Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

38 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Malopre sam isao, bez poziva, od dolaska do izlaska iz zgrade 30 minuta. Organizacija odlicna, ljudi ljubazni, idite i ne cekajte da se pojavi ona koju ste odabralo, ko zna dal ce uopste doci. 

Nek nabave bar ljudima koje vracaju s kineza one vakcine koje (po njima) smeju da prime. 

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Ja ću svakako zaobići i rusku i kinesku vakcinu, i sačekaću bilo koju od zapadnih vakcina. Za više od 10 godina rada u farmaceutskoj industriji mislim da sam stekao sasvim dobar uvid u način rada i kvalitet, kako zapadnih farmaceutskih kuća, tako i onih iz Kine i Rusije, u vezi svih koraka važnih u farmacutskoj proizvodnji - od kvaliteta aktivnih i pomoćnih supstanci i pakovanja, preko načina obuke zaposlenih i ulaganja u tehnologiju proizvodnje, do nivoa poštovanja GMP, GDP i GCP protokola od strane jednih i drugih, i otuda takav stav. Za Ruse sam iznenađen da su uopšte uspeli da proizvedu bilo šta (OK, možda su se popravili u poslednjih 5-6 godina, od kada ne pratim tako detaljno, ali sumnjam), a za Kineze nisam iznenađen, ali mogu samo da pretpostavim kakve su sve prečice i komporomisi pravljeni da bi se ta vakcina izbacila. Zato neka hvala.   

 

 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

Ok, to je tvoja odluka, ali ja bih ipak slusao strucnjake iz te oblasti. Svi kazu da je vakcina ok i to je dovoljno, zaista nema potrebe unositi dodatnu sumnju kod vec potpuno sludjenog naroda. 

  • +1 2
Link to comment
53 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

Malopre sam isao, bez poziva, od dolaska do izlaska iz zgrade 30 minuta. Organizacija odlicna, ljudi ljubazni, idite i ne cekajte da se pojavi ona koju ste odabralo, ko zna dal ce uopste doci. 

 

Kinez isto mora dva puta da se cijepi? Druga nakon 14 dana? Jel sam brojis i ides isto ovako na prepad, ili ti daju neki termin, nesto?

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

 

Kinez isto mora dva puta da se cijepi? Druga nakon 14 dana? Jel sam brojis i ides isto ovako na prepad, ili ti daju neki termin, nesto?

Nisam pitao ali mislim da oni zovu. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

 

Kinez isto mora dva puta da se cijepi? Druga nakon 14 dana? Jel sam brojis i ides isto ovako na prepad, ili ti daju neki termin, nesto?

Kinez je za 28 dana druga tura, bar su tako rekli ženinoj koleginici juče na sajmu

  • +1 1
Link to comment

I mene malo brine nadasve poznata kontrola kvaliteta kod kineza.

Ali sve komplet je ovo na brzinu i niko ne može da garantuje ništa. Zato jedva čekam da uradim test za... koje ono beše vreme za puno formiranje at? 

 

Znači biće uskoro jasnije pa ko se zenta neka sačeka još malo... 

Link to comment
4 hours ago, Kampokei said:

Zna li se nesto o efikasnosti kineske vakcine protiv engleskog virusa? Makar na nivou pretpostavke?

 

Ana Gligić je rekla da kod kineza postoji najveća šansa da pokrije i nove mutacije jer je napravljena na celoj sekvenci mrtvog virusa, a ne nad nekim delovima sekvence virusa kao ostale vakcine.

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Joe D said:

caletu rekli za 20 dana. 


Meni na sajmu rekli: druga doza za 3-4 nedelje. Oni zovu.

 

Inače, punkt na sajmu radi od 9 do 16  (tako piše na papiru na ulazu). Ja ušao malo pre 16, nisam primetio da li je zaista fajront u 16.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...