Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Naravno da u krvi treba da postoje IgG antitela posle vakcinisanja 

Drugo kod fajzera treba da prođe minimum tri nedelje za drugu dozu. Može više, manje ne. Kod moderne četiri nedelje.

Edited by Jozef K.
Link to comment

vaccine%20b%20web.ashx?h=263&w=400&la=en

 

ova slika Katalin Kariko kako prima vakcinu zasnovanu na sopstvenom istraživanju mi je highlight godine, pored onog grafikona vakcina vs placebo i broja obolelih. A njena priča nikad gora.. ali, valjda to tako ide sa velikim naučnicima, piscima... ova priča ipak ima srećan kraj, pošto je doživela da vidi primenu svog životnog istraživanja u 65. godini, Pirova pobeda. Ponavljam po ko zna koji put - ovo je prekretnica dostojna pronalaska penicilina. 

 

Sa druge strane, profesor Nestorović je opasan, jer u njegovim izlaganjima ima mešavine istine i gluposti i to dosta istine sa malo gluposti. A istina glasi da nijedna "vakcina", nezavisno od bilo koje metode, nije završila ispitivanje. Prvi završetak za Pfizer-Biontech je 30 jul 2021 za primary outcome, a 2023 za ostale outcomes i svi kandidati za vakcinu su takvih datume, manje ili više. Znači, procenjeno je da na kratke staze nemaju štetne efekte i da je benefit veći od rizika, imajući u vidu sve okolnosti i to je to. Potencijalni dugoročni efekti su nepoznati za SVE vakcine i tu nema prečice, mora da prodje puno vremena i puno ispitanika. Sve vakcine su razvijene praktično preko vikenda, sa naučnicima u pidžami i sa kafom u ruci, produkcija je započeta u par meseci, ali sve ostalo zahteva godine.

 

Ne zagovaram antivax pristup, ovo je činjenično stanje. Ja sam primio vakcinu za svinjski grip i još uvek sam živ. Svet je tada imao sreće što se epidemija ugasila sama od sebe.

 

Mislim da će se pokazati da su sve vakcine bezbedne, ali rusi i kinezi nisu transparentni i to je... neprijatno i generalno bih radije primio RNK vakcinu, jer ona ne petlja sa DNK.

Edited by Kelt
  • +1 3
  • Hvala 4
Link to comment

Ja cu vjerovatno dobiti Astru ili Novavax tamo nedje poslije juna-jula.

Fajzer me nece dopasti je ima za 5mil ljudi sto ce biti oko 25% vakcinisanih u AUS.

Po svim istrazivanjima 75% ljudi zeli da se pelcuje ovdje.

Link to comment

Pricao sam sa drzavnom Dr danas, nije moj izabrani lekar. Pitao sam je za vakcine, rece citiram "cek prvo da vidimo sta cemo dobiti, pa onda cemo analizirati koja je dobra", Kaze da 20-30% fajzer vakcina propadne zbog loseg hladjenja i samog transporta. Ona misli da cemo imati najvise kineskih i ruskih i da ja, posto sam prelezao koronu, ne moram da razmisljam o vakcinaciji neko duze vreme :D 

 

Za ostalo opste stanovnistvo kaze "pitanje je kad i koje cemo vakcine dobiti, tada cemo odlucivati pojedinacno"

Link to comment

Kod nas u ustanovu je stgao dopis iz ministarstva da se izjasnimo o vakcinaciji Fajzerovom vakcinom. Rok do sutra. Jbt, kod mene ima 900 ljudi koji rade po smenama. Nema trika da se izjasni više od 100 ljudi. 

Pri tome, spisak za izjašnjavanje je kod mene u kancelariji, pa sam izložena teroru budala i idiotskih pitanja. 

Divim se sebi što sam upela da sačuvam zen stabilnost.

  • Hvala 1
Link to comment

Da, zaboravih... sestra je rekla doktorki da je dosao dopis da se izvrsi prijava za vakcinaciju...  U Domu kod caleta su napravili anketu cisto da vide broj, a ocekujem ovih dana zvanicno izjasnjavanje

Link to comment
9 minutes ago, Arkadija said:

Kod nas u ustanovu je stgao dopis iz ministarstva da se izjasnimo o vakcinaciji Fajzerovom vakcinom. Rok do sutra. Jbt, kod mene ima 900 ljudi koji rade po smenama. Nema trika da se izjasni više od 100 ljudi. 

Pri tome, spisak za izjašnjavanje je kod mene u kancelariji, pa sam izložena teroru budala i idiotskih pitanja. 

Divim se sebi što sam upela da sačuvam zen stabilnost.

isto tako danas za sutra stiglo pratiocima dece sa smetnjama u razvoju 

za pratioce i decu

 

nastala prilicna zbrka, posto su roditelji te dece, odnosno neki od njih medju vodecim antivakserima, a i ne zna se koja vakcina je u pitanju

Link to comment
28 minutes ago, Milosh76 said:

Da, zaboravih... sestra je rekla doktorki da je dosao dopis da se izvrsi prijava za vakcinaciju...  

Gde je to došao dopis ?

U domove zdravlja ?

Kako će se vršiti ta prijava, zna li se ?

Link to comment
Just now, Arkadija said:

Dudo, prvo se vakcinišu stari ljudi i zdravsveni radnici.

To sam čula, nego me zbunilo ovo Miloševo, mislila sam da priča o nekom opštem prijavljivanju.

A inače sam popizdila danas na naš plan da hroničari idu posle vojske i policije.

Ne zbog sebe već zbog mog muža koji je 65+ i 30 godina dijabet. I treba da se vakciniše posle "državnih službenika, vojske i policije". Pa jebem im mater smrdljivu, zločinačku.

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
51 minutes ago, dùda said:

Gde je to došao dopis ?

U domove zdravlja ?

Kako će se vršiti ta prijava, zna li se ?

 

U Dom zdravlja im je dosao neki dopis o izjasnjavanju. Koliko sam shvatio izjasnjavanje je od sutra pa nadalje. Postupak ne znam, osim da treba neku Tijanu da jure za to :D

Link to comment

Ma nista dok ne iskoci neka ne-mRNK vakcina. Ne moze biti 95% efikasna ali 70-75% je sasvim prihvatljivo i neki maksimum za klasicne vakcine ako se ne stelaju podaci.

Dobro bi bilo da je Astra bezbjedna i efektivna jer imaju lanac proizvodnje svugdje po svijetu i mogu da izrolaju oko 3BN u 2021

Negdje procitah da ce u Kini bukvalno da iskopiraju ovu vakcinu iako nemaju CopyRight od Astre

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...