Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Quote

Johnson & Johnson has pushed Latin America to accept shipments of unfrozen Covid-19 vaccines that some countries would be unable to fully deploy before they expire, according to the Pan-American Health Organization. Jarbas Barbosa, assistant director at PAHO, told the Financial Times that J&J was asking for doses to be shipped at refrigerator temperatures rather than frozen, as required by the World Health Organization. The WHO’s emergency use authorisation for the J&J vaccine stipulates that the shot must be delivered at between -25C and -15C, a temperature at which it has a shelf life of two years. Once thawed, the doses must be used within three months. PAHO is the WHO’s regional office for the Americas and is leading talks with J&J for the delivery of vaccines under the multilateral Covax scheme. “Everybody wants to reach an agreement as soon as possible but we cannot accept vaccines that countries don’t have time to use,” Barbosa said. “In certain circumstances you can accept 10 or 15 per cent of shipments with a shorter shelf life. But our recommendation is countries should only accept it at -20C.” Barbosa said J&J had been “aggressive” in its procurement negotiations, and suggested that the company was seeking to offload doses that it could not otherwise use. “Maybe they have vaccines that were already unfrozen and want to deliver them through Covax,” he said.

https://www.ft.com/content/a3da0286-ec0b-4cdb-8c42-805205410f06

Edited by vememah
Link to comment
36 minutes ago, Have_Fun said:

E sad jedno pitanje za one koji malo vise prate od mene ovo s prihvatanjem (rat) vakcina itd...

Cale je primio kinesku, brat rusku.. nesto sam povrsno ispratio da je kineska vec prihvacena od strane SZO (mozda gresim).
Da li to znaci da se s tom vakcinom moze putovati po EU bez PCR testa?
I zna li se kada se isto moze ocekivati za rusku vakcinu (da bude prihvacena itd)?

Koliko sam ja shvatila EU se jos drzi toga de ce priznavati vakcinisanost samo onih stranih stanovnika koji su primili EU approved vakcine. A to za sad nisu ni kineska ni ruska. 

SZO je odobrio Sinopharm ali to nije isto sto i EMA (Evropska agencija za lekove).

Edited by lostfanforever
  • Hvala 1
Link to comment

Све те произвођаче не признају ЕУ бирократе, а око Астре су подигли невиђену панику и хистерију, па све у свему - мени личи као да признају продукте искључиво те једне немачко-америчке компаније.

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment
Quote

Više stotina građana iz dijaspore na Sajmu, po vakcinu i sa Novog Zelanda

Na beogradskom sajmu u hali tri u devet sati počela je vakcinacija naših državljana koji žive u dijaspori. Očekuje se da do podneva jednu od tri ponuđene vakcine primi više stotina građana koji su se prijavili za vakcinaciju, javlja reporterka N1.
...
„Ne očekujemo gužvu, kapaciteti hale nisu prepunjeni. Očekujemo nekoliko stotina građana da dođu i prime jednu od tri vakcine – Sinofarm, Fajzer ili Sputnjik“, rekao je [Uroš] Živković [iz organizacije „Tačka povratka“].

On je istakao da su prijave stigle sa svih kontinenata, od Severne i Južne Amerike, Evrope, Afrike, Azije da su čak prijave stigle i sa Novog Zelanda. Najveći broj prijavljenih je iz Nemačke i Austrije, kaže Živković.

https://rs.n1info.com/vesti/vise-stotina-gradjana-iz-dijaspore-na-sajmu-po-vakcinu-i-sa-novog-zelanda/

Edited by vememah
Link to comment
Quote

[Direktor Kancelarije za informacione tehnologije i elektronsku upravu Vlade Srbije Mihailo Jovanović] Naglasio je da će od danas početi pozivanje za imunizaciju drugom dozom "Astra-Zenekine" vakcine i da građani ne moraju da brinu o tome da li će biti pozvani.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4374089/vakcinacija-srbija-dijaspora-sajam-e-uprava-zeleni-sertifikat.html

  • +1 1
Link to comment
Koliko sam ja shvatila EU se jos drzi toga de ce priznavati vakcinisanost samo onih stranih stanovnika koji su primili EU approved vakcine. A to za sad nisu ni kineska ni ruska. 
SZO je odobrio Sinopharm ali to nije isto sto i EMA (Evropska agencija za lekove).
Sinoć slušao nekog iz udruženja tur agencija i ambasadora na Kipru.
Dakle po njihovim info su Grčka, Italija, Španija, Kipar "vezane" odlukama EMU da kinesku ne priznaju, ali su između redova oni dobili uveravanja da će se to promeniti u par sledećih nedelja...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
On 13/05/2021 at 14:36, Milošica said:

@hefaca i ako je još neko vakcinisan u Ušću

 

Koliko dugo si čekao?

 

I u koliko sati si bio?

Nisam cekao. Nekoliko ljudi popunjava prijavu, 10 ljudi unosi podatke u racunare, 3-4 kabine za vakcinaciju. Sve ide brzo, kapacitet je veci od zainteresovanih ljudi. Doduse, bilo je 16h i napolju potop.

  • +1 1
Link to comment

Primila prvu dozu konacno, dobila Modernu. Druga doza za oko cetiri meseca mada kazu da ce verovatno ubrzati. Nema biranja, dobija se ili Pfizer ili Moderna, sta imaju na lageru taj dan.

Vankuver, Kanada

  • +1 9
Link to comment
6 hours ago, Frank Pembleton said:

Sinoć slušao nekog iz udruženja tur agencija i ambasadora na Kipru.
Dakle po njihovim info su Grčka, Italija, Španija, Kipar "vezane" odlukama EMU da kinesku ne priznaju, ali su između redova oni dobili uveravanja da će se to promeniti u par sledećih nedelja...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Lupa neki iz udruženja.

 

Grci priznaju sve (poznatije) vakcine https://travel.gov.gr

Quote

Acceptable vaccines are: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax, Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm.

 

 

Edited by shamotnapec
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...