Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 hours ago, ronin said:

Čekajte ljudi...Jel postoji zvaničan stav da li mogu da prime vakcinu oni koji su alergični na peniciln?

 

Eh, da ostavim i ovde - ogromna vecina alergicnih na penicilin to jednostavno nije.

https://www.sciencedaily.com/releases/2019/10/191029140728.htm

 

Ja sam odrastao verujuci da sam alergican posle nekog incidenta u ranom detinjstvu. Kao "visoko rizicnog" nisu kod nas hteli ni da me testiraju "jer ima drugih antibiotika, nepotreban rizik". Ne znam kako je sada kod nas, ali u Spaniji traje opsezan skrining stanovnistva, posebno "nase generacije" (40 - 60) koja misli da je alergicna na penicilin. Rezultati su zapanjujuci, alergija na penicilin je toliko retka (bar u nasem uzrastu) da se testiranja sad vrse u dnevnoj ambulanti kao i za sve druge alergije. Mene testirali - nikakva reakcija. Jos cetvoro ljudi iz mog okruzenja, svi bili ubedjeni da su alergicni, nikom nista.

 

Test traje par sati, ako mislite da ste alergicni - just do it. Moze zivot da vam spase (a mozete i vakcinu da primite).

  • +1 2
Link to comment

Pisao sam ovde da su moji pozvani za sajam. Kineska vakcina. Ćale primio, kevu vratili jer je rekla da je u detinjstvu imala alergiju na penicilin i da ima jaku alergiju na ribu. Kaže ćale da ne proveravaju pozive i da može da dodje bilo ko. Posle dobiješ potvrdu. 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

boze ja kao narkomanokockar, dodje mi da se zaletim na kinesku, samo da vise dobijem vakcinu

ali bolje je malo sacekati

Ja mislim da cu se zaleteti, prilicno je jasno da ce 80% vakcinisanih kod nas primiti rusku ili kinesku. Sacekacu jos neki dan da vidim kakva je organizacija na sajmu, mrzi me da cekam satima.

  • +1 1
Link to comment

"VAKCINISANO 13.000 LJUDI" Vučić: Sutra ćemo pokušati da oborimo rekord

Do danas do 13 sati u Srbiji je vakcinisano više od 13.000 ljudi, saopštio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

 

On je u video poruci na svom Instagram profilu rekao da je veoma ponosan, i da je danas fantastičan dan za Srbiju.

- Posebno sam srećan što sam dobio izveštaj sa Beogradskog sajma, gde su bili naši stariji sugrađani, da su ponosni na Srbiju, sistem koji smo napravili, što su kratko čekali, dobili čaj, i rekli da su imali najbolju uslugu lekara. Svi su rekli da nikada svojom Srbijom nisu bili zadovoljniji - rekao je Vučić.

Naveo je i da će se sutra ići na "obaranje rekorda", odnosno vakcinaciju 30.000 građana.

- Sve za zdravlje Srbije, sve za život Srbije - naveo je Vučić.

Link to comment
2 hours ago, morgana said:

boze ja kao narkomanokockar, dodje mi da se zaletim na kinesku, samo da vise dobijem vakcinu

ali bolje je malo sacekati

 

 

Hah, isto, meni je sve više svejedno, mogu svetri™ odjednom u oči, jedino me sprečava moguće postojanje antitela, pa bih sačekala. 

  • +1 1
Link to comment

Imam utisak da antivakseraj slabi kako sve više ljudi prima vakcinu. Juče mi slali snimak kako se ljudi vakcinišu na sajmu i nije im ništa (!!!). Biće klasična srpska varijanta o mnogo antiprotivnosti i gundjanja a svi vakcinisani do jeseni. 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...