Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

17 minutes ago, Kelt said:

ja ću primiti bilo koju, koja je na EMA listi , kineska, ruska i engleska još uvek nisu i postoji razlog za to, a nije čisto politički. Mi smo opet krenuli djonom, Srbija tera kontru i daje sve što dodje pod ruku

sve je to lepo, ali kako da se vakciniše sav taj narod izvan elite koja dobija fajzer i modernu

sa mrvicama ? pa teško. tako da ne bih rekla da srbija tera kontru, nismo u eu, dobili bi dakle mrvice

mislim, to kod nas možda ne bi ni bio problem, jer je narod jako emancipovantm  :ph34r:

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Kelt said:

ja ću primiti bilo koju, koja je na EMA listi , kineska, ruska i engleska još uvek nisu i postoji razlog za to, a nije čisto politički. Mi smo opet krenuli djonom, Srbija tera kontru i daje sve što dodje pod ruku

 

Quote

Ruske vlasti su podnele zahtev za registraciju vakcine Sputnjik V u Evropskoj uniji, saopštio je danas fond koji je učestvovao u razvoju vakcine protiv korona virusa.

 

Link to comment

Nešto se razmisljam.. dzabe sve liste i potvrde ovog sveta ako je davanje tih pojedinih  vakcina noćna mora... cuvas ih na -70, moras da ih das kad odmrzneš u roku od 2h itd... kako ćeš da distribuiraš tako nešto po zabačenim i malim sredinama. BG, NS, Niš i može.. ali evo npr Bosilegrad koji je Bogu iza nogu.. meni nezamislivo da se to dopremi tamo i čuva kako valja.. otud je Kinez za ovu našu sirotinju i infrastrukturu logičan izbor..

Link to comment
2 hours ago, fren said:

Moze, sad sam i ja cula to, ali 65+. Zvali su prvo starije s Vracara jer su im tamo najsredjeniji kartoni i malo ima ljudi tog starosnog doba. 

 

Zvali su i mladje sa Vracara, moj drugar se bocnuo Kinezom pre dva sata. Kaze da je poprilicna guzva.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, zikaPantelej said:

Nešto se razmisljam.. dzabe sve liste i potvrde ovog sveta ako je davanje tih pojedinih  vakcina noćna mora... cuvas ih na -70, moras da ih das kad odmrzneš u roku od 2h itd... kako ćeš da distribuiraš tako nešto po zabačenim i malim sredinama. BG, NS, Niš i može.. ali evo npr Bosilegrad koji je Bogu iza nogu.. meni nezamislivo da se to dopremi tamo i čuva kako valja.. otud je Kinez za ovu našu sirotinju i infrastrukturu logičan izbor..

 

Moderna je u tom smislu puno bolja od Pf. imaju know-how kako da je stabilizuju

Link to comment
1 hour ago, fren said:

Ja sam cula da kinesku daju na Sajmu. Ostaje pitanje da li cemo moci s njom da putujemo.

 

Ja sam je iz tog razloga odstiklirao na prijavi. Ove ostale verujem da ce sve dobiti dozvolu dok dodjem na red za vakcinu, za kinesku nisam siguran.

Link to comment
1 hour ago, Jozef K. said:

Pokazaće studija.

.

 

Kineska je inaktivirovana vakcina, valjda)...U Rusiji treca vakcina koja dolazi za mesec,  bi trebalo da bude tog tipa, i za njom ide "rep" da bi trebalo da bude najbezbednija, ali sa zastitom oko sest meseci...

 

.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Ja sam je iz tog razloga odstiklirao na prijavi. Ove ostale verujem da ce sve dobiti dozvolu dok dodjem na red za vakcinu, za kinesku nisam siguran.

 

.

 

Vidim da se to pitanje poteze u mnogim zemljama...na taj nacin kako ti to opisujes mislim da nikom nije u interesu, ..pogotovo u u slucaju da to bude jedini nacin da putujes..

 

.

Link to comment
2 minutes ago, barba said:

 

.

 

Vidim da se to pitanje poteze u mnogim zemljama...na taj nacin kako ti to opisujes mislim da nikom nije u interesu, ..pogotovo u u slucaju da to bude jedini nacin da putujes..

 

.

 

Ja se najiskrenije nadam da ce sve dobiti dozvolu ali u ovom trenutku imam luksuz da se ne izlazem riziku da cu morati ponovo da vakcinisem ili da jurim i placam PCR testove svaki put kad treba da otputujem negde. Da nema te zajebancije s putovanjima i covid-pasosima prijavio bih se za bilo koju vakcinu.

  • +1 2
Link to comment
Just now, harper said:

 

Ja se najiskrenije nadam da ce sve dobiti dozvolu ali u ovom trenutku imam luksuz da se ne izlazem riziku da cu morati ponovo da vakcinisem ili da jurim i placam PCR testove svaki put kad treba da otputujem negde. Da nema te zajebancije s putovanjima i covid-pasosima prijavio bih se za bilo koju vakcinu.

 

mislim da hoće, ali ebalo i muljanje sa papirima. K'o kad se kupuje stan pa je "predato na uknjiženje", ti ga kupi, ali...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...