Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

 
kako to, ja skocim pa padnem na zemlju? nisu to cista posla
ne, ti skochish, a zemlja skochi ozdo na tebe. i tako kad god ti padne na pamet. chitala ja.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
19 hours ago, Taihoskopija said:

A i prilično je besmisleno raditi u službi nauke čija dostignuća negiraš,  time bacaš sumnju na sve.  Ako ja kao pacijentkinja vidim da negiraš vakcinu, zašto bih ti verovala kad mi prepišeš antihistaminik  ili antidepresiv i kako ćeš da me lečiš uopšte ako trvrdiš da ti metode koje bi mi pomogle ne rade ili rade selektivno. 

 

E: e to, @gospa buba:sleep:

 

Nasa prijateljica, lekarka ovde u Kitu kaze: Ne znam ja, nije to sve popostupku, nisu dovoljno testirane vakcine... a ako mora, najbolje kineska.

 

Ko da citam forum pre dva meseca.

 

Bice da ima  nesto u obrazovanju lekara i kasnjenju za modernim tokovima para godina ili desetina godina, otuda i skepticizam prema novom.

Link to comment

Meni je prezabavno kako antivakseri zaćute kada im to odgovorim u razgovoru na njihovo pitanje puno samopozudanja: "A kako su je napravili tako brzo?!"

Link to comment
7 minutes ago, Milošica said:

Meni je prezabavno kako antivakseri zaćute ...

 

Nije samo kod antivaksera nego i kod ostalih. Zdravorazumski je na pocetku zapitati se kako je nesto nastalo, otkud to sad - uvek je dobro pitati se, ali uz nesto razmisljanja i lakog nalazenja odgovora vec nemam razumevanja za takve stavove. Osnovni princip je da ako te nesto kopka ili zanima, odes i pokusas da proucis to, zar ne? A makar danas je toliko toga dostupno, mislim stvarno nisu neke tajne, a i na nasem jeziku se ubise ljudi objasnjavajuci. No, ko ce jos da gugla i gleda prave izvore, ili sta god da ih vec koci. Ne znam zapravo sta koci ljude da saznaju nesto. Imam i ja u siroj porodici takve ljude, kao i svi verovatno, koji su visoko skolovani, neki su i zubari i medicinske sestre, pa iste ovakve reakcije.

  • +1 1
Link to comment
cak ni mi, vakcino- entuzijasti ne bismo isli bas toliko daleko :ohmy:
 
jos malo o srbiji 
https://www.rts.rs/page/stories/ci/Коронавирус/story/3131/koronavirus-u-srbiji/4368158/jovanovic.html

Директор Канцеларије за е-Управу Михаило Јовановић рекао је да је до сада у Србији дато 3.830.000 доза вакцина, од тога је 2.170.000 првих доза, а 1.000.660 других доза, док се сматра да је 1.380.000 особа имунизовано. Београд, Ниш и Ужице прешли 50 посто вакцинисних, нагласио је Јовановић.

Михаило Јовановић рекао је да је до сада у Србији дато 3.830.000 доза вакцина, од тога је 2.170.000 првих доза, а 1.000.660 других доза, док се сматра да је 1.380.000 особа имунизовано.

Јовановић је навео да не постоји дефиниција када се стиче колективни имунитет. Додаје да је циљ да се прво дође до 50 посто имунизованих изнад 18 година, а онда да се имунизује три  милиона грађана.

"Вакцинација се наставља одличном динамиком. Грађани могу да се вакцинишу на два начина: да се пријаве преко сајта е-Управе, или да оду на пункт и да се вакцинишу било којом вакцином без заказивања", истакао је Јовановић.

Додао је да у Београду имамо 500.000 датих других доза, а три града имају 50 одсто вакцинисаних, поред Београда ту су још Ниш и Ужице.

Навео је да мање од 20 одсто вакцинисаних имају градови Тутин, Нови Пазар, Жагубица, али се у договору председницима тих општина ради на превазилажењу тог проблема.

