Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

10 hours ago, Tresko said:

Nije tu problem što vakcine ne rade u Srbiji, već što je Srbija na shit listi svuda kao zemlja od apsolutnog nepoverenja, u svemu pa i u vakcinaciji. Moraš da budeš i politički podoban kao država da bi tvoja vakcinacija bila validna.

Nije Srbija  ni na kakvoj sit listi, nego Ceska trenutno priznaje samo potvrdu o vakcinaciji iz tih par navedenih zemalja sa kojima ima sporazum o priznavanju potvrde o vakcinaciji do uvodjenja EU kovid pasosa. Dakle Srbija je na istoj listi kao i Velika Britanija, Amerika, Francuska, Australija, Belgija, Izrael.... 

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, panta rhei said:

ovde kod mene (ch) su bas dali gas. izgleda da ima dovoljno vakcina, odobrene samo moderna i fajzer, a modernu daju na tacno 4 nedelje. odmah se zakazuju oba termina. vidoh negde ca. 70 000 dnevno. kako je traljavo krenulo, ovo je odlicno. inace, istrazivanja pokazuju da 75% hoce u svakom slucaju da se vakcinusu.

 sve se slazem! Bas su dali gas ovde, dobili su ogromnu kolicinu vakcina (mislim Pfizer) i sve je odmah buknulo, termini zauzeti za prvu dozu do kraja juna! Doduse jos ima slobodnih za prvu dozu tad...

 

S tim u vezi, jesi siguran/sigurna da je moderna ovde na 4 nedelje? 

ja bih rekla da je pfizer na 4 nedelje a moderna na 3, ali ne mogu sad da pronadjem link...

Edited by lostfanforever
Link to comment
 sve se slazem! Bas su dali gas ovde, dobili su ogromnu kolicinu vakcina (mislim Pfizer) i sve je odmah buknulo, termini zauzeti za prvu dozu do kraja juna! Doduse jos ima slobodnih za prvu dozu tad...
 
S tim u vezi, jesi siguran/sigurna da je moderna ovde na 4 nedelje? 
ja bih rekla da je pfizer na 4 nedelje a moderna na 3, ali ne mogu sad da pronadjem link...

U brosuri koju su nama dali (a mislim da je za americko trziste) pise 28 dana.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
4 hours ago, lostfanforever said:

 sve se slazem! Bas su dali gas ovde, dobili su ogromnu kolicinu vakcina (mislim Pfizer) i sve je odmah buknulo, termini zauzeti za prvu dozu do kraja juna! Doduse jos ima slobodnih za prvu dozu tad...

 

S tim u vezi, jesi siguran/sigurna da je moderna ovde na 4 nedelje? 

ja bih rekla da je pfizer na 4 nedelje a moderna na 3, ali ne mogu sad da pronadjem link...

 

nemam pojma kako treba, pricam iz licnog iskustva. u kanton cirihu su 2 termina vezana, ja sam primio prvu a druga je tacno u dan 4 nedelje kasnije zakazana, dobicu 08.06. ali verovatno i znas, ne samo da je razlicito od kantona do kantona, nego verovatno od opstine do opstine.

kod mene je moderna u pitanju, da li prave razliku u intervalu izmedju moderne i fajzera, namam pojma. ne iskljucujem mogucnost da se kod mene tako slucajno potrevilo, verovatno imaju pufer od - do. ja pozitivno iznenadjen, kako je krenulo, nadao se decembru, ovako je jos i dobro ispalo.

Link to comment

 

7 hours ago, jms_uk said:


U brosuri koju su nama dali (a mislim da je za americko trziste) pise 28 dana.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

jesi u pravu jms, zabagovala sam totalno jer danima citam kako je EU dobila ogromne kolicine Pfizera pa mi se pomesalo u glavi :isuse:

Moderna je oduvek i bila na 4 nedelje a Pfizer na 3

Ovde su izgleda da bi pojednostavili online aplikacije oba podesili na 4 (jer Pfizer treba na makar 3 nedelje), tako da je i surprise faktor kad dodjes da vidis sta ces da dobijes :)

3 hours ago, panta rhei said:

ja pozitivno iznenadjen, kako je krenulo, nadao se decembru, ovako je jos i dobro ispalo.

 haha, totalno se slazemo!

ja sam bila digla ruke do pocetka 2022, kad ono medjutim :naughty:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...