Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

U vreme kad su Frenka cimali da dodje I potpise saglasnost, u Domu mog caleta su vrsili anketu ko je nacelno za vakcinu (mislim da je oko 3/4 bilo za) I posle toga nista. Tada je bio aktuelan samo Fajzer I nije bilo sta da se bira.

Pre 2 dana sam pitao sta je sa vakcinacijom, receno mi je da nema novih informacija I kad bude, javice.

Doduse, u medjuvremenu je Dom bio u karantinu zbog korone, sad su svi dobro I mozda je zbog toga zastoj bio.

Link to comment

Svakako se treba vakcinisati. Jedini problem koji mogu da vidim u ovom trenutku je potencijalno slabo/sporo pravljenje antitela dok ljudi veruju da su zaštićeni i ponašaju se slobodnije. Za dve nedelje će, nadam se, i ta sumnja biti otklonjena.

 

Bilo bi ok ako bi Ajatolah hteo malo da pojasni šta tačno misli da će biti loše kod kineske vakcine. 

Link to comment

Ja i dalje verujem da će svi zainteresovani iz prioritetnih grupa dobiti vakcinu ovih dana, a da i pored toga ima viška i da će puštati da se vakciniše i ostatak stanovništva koji se prijavio na e-upravi ili telefonski, tim viškom. I to sve po uslovom da su svi oni izabrali i kinesku™ vakcinu i da tu neće biti problema. I da će tako biti u celoj Srbiji. U Užicu zovu već rizične grupe, čini se sve više ljudi, kapiram da će uskoro svuda tako. 

Link to comment
 
.
 
Ne znam Isidoru, ali tesko da je ovo tacno...jer onda 95% ljudi bez temperature imaju  "lose vesti"...ne formiraju se antitela prvog dana, to se organizam bori sa samom vakcinom koja se sama raspada posle dva dana...antitela se formiraju kasnije...
 
.
 
.
Nekako ću pre njoj verovati.
Pogledaj joj FB.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
14 minutes ago, Milosh76 said:

U vreme kad su Frenka cimali da dodje I potpise saglasnost, u Domu mog caleta su vrsili anketu ko je nacelno za vakcinu (mislim da je oko 3/4 bilo za) I posle toga nista. Tada je bio aktuelan samo Fajzer I nije bilo sta da se bira.

Pre 2 dana sam pitao sta je sa vakcinacijom, receno mi je da nema novih informacija I kad bude, javice.

Doduse, u medjuvremenu je Dom bio u karantinu zbog korone, sad su svi dobro I mozda je zbog toga zastoj bio.
 

ah pa rekli s da neće pelcovati ljude koji su febrilni ili u ovom slučaju dom u kome je bilo korone, za mesec dana će i njih kada im se organizam malo oporavi od infekcije

Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Nekako ću pre njoj verovati.
Pogledaj joj FB.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

.

Naravno, kako zelis...

 

Stvarno nemam pojma ko je lik...nadam se da nema veze sa medicinom..sto se tice profila, pre par dana sam komentirasao vest sa njenog posta vezano za istrazivanje u Izraelu, ona cak nije mogla novinski clanak da prenese u tacnosti...koji je sama postavila kao izvor..

 

.

Link to comment
14 minutes ago, Taihoskopija said:

Ja i dalje verujem da će svi zainteresovani iz prioritetnih grupa dobiti vakcinu ovih dana, a da i pored toga ima viška i da će puštati da se vakciniše i ostatak stanovništva koji se prijavio na e-upravi ili telefonski, tim viškom. I to sve po uslovom da su svi oni izabrali i kinesku™ vakcinu i da tu neće biti problema. I da će tako biti u celoj Srbiji. U Užicu zovu već rizične grupe, čini se sve više ljudi, kapiram da će uskoro svuda tako. 

mamina koleginca penzionerka bila pozvana, rekli joj da je kinez, ona rekla da hoce da saceka rusku, oni rekli nema problema, zvacemo vas cim stigne.

 

s druge strane, tetka se bila prijavila samo za fajzera, oni je zvali, rekli da imaju samo kinesku, ona rekla ma sta ima veze i primila juce. 

 

inace, pozvali su ucenike 4. razreda medicinskih skola da budu ispomoc, najpre za administraciju i tehnicke sitnice, tako da racunam da nameravaju da nastave sa koliko-toliko vecim brojevima.

  • +1 2
Link to comment

 

Quote

 

Državni sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek rekao je za RTS da je, prema poslednjem preseku u 16 časova, danas vakcinisano 32.000 građana Srbije, a ukupno više od 80.500 osoba od početka imunizacije.

Prema njegovim rečima, ljudi najviše traže vakcinu "sputnjik", a uskoro se očekuje isporuka još 250.000 doza tih vakcina.
 