"Стална је комуникација са градоначелницама. Мобилне екипе су на терену и за оне непокретне особе. Потребно је много активности на терену", рекао је Јовановић.

Напоменуо је да је одличан резултат вакцинације у тржним центрима. Тренутно се вакцинација одвија у шест тржних центара, а како каже, за неколико дана вакцинисано је 6.000 људи.

"Грађани воле да дођу да се вакцинишу после радног времена, без заказивања. Може да се бира вакцина", навео је Јовановић и најавио да се размишља о отварању два пункта за вакцинацију у тржним центрима Делта и Рода.

Према његовим речима, храбри то што опада број оболелих од ковида у болницама, тренутно је око 3.800 људи на болничком лечењу. 

"Спустили смо број заражених на мање од 1.000 дневно, а тежимо да се спустимо испод 100", навео је Јовановић.

 
Ne postoji definicija kada se stice kolektivni imunitet?
Svaki djak druge godine gimnazije sa barem jakom trojkom iz matematike moze za 2 min da izvede formulu kako se to izracuna. A direktor kancelarije za upravu nevera
Treba ga ukljuciti u Strucni Stab da moze davati izjave o slabljenju virusa i laksoj klinickoj slici
Link to comment
 
Nije samo kod antivaksera nego i kod ostalih. Zdravorazumski je na pocetku zapitati se kako je nesto nastalo, otkud to sad - uvek je dobro pitati se, ali uz nesto razmisljanja i lakog nalazenja odgovora vec nemam razumevanja za takve stavove. Osnovni princip je da ako te nesto kopka ili zanima, odes i pokusas da proucis to, zar ne? A makar danas je toliko toga dostupno, mislim stvarno nisu neke tajne, a i na nasem jeziku se ubise ljudi objasnjavajuci. No, ko ce jos da gugla i gleda prave izvore, ili sta god da ih vec koci. Ne znam zapravo sta koci ljude da saznaju nesto. Imam i ja u siroj porodici takve ljude, kao i svi verovatno, koji su visoko skolovani, neki su i zubari i medicinske sestre, pa iste ovakve reakcije.
Pa to verovaće npr. da nekom bušilicom "bez kabla" može da se roka beton koliko hoćeš, "jbga u 21. veku smo".
Ono sluške blutut i daljinski i sveeee.
Ali da je sad nešto brže u medicini, eeee to ne može, mora da "odstoji" par meseci...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
45 minutes ago, I*m with the pilots said:

... ali zato je necuveno da se eto vakcine mogu nesto brze ispitati danas nego pre 50. Ili da je neko proucavao te stvari i pre pandemije, da nije sve od danas do sutra. A uzece bilo koji lek o kom se prica, neznajuci uopste ni na kolikom broju ljudi je testiran niti koje su sve potencijalne nuspojave, niko ne cita ono 1 u 1000 i slicno.

Totalni mindfuck.

 

Vidim da si stručnjak iz te oblasti pa eto prilike da objasniš likovima iz FDA da su budaletine što inače zahtjevaju višegodišnja ispitivanja umjesto da se smandrlja nešto za pola godine.

 

To što je ovo vanredna situacija pa je oportuno ubrzati/skratiti neke stvari ne znači da su sva uobičajena ispitivanja nepotrebna.

Link to comment

Medicina jeste napredovala ali se i komercijalizovala (što je prirodno). Nije prirodno to što svoju strategiju razvija na našem strahu od smrti. Tad je čovek veoma ranjiv. Napredovala su i sredstva za komunikaciju koja se baziraju na još jednom našem strahu, strahu od samoće. Taj strah je ipak lakše prevazići, nije primaran. I kozmetika - strah od ružnoće, prolaznosti i starosti. Uopšte, sve se danas bazira na (pod)svesnom podsticanju strahova svih vrsta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...