Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Suviše ima kineskih turista u svetu da ih se baš tako lako odreknu zbog njihove vakcine. Mene više brine što će se teško saznati ako ima nekih neželjenih efekata ili lošije dejstvo, tu im ne verujem ( nisu ni drugi naravno zlatni ali jbga, takva je situacija) . Ali, ko zna šta će još biti sa ovim sranjem, najvažnije da ne bude neki novi soj koji ove vakcine ne pokrivaju, to bi bilo baš gadno.

Link to comment
1 minute ago, Apollo Creed said:

Treba pojačati avio konekciju sa Kinom,izgleda da ćemo jedino tamo moći da putujemo...

tamo bar nasi idu redovno

 

neka afrika isto nije losa opcija, u dobrim su onosima sa nasim bratom :fantom:

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Ja se najiskrenije nadam da ce sve dobiti dozvolu ali u ovom trenutku imam luksuz da se ne izlazem riziku da cu morati ponovo da vakcinisem ili da jurim i placam PCR testove svaki put kad treba da otputujem negde. Da nema te zajebancije s putovanjima i covid-pasosima prijavio bih se za bilo koju vakcinu.

 

.

 

Scenario sa registrovanim vakcinama je najgori, ok ako  imas luksuz...Registracija dozvoljava upotrebu na teritoriji EU, glupo bi bilo da to bude i kriterijum za putovanja, po meni ukoliko jje vakcina ta koja odredjuje mozemo li putovati onda bi to trebalo da bude preko WHO...

 

.

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, zikaPantelej said:

Nešto se razmisljam.. dzabe sve liste i potvrde ovog sveta ako je davanje tih pojedinih  vakcina noćna mora... cuvas ih na -70, moras da ih das kad odmrzneš u roku od 2h itd... kako ćeš da distribuiraš tako nešto po zabačenim i malim sredinama. BG, NS, Niš i može.. ali evo npr Bosilegrad koji je Bogu iza nogu.. meni nezamislivo da se to dopremi tamo i čuva kako valja.. otud je Kinez za ovu našu sirotinju i infrastrukturu logičan izbor..

kada se jednom odmrznu mogu se čuvati u frižideru još 5 dana

Link to comment
16 minutes ago, barba said:

 

.

 

Scenario sa registrovanim vakcinama je najgori, ok ako  imas luksuz...Registracija dozvoljava upotrebu na teritoriji EU, glupo bi bilo da to bude i kriterijum za putovanja, po meni ukoliko jje vakcina ta koja odredjuje mozemo li putovati onda bi to trebalo da bude preko WHO...

 

.

 

Slazem se, samo sam naucio u zivotu da budem podozriv prema odlukama koje umeju, na zalost, da se donose s politickim implikacijama i iz politickih motiva. Verujem da ce na kraju i Sinefarm dobiti dozvolu ali jednostavno ne moram da zurim i trcim pred rudu. Koliko vidim, bice na kraju kineskih vakcina vise nego dovoljno pa, ako se nesto po tom pitanju promeni, eto mene kako zavrcem rukave i predajem se kineskom ekspanzionizmu.:D

  • +1 1
Link to comment
53 minutes ago, harper said:

 

Ja se najiskrenije nadam da ce sve dobiti dozvolu ali u ovom trenutku imam luksuz da se ne izlazem riziku da cu morati ponovo da vakcinisem ili da jurim i placam PCR testove svaki put kad treba da otputujem negde. Da nema te zajebancije s putovanjima i covid-pasosima prijavio bih se za bilo koju vakcinu.

Da li se vakcinišeš da se ne bi zarazio ili da bi mogao da putuješ?

Link to comment
Just now, shamotnapec said:

Da li se vakcinišeš da se ne bi zarazio ili da bi mogao da putuješ?

 

Nisam harper, ali cu odgovoriti.

 

Vakcinisem se da se ne bih zarazio i da ne bih druge zarazio, a izbor vakcine zavisi od toga da li ce moci da se putuje u EU. 

