Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

22 hours ago, papapavle said:

Praktično pitanje: tašta mi dobila obe doze Sinofarma još pre pet meseci, nije proveravala antitela nakon toga. Sad je kod mene u gostima, pa ima mogućnost da primi Džonsonku (ostaje prekratko za ostale dvodozne mRNKuše). Ima li neko istraživanje koje kaže da li to smisla, ili je pet meseci prekratko za buster (ili je čak možda i potencijalno opasno ovako šarati)?

 

Po onome što znam ne bi trebalo da je opasno "šarati", ali, osim za kombinaciju AstraZeneca+Pfizer (koja je proistekla iz nužnosti, što znači vektor+mRNA), mislim da nema nekih pouzdanih podataka o eventualnoj prednosti kombinacija i mogućim rizicima. Čini mi se da takav "buster" trenutno ima malo smisla.

Edited by Pixie
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Pixie said:

 

Je l' samo meni ova čestitka zvuči čudno? Ili je u međuvremenu ušlo u bonton?  :D


U mom konkretnom slučaju čestitka ima smisla jer veliki broj transplantiranih ljudi nije reagovao na vakcinu i nije uspelo da napravi antitela (zato i radim tu analizu, izmedju ostalog). :)
 

Edited by Mos
  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

presek stanja u unutrašnjosti

 

Vakcinacija je praktično stala, iako ima i Fajzera i Kineza bez zakazivanja. U većini manjih gradova dnevno se vakciniše jedva po desetak ljudi, a procenat vakcinisanih sa obe doze je oko 20%.

 

Ok, mi u gradovima se guramo po prevozu, po raznim mega markerima i uopšte volimo gužvu. Sa druge strane, u selima ih ima malo, pa ajde, ali da se niko ne bavi manjim gradovima u kojima živi oko polovine stanovništva Srbije nije mi jasno. SNS ima armiju kojoj samo treba naređenje da ode na pelcovanje svako ko nije.

  • -1 1
Link to comment
2 hours ago, Mos said:


U mom konkretnom slučaju čestitka ima smisla jer veliki broj transplantiranih ljudi nije reagovao na vakcinu i nije uspelo da napravi antitela (zato i radim tu analizu, izmedju ostalog). :)
 

 

OK, my bad, super onda. :) Mislim da sam skoro nešto čitala da je moguće da treća doza mRNA-vakcine povećava verovatnoću stvaranja imuniteta.

  • +1 1
Link to comment

Kako je meni lekarka rekla izašla je već jedna studija (čini mi se da je Vememah kačio to već) i sada čekaju drugu nakon čega će definitivno preporučiti treću vakcinu na jesen. Njenim rečima, keep calm and prepare for the booster :D

Link to comment

citao sam na reutersu da je kineski cdc objavio da su njihove dve vakcine manje efikasne protiv novog soja (delta).

Edited by precog
Link to comment
2 hours ago, maheem said:

Ima li kakvih promena u vezi AZ? Može li Pfizer kao druga doza?

Ovde daju Pfizer kao drugu umesto AZ. Oni koji su primili prvu AZ mogu da izaberu hoće li AZ ili Pfizer kao drugu. 

  • +1 1
Link to comment

0,8% umrlih u SAD od virusa u maju je bilo potpuno vakcinisano.

 

Quote

 

An Associated Press analysis of available government data from May shows that “breakthrough” infections in fully vaccinated people accounted for fewer than 1,200 of more than 853,000 COVID-19 hospitalizations. That’s about 0.1%.

And only about 150 of the more than 18,000 COVID-19 deaths in May were in fully vaccinated people. That translates to about 0.8%, or five deaths per day on average.

 

https://www.yahoo.com/news/nearly-covid-deaths-us-now-154100375.html

Link to comment
3 hours ago, vememah said:

0,8% umrlih u SAD od virusa u maju je bilo potpuno vakcinisano.

Jel ovo treba čitati kao "čak 99.2% nije"? Sjajan procenat zaštite, 120x.

Edited by papapavle
Link to comment
Quote

The World Health Organization (WHO) forecasts that people most vulnerable to COVID-19, such as the elderly, will need to get an annual vaccine booster to be protected against variants, an internal document seen by Reuters shows.

The estimate is included in a report, which is to be discussed on Thursday at a board meeting of Gavi, a vaccine alliance that co-leads the WHO's COVID-19 vaccine programme COVAX. The forecast is subject to changes and is also paired with two other less likely scenarios.
...
The document shows that the WHO considers annual boosters for high-risk individuals as its "indicative" baseline scenario, and boosters every two years for the general population.

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/exclusive-who-estimates-covid-19-boosters-needed-yearly-most-vulnerable-2021-06-24/

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...