Jump to content
IGNORED

Izdvojeni PPP recepti raznih majstora


rezwalker

Recommended Posts

10 minutes ago, dùda said:

Ja recimo danima ne mogu da pronađem jedan svoj sjajan recept za salčiče (sa sve slikama faza )

 

Slike su otišle ća u migraciji servera :dry:

Edit: slike su ti bile na imageshacku, dakle nije naš server kriv

Edited by Skyhighatrist
  • Hvala 1
Link to comment

bilo bi super neki index da se napravi... ajde programeri, mrdnite malo, ima vas ovde hvala bogu...

@renne ne bi bilo loše da ostavljaš link na oriđiđi post, često tu krene diskusija na par strana pa se dopuni prvi recept vrlo zanimljivim stvarima

Link to comment
10 minutes ago, aram said:

bilo bi super neki index da se napravi... ajde programeri, mrdnite malo, ima vas ovde hvala bogu...

@renne ne bi bilo loše da ostavljaš link na oriđiđi post, često tu krene diskusija na par strana pa se dopuni prvi recept vrlo zanimljivim stvarima

onda moram da editujem svaki post sa svojom opaskom gde je originalni post

jednom, ako budem imao vremena

Link to comment
9 minutes ago, nisam ja said:

aj kad ste u kancelariji, treba mi vasina salata od fete, mortadele i praziluka. za uz sepra. :nobles:

mortadela i sepra :ohmy:

idi bre, gde to ide

 

renne i arame, ne dajte mu :D

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, renne said:

u saradnji sa @aram pravim ovu temu sa izdvojenim receptima ppp majstora

biće toga još mnogo

stay tuned

Renne, jel' može i bezmesni recepti, da me ne pljuju ljudi, žena i ja ne jedemo meso već skoro 7 godina pa smo svašta probali, možda se nekom nešto i svidi:D

Link to comment
2 minutes ago, arkonada said:

Renne, jel' može i bezmesni recepti, da me ne pljuju ljudi, žena i ja ne jedemo meso već skoro 7 godina pa smo svašta probali, možda se nekom nešto i svidi:D

piši na ovoj temi sve recepte koji se vama dopadaju

  • +1 1
Link to comment
On 31.12.2020. at 18:19, renne said:

Još ovo i gotovo

20201231_175318.jpg

 

20 hours ago, mraki said:

Daj recept za ovo.
Imao sam negde, ali sad ne mogu da nadjem.

Na netu naravno milion verzija.

Razviješ odmrznuto lisnato testo, očistiš ga od ostataka brašna, zatim jednu stranu premažeš umućenim jajetom (može i samo žuti deo, biće malo tamnije). Onda uzmeš zrnevlje po želji, i paralelno ga sipaš na testo, jedan red, drugi, treći, isečeš na trakice i uviješ.

Vruća rerna na 200°C 15 minuta

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

kaže anonimni da svoj recept za pasulj turim ovde

čorbast pasulj by renne

 

Ako ćeš čorbast pasulj onda ide najklasičinija varijanta

 

Na 5l vode 300g pasulja koji se potopi preko noći, opere, pa se prokuva i ta voda baci.

 

Naliješ pet litara vode, isečeš na kockice ili kvadrove dve glavice luka, tri čena bluka, dve šargarepe, jednu papriku, dva lista lovora, oko pola kg rebara, kostiju, slanine, kožure slanine i kobaje. Jako malo posoliš, meso je već dovoljno slano, i pobiberiš.

 

Krčkaš oko 2,5 do 3 sata u zavisnosti od vrste pasulja, najbolji je beli, ili još bolje pasuljica.

 

Pred sam kraj kuvanja napraviš klasičnu zapršku od dve-tri kašike brašna na malo masti ili ulja, dodaš kašičicu aleve paprike (može i ljuta tucana sudžuk paprika), dva čena sitno seckanog belog luka.

 

Istreseš zapršku u pasulj i kuvaš još pet minuta

  • +1 3
Link to comment
  • renne featured and unfeatured this topic
17 hours ago, JakeBlues said:

 

Izvinjavam se što ne odgovorih ranije, bio u nekoj gužvi. Elem, recept za ovaj kiseo kupus na bavarski način ide ovako: treba ti kiselog kupusa u glavici oko 1 kg (pola neke glavice srednje veličine npr.) i njega propereš onako u mlakoj vodi da  se spere višak soli. Po potrebi i više puta. Onda ga iseckaš na froncle onako da liči na ribanac samo je naravno krupnije. Izbegavaj koren, tj. odstrani koren pre ovog seckanja, njemu treba dugo da omekša tj. da se skuva.

 

U šerpu staviš ulja i kad se ulje ugreje unutra ubaciš jedan sitno iseckan crni lukac srednje veličine.
 

Kad se luk malo izdinsta ubaciš unutra jednu supenu kašiku šećera i decilitar do dva nekog belog vina. Promešaš dobro. U to onda ubaciš onaj izfronclani kiseo kupus. Odmah dodaš i 2-3-4 lista lovora (po ukusu), oko pola kašičice kima (može u zrnu, može mleveni, ko kako voli, ja volim ceo u zrnu), dve kašičice slatke aleve paprike, i 3-4-5 smrvljena klinčiča karanfilića (opet po ukusu, neko voli da ih stavlja cele pa da ih posle vadi kao lovorov list), bibera po ukusu (recimo pola kašičice, pa posle može lako da se doda)

 

I to se onda krčka na umerenoj vatri jedno 30-40-50 min, zavisi od kupusa kakav je, gotovo je kad kupus bude onako mekan.  To znači da treba biti tu oko šporeta, povremeno promešati i eventualno dodati malo vode ako je sva tečnost isparila. Na kraju probati pa eventualno dodati još malo bibera ako treba. 

 

I to je to. Kobaje spremiš odvojeno u tiganju i serviraš ih sa ovim kupusom kao prilogom.

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...