Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

9 hours ago, gone fishing said:

norma je 50-100 ljudi dnevno po vakcionalnom punktu, treba obaviti i papirologiju i valjda neki osnovni pregled pred pelcovanje

 

image.thumb.png.9418ff209bed91848d6bf27e133c6e60.png

 

 

 

 

 

 

 

nemoj me zezati da  sve ovo popunjavas:ohmy:??

nisam napisala ovoliko reci olovkom 20 godina

i posle kad me bude bolela ruka necu znati jel od vaCkine il pisanja

 

 

@tresko - hoces reci da je normalno da vakcinisani mogu da prenose virus??

ni to nisam znala

za kineza sam jedino cula (sekler) da 'cuva glavu', cak i ako je manji postotak zastite, ako se razbolis neces toliko da ti je ugrozen zivot.

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Za fajzer da tako su rekli. Za kineza nisam procitao nista (nisam ni trazio) ali ako je kao sto ti pises onda je strategija skroz pogresna. Trebalo bi se vakcinisato najugrozeniji (stariji, medicinski radnici i ljudi sa komorbitetima) a ne ovako kao sada rade u srbiji. 

 

Ipak sve prognoze za ovaj virus su se ispostavile netacne pa mozda i ovakav nacin vakcinacije uspije.

Link to comment
9 hours ago, Anonymous said:

 

Rus, koji je pravio njihovu vakcinu, kaže apstinencija tri dana pre i posle za bilo koju vakcinu, za njegovu dva meseca posle. U ovoj zemlji to niko to pominje, biće interesantno.

 

edit: sad vidim tri dana posle, ništa pre, mediji opako lupetaju.

 

.

 

Ma nije Ginzburg to rekao), to je rekla ministarka zdravlja, za tih dva meseca, takodje u kontekstu svake vakcine, sto se ispostavilo kao glupost...Ginzburg je rekao da se moze umereno popiti...

I mozda vaznije, rekao je da bi dijeta posle vakcine trebalo da bude proteinska, jer ih organizam ubrzano trosi pri imunizaciji...

 

.

Link to comment
 
za koju si se prijavio?
ja sam mamu prijavio za tri vakcine iz zemalja koje ce tek biti proleterske, ali jos nista. bojim se da organi uporedjuju liste prijavljenih za vakcinu sa listom onih koji su predizborne pozivare oterali u 3pm [emoji3]
 
Ne biram.
Link to comment
1 hour ago, InvisibleLight said:

 

nemoj me zezati da  sve ovo popunjavas:ohmy:??

nisam napisala ovoliko reci olovkom 20 godina

i posle kad me bude bolela ruka necu znati jel od vaCkine il pisanja

 

 

@tresko - hoces reci da je normalno da vakcinisani mogu da prenose virus??

ni to nisam znala

za kineza sam jedino cula (sekler) da 'cuva glavu', cak i ako je manji postotak zastite, ako se razbolis neces toliko da ti je ugrozen zivot.

Pa, postoje u istoriji vakcine koje sprečavaju i prenošenje dalje virusa(kao na primer polio), ali za anti covid vakcine još ne postoji nikakva evidenca da sprečavaju i prenošenje. Šta više, barem ovde upozoravaju za sada, da oni koji su kompletno imunizovani(primili obe doze), su lično sigurni ali i dalje su prenosioci virusa.

  • Hvala 1
Link to comment

Sad mi kaže kolega koji radi u Vladi, da su ovi iz MZ popizdeli kad su videli presek brnabićkinog onlajn eksperimenta, koliko je ljudi biralo vakcinu i koliko je ljudi odabralo da "ne primi" kinesku pa i rusku...
Oni su u fazonu koji smo moj i dali da biraju...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
10 minutes ago, Tresko said:

Pa, postoje u istoriji vakcine koje sprečavaju i prenošenje dalje virusa(kao na primer polio), ali za anti covid vakcine još ne postoji nikakva evidenca da sprečavaju i prenošenje. Šta više, barem ovde upozoravaju za sada, da oni koji su kompletno imunizovani(primili obe doze), su lično sigurni ali i dalje su prenosioci virusa.

Ovde su prekjuče preneli da izgleda da Novavaksova vakcina ima potencijal da spreči prenošenje virusa, što je izdvaja od ostalih trenutno dostupnih vakcina:

 

What makes Novavax different is a hint in the early data it could not just protect people but also stop the virus spreading. Stopping or reducing transmission of the virus is valuable to protect people who cannot or will not get vaccinated. At this stage, it remains unclear if any of the vaccines available can prevent transmission.

 

In a small study, Novavax’s vaccine effectively prevented COVID-19 growing in the noses of monkeys. Results in animals often do not translate to humans. But other vaccines have struggled to repeat the achievement; they effectively protect the lungs but still allow the virus to grow in the nose, where it could spread.

 

Ceo tekst ovde.

 

SaE

Link to comment
6 minutes ago, Jozef K. said:

Koliko oni bolesno mrze „zapad”

Ne mrze oni zapad, vec su svesni da bi sa fajzerovom vakcinom mogli da pelcuju 60-70k ljudi mesecno

Posto ove druge astra zeneka vakcine jos nema u prodaji za razliku od kineske i delimicno ruske vakcine

- a zuri nam se da medju prvima proglasimo pobedu protiv korole kako bi klubovi kafici i ostali splavovi mogli da se vrate normalnom radu :unsure:

Link to comment
14 minutes ago, Frank Pembleton said:

Sad mi kaže kolega koji radi u Vladi, da su ovi iz MZ popizdeli kad su videli presek brnabićkinog onlajn eksperimenta, koliko je ljudi biralo vakcinu i koliko je ljudi odabralo da "ne primi" kinesku pa i rusku...
Oni su u fazonu koji smo moj i dali da biraju...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

a kako stoje brojevi ? Koliko je glasalo

Link to comment
 
za koju si se prijavio?
ja sam mamu prijavio za tri vakcine iz zemalja koje ce tek biti proleterske, ali jos nista. bojim se da organi uporedjuju liste prijavljenih za vakcinu sa listom onih koji su predizborne pozivare oterali u 3pm [emoji3]
 
ne verujem, moji su pre nedelju dana prijavljeni isto iskljuchivo za buduce proletere i josh ih nisu zvali.

sent from bubamoto

Link to comment
 
a kako stoje brojevi ? Koliko je glasalo
Nemam pojma, ne zna ni on, nego je neki sastanak oko medija bio pa se povela priča o vakcinaciji, medijima itd...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Ne mrze oni zapad, vec su svesni da bi sa fajzerovom vakcinom mogli da pelcuju 60-70k ljudi mesecno
Posto ove druge astra zeneka vakcine jos nema u prodaji za razliku od kineske i delimicno ruske vakcine
- a zuri nam se da medju prvima proglasimo pobedu protiv korole kako bi klubovi kafici i ostali splavovi mogli da se vrate normalnom radu unsure.gif
kao da ih neshto sprechava da nas vrate u normalan zivot. jedino shto moraju da raspishu obavezno prisustvo u kaficu, da se nadoknadi hihi.gif

horde izbezumljenih kladionichara lutaju blokovima u sitne sate, di da se denu ph34r.gif

edip. pa anketa vrshi funkciju. to treba za sve drushtvene eksperimente da se radi, obavezno. par meseci trujesh, izmerish rezultat, trujesh neshto drugo, izmerish opet. mislim da je to veliki napredak za drushtvene nauke. treba to da cene :dry:

sent from bubamoto


  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...