Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

9 minutes ago, Arkadija said:

Zverev je u odličnoj formi pred AO. 

Odličan Zverev, koga je Novak noćas dobio u meču koji je (okvirno) nakon 1:1 u drugom setu prerastao u spektakl.

Nivo koji je Novak pokazao u tom periodu meča potpuno odgovara nekim njegovim izdanjima koje obično uzimamo za etalone: Ferer (AO SF 2013?), Nadal (Doha), Nadal (AO F 2019.), ali uz razliku da je noćas sa druge strane bio protivnik ozbiljniji nego u ovim mečevima koje sam pobrojao. Rezultat od 6:2 u drugom setu uopšte ne govori o tome koliko je Zverev zapravo i tu bio dobar.

Novak se kretao sjajno, upućivao precizne i razorne udarce iz svih pozicija, nalazio uglove, koristio drop šot i slajs da menja ritam i pomera Zvereva i po dubini terena i odigrao niz teških voleja i spektakularan lob za drugi brejk u drugom setu.

Gledam snimke koji su jutros već dostupni na YT i oni su ipak amaterski rezani da bi zapravo doačarali kvalitet meča. Za ilustraciju o kakvom šamaranju je bilo reči pogledajte gem na 3:3 u  trećem setu gde Zverev ispaljuje FH viner od 145 km/č, da bi Novak odmah u sledećem poenu uzvratio FH vinerom od 149 km/č koji je Troicki ispratio zabezeknutim pogledom (uhvaćeno kamerom i reditelj pokazao u prenosu).

Igralo se u dvoranskim uslovima, pod krovom.

Link to comment

Odlican mec protiv Sase.
Nemac servirao kao besan, po vec provaljenom Medinom sablonu kad se igra protiv Novaka, udri drugi iz sve snage, pa sta bude... i bi! -.-

Izgubio prvi set i to u tb sa dve vezane bzvz greske na svoj servis (do tada sve po pe-esu), a Sasa servirao sve po 220...
E onda pocela igrica, koliko ce Nemac da servira, a gde ce Novak da ceka prvi, a gde drugi servis, i cekao skoro ko Rafa smile.png dobro nije bas, ali za Novakove standarde 2.5-3 m od osnovne je mnogo. Pored te mentalne igrice, sama igra u polju od obojice na visokom nivou, pregrst sjajnih poena, vinera, izuzetno visok ritam i tempo, bas odlican mec po svim standardima i merilima. Skoro besprekoran Novak u razmenama, a znamo da nije tako uvek bilo protiv Sase.

To sto je servirao jednom za mec, pa fulao, sasvim razumljivo kroz sta je do tada prolazio u nadmudrivanju sa Sasinim servisom.

I vise sam nego zadovoljna i za mene se Kup tu zavrsio, nadala sam se i Novaku, no videla da ipak nije, zapistala mi Sofa pred dubl da igra sa Cacicem, ali ok to je on, morao je sve da uradi.

U odlicnoj je formi, sve sto se da popraviti moze u hodu.

A bi i zreb, ali to je druga tema smile.png
Idemoooo na AO!

giphy.gif?cid=349c9dd7rrudn75loapgzobrjdeadx68x7unn1irgffazhmk&rid=giphy.gif





  • +1 2
Link to comment
  • Redoran changed the title to Tenis - opšta tema za sve sezone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...