"Mi savetujemo građane da prime vakcinu koje trenutno ima, najviše trošimo kinseku ‘Sinofarm’ vakcinu. Razlika je u nijansama u metodologiji delovanja, a krajnji cilj je isti - stvaranje antitela i dobar imunološki odgovor na kovid-19", naglašava Đerlek.
 
Dodaje da "sputnjik" trenutno mogu da prime građani do 60 godina starosti i da je pitanje dana kada će se granica pomeriti i kada će ALIMS izdati sertifikat da mogu da je prime i stariji.
 
Istakao je da bi bilo idealno da se vakciniše oko tri miliona građana kako bismo, uz 30 odsto prokuženih građana, dostigni kolektivni imunitet.

 

rusofili, šta reći, vidim da se odlaže isporuka sputnjika koji je trebao da stigne juče ili danas, a tek šta reći za nameru da se pelcuje 3 miliona ljudi, kada se prijavilo manje od pola miliona, možda još toliko navuku ucenjivanjem onih sa državnim poslom ali da dobace do 3 miliona :lolol:
Link to comment
8 minutes ago, barba said:

 

.

Naravno, kako zelis...

 

Stvarno nemam pojma ko je lik...nadam se da nema veze sa medicinom..sto se tice profila, pre par dana sam komentirasao vest sa njenog posta vezano za istrazivanje u Izraelu, ona cak nije mogla novinski clanak da prenese u tacnosti...koji je sama postavila kao izvor..

 

.

onaj clanak je povrsno procitala. ali nije ni laik, niti neznalica - imala je nekoliko sasvim dobrih tekstova dok jos niko nije pisao razumljivim jezikom o vakcinama.

izgleda da se svakome desi, narocito kada nam traganje za informacija oboje stavovi - sto je trenutno izgleda neminovno.

Link to comment
2 minutes ago, gone fishing said:

 

rusofili, šta reći, vidim da se odlaže isporuka sputnjika koji je trebao da stigne juče ili danas, a tek šta reći za nameru da se pelcuje 3 miliona ljudi, kada se prijavilo manje od pola miliona, možda još toliko navuku ucenjivanjem onih sa državnim poslom ali da dobace do 3 miliona :lolol:

 

Rekao je da bi to bilo idealno, ne vidim tu nikakav problem.

Link to comment
8 minutes ago, Mos said:

Svakako se treba vakcinisati. Jedini problem koji mogu da vidim u ovom trenutku je potencijalno slabo/sporo pravljenje antitela dok ljudi veruju da su zaštićeni i ponašaju se slobodnije. Za dve nedelje će, nadam se, i ta sumnja biti otklonjena.

 

Bilo bi ok ako bi Ajatolah hteo malo da pojasni šta tačno misli da će biti loše kod kineske vakcine. 

 

Evo vrlo kratko, uz ponovnu napomenu da je ovo moj stav o tome šta ću ja da radim, ne savet ili preporuka bilo kome šta da radi. Takođe, ovo je sve na nivou individualne  procene rizika, ne neke duboke stručne analize.

 

Ne mislim da je bilo koja od vakcina koja bude došla na tržište toksična i da će izazvati neki pomor. Svi koji proizvode vakcine dovoljno znaju da to ne naprave, a i regulatorne agencije isto znaju dovoljno da to ne dozvole.

 

Ono u odnosu na šta ja imam skepsu su kvalitet njihovih vakcina (stepen zaštićenosti i dužina trajanja zaštite), kao i potencijalni neželjeni efekti, od kojih za prve očekujem da će biti na nižem nivou od zapadnih vakcina, a za druge da će biti veći rizik od zapadnih vakcina. Jednostavnije, davaće slabiji kvalitet zaštite uz veći rizik od neželjenih efekata. Ovo ne baziram na sopstvenom stručnom znanju iz farmacije, već na  iskustvu iz industrije, i mnogobrojnim primerima proizvođača iz tih zemalja, koji se ne pridržavaju propisanih procedura kao pijan plota i koriste najjeftinije sirovine, što i kod drugih proizvoda proizvođača iz tih zemalja neretko rezultira u sličnim nedostacima u odnosu na paralele. Imajući u vidu da vakcinacija nije nešto što se radi svaki dan, ja ću gledati da za sebe uzmem ono što smatram kvalitetnijim proizvodima, ali svakako nije poziv da se ljudi ne vakcinišu, jer je bilo koja vakcina bolja od nikakve, niti znači da me naredni period neće demantovati. 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

 

Evo vrlo kratko, uz ponovnu napomenu da je ovo moj stav o tome šta ću ja da radim, ne savet ili preporuka bilo kome šta da radi. Takođe, ovo je sve na nivou individualne  procene rizika, ne neke duboke stručne analize.

 

Ne mislim da je bilo koja od vakcina koja bude došla na tržište toksična i da će izazvati neki pomor. Svi koji proizvode vakcine dovoljno znaju da to ne naprave, a i regulatorne agencije isto znaju dovoljno da to ne dozvole.

