Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

B92 juče:

Sinofarmova vakcina manje efikasna protiv delta soja, ali štiti od dve ključne stvari

...

Štaviše, nakon prve studije o efikasnosti ove vakcine na sprečavanje obolevanja od delta soja, naučnici ističu da ako ste vakcinisani Sinofarmovom vakcinom, veoma je mala verovatnoća da ćete završiti u bolnici ili umreti od nove varijante korone.

...

 

 

 

 

B92 danas:

Direktorka RFZO: Sinofarm najefikasija vakcina protiv delta soja

...

Želeći da opovrgne stavove o neefikasnosti kineskog Sinofarma, Radojević Škodrićeva navodi studiju iz Argentine koja je pokazala da upravo to cepivo pokazalo 84 odsto efikasnosti u sprečavanju smrtnosti kod starijih od 60 godina. Podseća i da je ta vakcina u sprečavanju oboljevanja u Kini pokazala efikasnost od čak 84 odsto, a u Ujedinjenim Arapskim Emiratima 86 odsto.

...

:twak:

  • Haha 2
Link to comment
Prema jednoj nerecenziranoj kanadskoj studiji, Moderna je osetno efikasnija od Fajzera protiv delte.
 
RSPUdjk.png
IupRmi4.png
 
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.06.28.21259420v2.full.pdf
me like tat

Ovde od juna posle prve doze AZ preporučuju za under 60 Pfizer (kombo koju je uradio premijer Draghi zbog malo antitela) ili Modernu. Ko hoće može da uzme još jedan AZ ili bira. Meni operaterka rekla da se preporučuje Moderna i u subotu je primam.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
14 hours ago, vememah said:

Prema jednoj nerecenziranoj kanadskoj studiji, Moderna je osetno efikasnija od Fajzera protiv delte.

 

 

 

 

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.06.28.21259420v2.full.pdf

 

Uh, meni te njihove tabele nista nisu jasne. Ali, utesno je ono sto pise u zakljucku (taj deo mislim da razumem.)

 

Quote

Our real-world vaccine effectiveness estimates suggest that even a single dose of these 3
COVID-19 vaccine products provide considerable protection against symptomatic infection and
severe outcomes caused by these 4 currently circulating VOCs, and that 2 doses are likely to
provide even higher protection.

 

Link to comment

 

4 hours ago, vememah said:

Velike firme uvode obavezno vakcinisanje zaposlenih:

 

 

Od ponedeljka počinjem da radim u novoj firmi, nemački gigant, istureno odeljenje u Austriji. Niko, uključujući i zaposlene, ne može da uđe u zgradu ako nije vakcinisan (može i test ne stariji od 24 sata). Home office dozvoljen 2 dana nedeljno. Dakle, ili vakcina ili svakodnevno testiranje.

  • +1 4
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

Danas pričao sa doktorima u covid bolnici.
Mnogo medicinskog osoblja nevakcinisano.
Ovi što rade u COVID bolnici su ljuti ko risovi i na kolege...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Na KBC Zvezdara su počeli da imunokompromitovanim pacijentima koji su vakcinisani i/ili preležali koronu vade krv zbog testa na antitela, danas izvadiše i meni kad sam otišao na svoju standardnu terapiju. Kažu nov projekat u saradnji sa INEP-om. Možda stvarno i bude nešto od te treće doze. :unsure:

Link to comment
Quote

 

Istraživanje koje je sprovedeno u Srbiji od početka vakcinacije u decembru do 29. aprila pokazalo je da se samo 0,3 odsto potpuno vakcinisanih Fajzer vakcinom i 0,5 odsto vakcinisanih Sputnjikom V zarazilo Kovidom, kao i 1,5 odsto vakcinisanih Sinofarmom i 2,5 odsto onih sa prvom dozom Astra Zeneke, rekao je epidemiolog Vladan Šaponjić iz „Batuta“.

Šaponjić je naglasio da su rezultati efektivnosti za Fajzer, Sputnjik V i Sinofarm jako dobri, a da je kod Astra Zeneka vakcine nešto viši procenat zaraženih rezultat toga što je do 29. aprila data samo prva doza te vakcine. „Kod Astra Zeneke, Fajzera i Sputnjika V pokazalo se i da je među zaraženima bilo jako malo hospitalizacija i teških kliničkih slika, a u tom periodu nema registrovanih smrtnih ishoda među vakcinisanima“, izjavio je Šaponjić. Istakao je da je kod kineske Sinofarm vakcine u istom periodu zabeleženo da je 1,5 odsto potpuno vakcinisanih dobilo infekciju, ali je i ukazao na to da je od decembra do aprila i inače bilo puno zaražavanja. „I taj rezultat Sinofarma je jako afirmativan, a celo istraživanje je pokazalo da vakcine deluju“, poručio je Šaponjić, ali i upozorio da će se tek videti kako će vakcine delovati u budućnosti i sa novim sojevima virusa, a imajući u vidu da je u našoj zemlji vakcinisano nešto manje od polovine stanovništva. „To je za žaljenje“, ocenio je Šaponjić i zaključio da će morati ponovo da se krene u kampanju za promociju imunizacije.

 

https://www.danas.rs/drustvo/batut-revakcinisani-od-0-3-do-25-odsto-slucajeva-se-razboleli/

  • -1 1
Link to comment

ovo je ok, samo - svakako znamo da ima smrtnih slucajeva medju vakcinisanima - pisali su ljudi i ovde na forumu, jesu u pitanju starije osobe sa visokim faktorima rizika, ali - ima preminulih.

plus, delta soj svakako menja sliku, videcemo koliko.

Link to comment

Nije mi jasno šta će biti sa građanima starijim od 65 godina koji su primili kinesku vakcinu, kad je treća doza u pitanju. Tu odluku su odložili. Jesam li dobro razumeo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...