Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Још два пункта за вакцинацију у Београду - Хала 3 Сајма и Хала спортова

Због великог инетересовања грађана за вакцину, у Београду ће бити отворена још два пункта за вакцинацију - у Хали 3 Београдског сајма и у Хали спортова на Новом Београду, најавио је заменик градоначелника Београда Горан Весић за Пинк.

У главном граду, иначе, највећи пункт је у хали 11 Београдског сајма, уз још 17 тачака за вакцинацију у свим домовима здравља.

Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

i da, nisam nekako raposložena da se guram po sajmu, radije bih da to ide normalno, po pozivu, u nekom domu zdravlja, 

bilo je rečeno da će za stari grad to biti 25. maj, ali sada se spominju domovi zdravlja, totalni zbun 

 

Ako ti je kineska vakcina OK, požuri na sajam dok je lepo vreme.
Nije neko guranje - t.j. ima malo gužve ali verujem ne više što bi bilo u nekom domu zdravlja. Jako su dobro organizovani, paralelno radi desetak punktova (prijavljivanje / pregled / vakcinacija)

  • Hvala 1
Link to comment

Matori dobio sms juce ili prekjuce..Kazu, vakcinacija u petak u 11h. 

Nacuo da ce dobiti Kineza.

 

Paradoksalno..drzava vise nego solidno radi posao, gradjani na celu sa Slavicom iz Bajmoka zatajili. Vise je vakcina nego zainteresovanih.

Link to comment

promenila sam preference, sada ne pravim razliku između vakcina, sačekaću još koji dan da vidim da li će nas zvati 

nekako bih volela da to ide pozivu

videćemo 

 

na twiter nalogu ove gore gospođe što je okačuo vememah, čitam da je negde kao pisalo da kinesku ne mogu da dobiju alergični na penicilin i hronični bolesnici, što jeste totalno nelogično, i ona je to napisala

 

ed.

 

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment

Sad vidim da pisete o nekim kontraindikacijama. Ja imam hronicnu bolest stitne zlezde i mnoge alergije (ali nisam alergican ni na jedan lek). Sad sam u nedoumici da li da primim vakcinu.

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

Sad vidim da pisete o nekim kontraindikacijama. Ja imam hronicnu bolest stitne zlezde i mnoge alergije (ali nisam alergican ni na jedan lek). Sad sam u nedoumici da li da primim vakcinu.

pa svi kažu da se prvo popriča sa lekarom, on će to sigurno znati

Link to comment
2 minutes ago, Meazza said:

Dodjavola. Moja zena pitala danas doktorku da li da se vakcinise posto doji bebu, i doktorka joj je rekla da nemaju jos uvek preporuke.

pa evo ti iz Danasa

 

Ovo je informacija koja stoji u dokumentu koji prati vakcinu a koji je dostavljen zdravstvenim ustanovama, i u suprotnosti je sa onim što su ovih dana pričali zvaničnici, pa čak i dr Predrag Kon, član Kriznog štaba.

U ovom dokumentu navodi se devet kontraindikacija za davanje vakcine pa ovo cepivo ne smeju primiti oni koji imaju alergiju na bilo koju komponentu vakcine, zatim osobe koje su imale teške neželjene reakcija na prethodnu dozu vakcine, kao i oni koji imaju teške alergijske reakcije u anamnezi.

Ostale kontraindikacije uključuju akutne zarazne i neinfektivne bolesti, febrilnost (temperatura iznad 37), ozbiljnu hroničnu bolest, trudnoću i dojenje.

Na kraju se navodi da osobe starosti do 18 godina takođe ne bi trebalo da prime ovu vakcinu „zbog odsustva podataka o efikasnosti i bezbednosti“.

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...