 

Ono u odnosu na šta ja imam skepsu su kvalitet njihovih vakcina (stepen zaštićenosti i dužina trajanja zaštite), kao i potencijalni neželjeni efekti, od kojih za prve očekujem da će biti na nižem nivou od zapadnih vakcina, a za druge da će biti veći rizik od zapadnih vakcina. Jednostavnije, davaće slabiji kvalitet zaštite uz veći rizik od neželjenih efekata. Ovo ne baziram na sopstvenom stručnom znanju iz farmacije, već na  iskustvu iz industrije, i mnogobrojnim primerima proizvođača iz tih zemalja, koji se ne pridržavaju propisanih procedura kao pijan plota i koriste najjeftinije sirovine, što i kod drugih proizvoda proizvođača iz tih zemalja neretko rezultira u sličnim nedostacima u odnosu na paralele. Imajući u vidu da vakcinacija nije nešto što se radi svaki dan, ja ću gledati da za sebe uzmem ono što smatram kvalitetnijim proizvodima, ali svakako nije poziv da se ljudi ne vakcinišu, jer je bilo koja vakcina bolja od nikakve, niti znači da me naredni period neće demantovati. 

 

 

to je sve tacno, po meni. jedino sto teorijski uliva nadu je sto bi kinezi vrlo rado vakcinom da udju na zapadno trziste, ali kvalitet ne mozemo znati dok je neka ozbiljna organizacija ne sertifikuje. 

 

zanima me sta ce talijani, tuze fajzer zbog kasnjenja isporuke, a zuri im se da se vakcinisu.

Link to comment

Rusi imaju problem sa proizvodnjom. Zbog toga vec dva mjeseca traze partnere za svoju vakcinu. Te partnere traze svugdje (trazili su u francuskoj). Rusi u nedavno napravili i vakcinu protiv ebole koja se dobro pokazala (valjda isti institut).

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Aleksija said:

mamina koleginca penzionerka bila pozvana, rekli joj da je kinez, ona rekla da hoce da saceka rusku, oni rekli nema problema, zvacemo vas cim stigne.

 

s druge strane, tetka se bila prijavila samo za fajzera, oni je zvali, rekli da imaju samo kinesku, ona rekla ma sta ima veze i primila juce. 

 

inace, pozvali su ucenike 4. razreda medicinskih skola da budu ispomoc, najpre za administraciju i tehnicke sitnice, tako da racunam da nameravaju da nastave sa koliko-toliko vecim brojevima.

Očigledno je da kineske ima. Oni koji gledaju Pink i Happy su do juče bili protiv vakcina, a sad su rešili da prime. Preovladava mišljenje da je dobra i ruska, ali kineska je još bolja. Beba koristeći Danu i Nestora dobro rade svoj posao. Dok nije bilo vakcine ubeđivali su da i nije potrebna. Sad kad je ima treba da se primi i to baš ta koje ima.

 

Pfizer ne mogu da dobiju mnogo ozbiljnije zemlje. Kinesku su primile stotine miliona, a nije izazvala pomor. Mislim da je definitivno bolje uzeti kinesku, nego čekati neku koju nećeš dobiti Ne smatram da treba da izbegavamo vakcinu, jer se on slikao s njom. Ako zanemarimo njegovu potrebu da država bude On, vakcinacija solidno ide..

Ovo o izjašnjavanju takođe nije loše. Nek što više pokriju kineskom, a ko hoće da čeka neku drugu, nek čeka. Meni tast hteo i kinesku, a tašta samo rusku. Pozvali samo njega, ona išla s njim, ponudili joj da se vakciniše i vakcinisala se i ona.

 

 

Link to comment
12 minutes ago, Aleksija said:

onaj clanak je povrsno procitala. ali nije ni laik, niti neznalica - imala je nekoliko sasvim dobrih tekstova dok jos niko nije pisao razumljivim jezikom o vakcinama.

izgleda da se svakome desi, narocito kada nam traganje za informacija oboje stavovi - sto je trenutno izgleda neminovno.

 

.

 

Pa ja sa stavovima uopste nemam problema, )..menjam ih veoma cesto, samo su mi potrebne informacije, znam za ljudsku prirodu da jednom usvojene stavove tretiraju kao deo sebe pa ih se tesko odricu,  uvek se trudim da izbegnem tu klopku..

Uz to, u ovoj sferi sam i laik i neznalica, kao verovatno i svi mi ovde, ali ako je meni bilo cudno da posle vakcine imas 20x vise antitela nego preboleli od covida, onda bi to trebalo bude i nekom ko nije laik i neznalica...

A ova stvar sa temperaturom..ne znam, necu dalje.. u stvari je sasvim nevazno...Zelim Isidori svako dobro, snazan i dug imunitet...

 

.

Edited by barba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...