 

Ako do trenutka vakcinisanja EU ne prizna rusku ili kinesku vakcinu, necu se njome vakcinisati, bez obzira sto ocekujem da ce obe dobiti dozvolu nekada u buducnosti.

 

Ne zelim da rizikujem da EU kaze nesto tipa "vakcinisani mogu da udju u EU bez ogranicenja, ako su primili vakcinu koju je odobira EMA, svi ostali PCR na sunce"

Link to comment
7 minutes ago, Milosh76 said:

 

Nisam harper, ali cu odgovoriti.

 

Vakcinisem se da se ne bih zarazio i da ne bih druge zarazio, a izbor vakcine zavisi od toga da li ce moci da se putuje u EU. 

 

Ako do trenutka vakcinisanja EU ne prizna rusku ili kinesku vakcinu, necu se njome vakcinisati, bez obzira sto ocekujem da ce obe dobiti dozvolu nekada u buducnosti.

 

Ne zelim da rizikujem da EU kaze nesto tipa "vakcinisani mogu da udju u EU bez ogranicenja, ako su primili vakcinu koju je odobira EMA, svi ostali PCR na sunce"

mislim da cu se vakcinisati bez obzira, i placati pcr, ako bash bude trebalo. em shto ce da mu padne cena, em me ionako sistem svako malo shalje da platim brzi antigenski, seroloshki, ovaj, onaj (a i to radim jer me mrzi da se akam sa uputima i kovid lokalitetima :dry: ) . teshko da cu sa eu da uspem da razvijem takav odnos da mi trazi pcr jednom mesechno :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

 

Vakcinisem se da se ne bih zarazio i da ne bih druge zarazio, a izbor vakcine zavisi od toga da li ce moci da se putuje u EU. 

 

Ako do trenutka vakcinisanja EU ne prizna rusku ili kinesku vakcinu, necu se njome vakcinisati, bez obzira sto ocekujem da ce obe dobiti dozvolu nekada u buducnosti.

 

Ne zelim da rizikujem da EU kaze nesto tipa "vakcinisani mogu da udju u EU bez ogranicenja, ako su primili vakcinu koju je odobira EMA, svi ostali PCR na sunce"

 

Ali ako kinesku možeš da dobiješ odmah a Fajzera za 6 meseci a možda ni tad, znači da ipak više ceniš mogućnost putovanja nego zaštitu.

 

Aj da se preformulišem, da možeš da uzmeš kinesku sa kojom ne možeš da putuje i 100% genuine papir sa pumpe na kojem piše da si dobio Fajzera i sa tim papriom možeš da putuješ, šta bi izabrao?

Link to comment
11 minutes ago, shamotnapec said:

 

Ali ako kinesku možeš da dobiješ odmah a Fajzera za 6 meseci a možda ni tad, znači da ipak više ceniš mogućnost putovanja nego zaštitu.

 

Aj da se preformulišem, da možeš da uzmeš kinesku sa kojom ne možeš da putuje i 100% genuine papir sa pumpe na kojem piše da si dobio Fajzera i sa tim papriom možeš da putuješ, šta bi izabrao?

 

Ne bih uzeo kinesku ako ne moze da se putuje.

 

Nikad ne  bih kupio laznu potvrdu tog ili bilo kog drugog tipa, ne bavim se kriminalom.

 

 

Koliko je trebalo EMA da odluci o tome da daje dozvolu Moderni i Fajzeru? AKo se Sputnjik prijavio za dozvolu, kad mozemo ocekivati odgovor?

Edited by Milosh76
Link to comment

Da li postoji problem da ako si vakcinisan npr kineskom vakcinom ne mozes za 6meseci primiti i fajzerovu ili bilo koju drugu koja je registrovana u EU? Poenta primanja vakcine koji obezbedjuje drzava je smanjenje trenutnog udara na bolnice, verujem da ce svako od nas moci kupiti vakcinu i vakcinisati se ako treba za poslovni ili privatni put.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...