Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

 
Ako imaju dovoljno doza i nema čekanja i redova, why not?
Pa zato što nemaju dovoljno.
Jer, recimo nisu vakcinisali sve starije građane po domovima, čiju saglasnost su tražili pre više od mesec dana?
Nemam ja problem sa ljudima koji idu "nezakazani".
Ali mi je vrlo sumnjivo[emoji769] da imaš vakcinisanje na sajmu gde je "slobodan ulaz" , a grupe koje si navodio kao vrh prioriteta odjednom zaboraviš?


.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Ok, to je tvoja odluka, ali ja bih ipak slusao strucnjake iz te oblasti. Svi kazu da je vakcina ok i to je dovoljno, zaista nema potrebe unositi dodatnu sumnju kod vec potpuno sludjenog naroda. 

Znaš kako, ista torta može da se pravi od šerbeta i margarina, a može i od putera i meda. I jedno i drugo je naizgled ista torta sa istim nazivom, ali postoji ogromna razlika između jedne i druge.

 

Kinesku farmaceutsku industriju krasi isto što i većinu njihove ostale industrije - štancovanje ogromne količine proizvoda koji zadovoljavaju neku minimum kvaliteta, ali ništa više od toga, pri čemu se gleda da se cena spusti što je više moguće na sve dozvoljene i nedozvoljene načine, što često uključuje i vrlo elastično tumačenje GMP protokola, što je na Zapadu teško zamislivo, jer se nikom ne rizikuje, npr. FDA dozvola. Posledica ovoga je i da je R&D u Kini suštinski vrlo nerazvijen, već se suštinski spamuje generika upitnog kvaliteta koja zadovoljava većinu bazičnih potreba njihove populacije, ali tiltuje čim postoje neke malo sofisticiranije potrebe koje zahtevaju inovacije, tu su Kinezi u problemu. Mi smo, recimo, imali strahovitih problema sa kvalitetom njihovih aktivnih sastojaka, koji na papiru budu isti kao npr. Pfizer-ovi za 25% cene, a u praksi budu na ivici upotrebljivosti (zbog čega inovatori i gledaju da proizvode svoje sirovine, a ne da ih kupuju iz Kine i Indije, barem ne one koje smo mi kupovali), i to se ponavljalo sa raznim dobavljačima raznih proizvoda. Nemam nikakvog razloga da verujem da je u proizvodnji ove vakcine rađeno bilo šta drugačije, tj. ako i jeste, to bi bio presedan.

 

Za Ruse, kao što rekoh, me čudi da su uspeli bilo šta da naprave, obzirom na stanje njihove farmaceutske industrije, ali ajde, možda su se donekle popravili, mada sumnjam da su odmakli od kineskih i indijskih sirovina.

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa zato što nemaju dovoljno.
Jer, recimo nisu vakcinisali sve starije građane po domovima, čiju saglasnost su tražili pre više od mesec dana?
Nemam ja problem sa ljudima koji idu "nezakazani".
Ali mi je vrlo sumnjivoemoji769.png da imaš vakcinisanje na sajmu gde je "slobodan ulaz" , a grupe koje si navodio kao vrh prioriteta odjednom zaboraviš?


.... Shiit has hit the fan!
 

Jel moguce da nisu vakcinisali sve (koji su hteli) po domovima?

Debili nesposobni

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, Ayatollah said:

za Kineze nisam iznenađen, ali mogu samo da pretpostavim kakve su sve prečice i komporomisi pravljeni da bi se ta vakcina izbacila.

 

moja devojka uvozi kojekakvu (kinesku) medicinsku opremu i sredstva... mogu samo da kažem da ih jako, jako ne voli ... prepiska ide tipa "pošaljite mi sertifikat", "ti napiši nama šta ti treba, a mi ćemo da lupimo pečat", ":mellow:"

  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, Milošica said:

Sačekajte posledice. Drugaru više ne rastu nokti i dlake posle vakcine.

Ja sam čuo da ipak rastu ali samo iz ušiju i nosa! 

 

Nokti, ne dlake... 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Inače kada sam već spomenuo ženinu koleginicu, ona se juče vakcinisala sa kineskom i od tada ima temepraturu i drhtavicu. Ima 40 i neku godinu i ozbiljnih srčanih problema (treba da ide na operaciju) pa smo se malo iznenadili što sme da se vakciniše ali rekli joj njeni lekari da može. Kako će dalje ići ko će ga znati, valjda će biti sve ok

Link to comment
23 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa zato što nemaju dovoljno.
Jer, recimo nisu vakcinisali sve starije građane po domovima, čiju saglasnost su tražili pre više od mesec dana?
Nemam ja problem sa ljudima koji idu "nezakazani".
Ali mi je vrlo sumnjivoemoji769.png da imaš vakcinisanje na sajmu gde je "slobodan ulaz" , a grupe koje si navodio kao vrh prioriteta odjednom zaboraviš?


.... Shiit has hit the fan!
 

 

To jeste cudno. 

Dobili su do sada 1M doza, tako da mogu da vakcinisu pola miliona ljudi. Toliki je valjda broj ugrozenih u srbiji (vjerovatno i veci).

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...