Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

image.png.41c21f8c7b371d483dcc2d33a297aef0.png
Da mi je neko rekao da ljudi nece da primaju ovakvu Oksfordsku vakcinu u Italiji zbog ugrusaka na 100k doza prije godinu dana proglasio bih ga totalnim ludakom.
Svijet je posao u PM izgleda.
Sinoć otvorili kod mene rezervacije za over40 na "open day" večernje vikend hubove da potroše AZ. Samo 20.000 doza i nisam stigao da rezervišem jer mi je promaklo da su otvorili. Najavljivali nedelju dana i nikad ne znaš kad će to biti, verovatno išlo "passaparola" i za par sati nestalo

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Ovo u Indiji je nevidjeno do sada.

Od 150 putnika koji su trebali da se ukrcaju na avion za Darwin 40 bilo pozitivno.

Brojka od 350-400k dnevno je smijurija za zemlju od 1.3BN

Link to comment

Za jednu feudalnu nuklearnu "silu" sasvim solidno. Prihvstljivo im je.

Da se vrate u robovlasnički sistem bilo bi im sigurno još gore., tako da ovo može da prodje.

Bilo bi interesantno da se objave rezultati separatno po kastama, ali to naravno nikome ne pada na um.

  • +1 1
Link to comment
ne razumem zasto se uopste dopustaju letovi iz indije, brazila, i drugih zarista? niko nikud dok se stvari ne svedu pod neku normalu
jebi ga, velika je to zemlja sa još većom populacijom... ima tamo i stranaca, ljudi sa svakakvim pasošima i filantropnim pravima. Bila neka grupa od 50ak italijana "zarobljena" pre par nedelja jer su išli da preuzmu usvojenu decu, neki su oboleli tamo a neki su se i vratili pa doneli i u Italiju...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
25 minutes ago, Ros said:

ne razumem zasto se uopste dopustaju letovi iz indije, brazila, i drugih zarista? niko nikud dok se stvari ne svedu pod neku normalu

Apsolutno bi trebalo imati razumevanja za sva putovanja u i iz zarazenih podrucja, dok mi mozemo na susedno ostrvce uz specijalni ausvajs.

Link to comment
Just now, Lancia said:

Apsolutno bi trebalo imati razumevanja za sva putovanja u i iz zarazenih podrucja, dok mi mozemo na susedno ostrvce uz specijalni ausvajs.

 

apsolutno bi trebali imati razumevanja pa ne raditi nista cime se ugrozava zdravlje drugih. cak i ako se dopusti sletanje aviona iz rizicnih podrucja, onda odmah sve putnike u izolaciju dok se ne utvrdi ko je zarazan. 

  • +1 2
Link to comment

Gledam podatke - Nemacka za dan vakcinisala 1.4 miliona, skoro 2% populacije. Finska jos bolja, ostali u EU slicno a Biontek/Fajzer i dalje povecava proizvodnju i isporuku. Do kraja Juna gotovo. I pored toga se masovno izvozi da bi i drugi mogli bar najugrozenije da zastite. Kako izgleda, oni ce prestici i Srbiju a mozda i UK/US ako bude dalje islo ovim tempom. Ovo samo pokazuje da su glavni problem na pocetku uvek bile kolicine vakcine i velicina zemlje/bloka sto ponasanje US/UK sa 0 izvoza cini jos vecom sramotom. 

Edited by Anduril
  • +1 3
Link to comment

juce u prilogu dnevnika RTL (sprajc) bilo o prvom masovnom dogadjaju u nekom klubu/restoranu u zagrebu, kojem su mogli da prisustvuju samo ljudi koji primili vakcinu. bilo je tu raznog sveta, ponajvise mladog, a kako je u hrvatskoj zbog kasno pristiglih vakcina redosled vakcinacija striktniji nego kod nas, pa se prvo vakcinisu stariji ljudi i medicinari,  organizatorka dogadjaja kaze da su to ili medicinari (koji su imali prioritet prilikom vakcinacije u HR) ili mladi ljudi koju su vakcinisani i revakcinisani u BG :)

  • +1 2
Link to comment

E ljudi
Koga da kontaktiram za revakcinaciju (Sajam, NS, fajzer)? Postoji li neki br telefona na koji se treba javiti i podsetiti ih da je potrebna revakcinacija?

po planu i programu sutra je 3 nedelje od kad sam primio prvu dozu, ocekivao sam poziv/email, ali nista od toga

frka mi je jer u nedelju rano ujutru moram nazad i necu biti u Srbiji

ili da samo banem tamo nepozvan, objasnim sto sam tu i to je to?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...