EU, a da ja u roku od jednog dana dokažem da je taj sporazum gubitak Kosova i Metohije... Taj sporazum važi tek ako bude ratifikovan u Narodnoj skupštini. Ako ja dokažem da on ne valja, Skupština neće da ga ratifikuje i tu će Tadić da padne potpuno. A ako ga ne potpišu, i to mu je pad, jer je obećavao sporazum koji ne sme da stavi na dnevni red (skupštine) za potpisivanje. Da li zbog toga što posle toga neće imati podršku Koštunice ili što će ga Srbija napasti, ne znam.
Indikativno, zar ne :rolleyes: ?

Bustin
Kako mislis da ne moraju da budze... I te kako moraju da budze. Pa nije to zajebancija... to je osiguranje, koje se placa iz budzeta.

Sign in to follow this  

• Create New...