Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

27 minutes ago, Ros said:

eno u Sidu poceli sa vakcinacijom kineskom vakcinom. ljubi se predsednika vucica u guzicu jer je nabavio najvise vakcina u regionu.

ali ne lezi vraze. dnevno mogu samo 75 vakcinisati, a posto mora dva puta (mora kineska 2 puta?) onda ce trebati tim tempom dve godine da se obavi vakcinacija :huh:

Zar nije norma 150/smeni za gradove te veličine?

Link to comment
56 minutes ago, Tsai said:

@Apollo Creed

 

zar nije pozeljna neka apstinencija od 48h nakon sto ga primis? :lolol:

 

Rus, koji je pravio njihovu vakcinu, kaže apstinencija tri dana pre i posle za bilo koju vakcinu, za njegovu dva meseca posle. U ovoj zemlji to niko to pominje, biće interesantno.

 

edit: sad vidim tri dana posle, ništa pre, mediji opako lupetaju.

Edited by Anonymous
Link to comment
13 minutes ago, dvb-t manijak said:

Zar nije norma 150/smeni za gradove te veličine?

norma je 50-100 ljudi dnevno po vakcionalnom punktu, treba obaviti i papirologiju i valjda neki osnovni pregled pred pelcovanje

 

image.thumb.png.9418ff209bed91848d6bf27e133c6e60.png

 

 

 

 

 

 

 

 

image.png.ba6ffdc08183d7e2aca886eae8d020c4.png

Link to comment

danas smo se gospođa i ja prijavili. odštiklirali kineze. 

setih se prijatelja koji mi je prepričao odgovor kineskog zvaničnika na komentar o slabom kvalitetu kineske obuće ovde.

parafraziram:"mi proizvodimo patike i prodajemo za 200 i za 20 $. koliko para, toliko muzike".

bojim se da nama pristigla kineska vakcina jeste u tom fazonu.

Link to comment

Ko zna mozda ovakav nacin vakcinacije ispadne i najbolji. 

 

edit: u stvari treba znati sta ova kineska vakcina radi. Da li daje totalnu imunizaciju to jest vakcinisani ne prenose virus ili blokira teske slucajeve? Ako je ovo prvo ova taktika "vakcinisi sve koji dodju" moze biti dobra ali ako je ovo drugo, to bi bio najveci fejl.

Edited by borris_
Link to comment

Ma daj, ne verovati ovima ili onima je prvi korak ka anti-vaksi. Nisu kinezi jeftiniji (trenutno smo u problemu da zadovoljimo potražnju,  vakcine su jeftine).

 

A drugi argument - da su pod pritiskom zaobišli neke probleme - verujem da su svi bili pod strašnim pritiskom da izbace nešto što pre (a znamo da ni zapadni radnik nije imun na ove vrste pritiska - pogledati Volkswagen zagađenje, ili Boing 737 max)...

 

Ali se nadamo da je profesionalna etika i hipokrat prevladao. Uostalom,  čini se da su kinezi nakon početnog skrivanja vrlo brzo pokazali da su naučili lekciju i pustili lekarima da vode borbu protiv bolesti kako misle da treba,  uz manje mešanje politike nego na mnogim mestima na zapadu.

Link to comment
13 minutes ago, zmanic said:

Devetnaestog sam se prijavio preko portala, pozvan sam da danas primim vakcinu u 14.55.

 

za koju si se prijavio?

ja sam mamu prijavio za tri vakcine iz zemalja koje ce tek biti proleterske, ali jos nista. bojim se da organi uporedjuju liste prijavljenih za vakcinu sa listom onih koji su predizborne pozivare oterali u 3pm :D

 

Link to comment
8 hours ago, borris_ said:

Ko zna mozda ovakav nacin vakcinacije ispadne i najbolji. 

 

edit: u stvari treba znati sta ova kineska vakcina radi. Da li daje totalnu imunizaciju to jest vakcinisani ne prenose virus ili blokira teske slucajeve? Ako je ovo prvo ova taktika "vakcinisi sve koji dodju" moze biti dobra ali ako je ovo drugo, to bi bio najveci fejl.

Ovo je totalni novitet što se Covida tiče. Ko je napravio takvu vakcinu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...