Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 hour ago, gospa buba said:

predajem fiziku jedan ali ne verujem u gravitaciju. i oni mi krshe prava da ja pricham shta ja mislim :hihi:

sent from bubamoto
 

 

hoces da kazes da gravitacija postoji?! 

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Ne postoji, to su samo strune oko nas, koje nas vezuju... :fantom:

 

i onda se cudimo sto deca u srbiji amaju™ pojma, a takvi ucitelji.

sta je sledece? da se elektroni usmereno krecu u provodniku, mozda?!!!!

Link to comment
8 minutes ago, Ros said:

 

i onda se cudimo sto deca u srbiji amaju™ pojma, a takvi ucitelji.

sta je sledece? da se elektroni usmereno krecu u provodniku, mozda?!!!!

Ajde nek Buba, kad već zna™ da se kreću, objani kako se oni to kreću? Gde idu, šta bude kad dođu do kraja? Sve to meni nema smisla... :fantom:

 

Uostalm, da se kreću, morali bi negde da odu, i gde onda odu, i kako onda ponovo idu kroz istu žicu kad su otišli do kraja?

 

To je sve neka izmišljotina... Mislite o tome...

  • +1 3
  • Haha 5
  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

Ajde nek Buba, kad već zna™ da se kreću, objani kako se oni to kreću? Gde idu, šta bude kad dođu do kraja? Sve to meni nema smisla... :fantom:

 

Uostalm, da se kreću, morali bi negde da odu, i gde onda odu, i kako onda ponovo idu kroz istužicu kad su otišli do kraja?

 

To je sve naka izmišljotina... Mislite o tome...

 

i ko ih natera da se krecu? imaju li oni nekog vodju koga prate ili luduju kao reneovi studenti™? 

Link to comment

cak ni mi, vakcino- entuzijasti ne bismo isli bas toliko daleko :ohmy:

 

jos malo o srbiji 

https://www.rts.rs/page/stories/ci/Коронавирус/story/3131/koronavirus-u-srbiji/4368158/jovanovic.html

Quote

Директор Канцеларије за е-Управу Михаило Јовановић рекао је да је до сада у Србији дато 3.830.000 доза вакцина, од тога је 2.170.000 првих доза, а 1.000.660 других доза, док се сматра да је 1.380.000 особа имунизовано. Београд, Ниш и Ужице прешли 50 посто вакцинисних, нагласио је Јовановић.

Михаило Јовановић рекао је да је до сада у Србији дато 3.830.000 доза вакцина, од тога је 2.170.000 првих доза, а 1.000.660 других доза, док се сматра да је 1.380.000 особа имунизовано.

Јовановић је навео да не постоји дефиниција када се стиче колективни имунитет. Додаје да је циљ да се прво дође до 50 посто имунизованих изнад 18 година, а онда да се имунизује три  милиона грађана.

"Вакцинација се наставља одличном динамиком. Грађани могу да се вакцинишу на два начина: да се пријаве преко сајта е-Управе, или да оду на пункт и да се вакцинишу било којом вакцином без заказивања", истакао је Јовановић.

Додао је да у Београду имамо 500.000 датих других доза, а три града имају 50 одсто вакцинисаних, поред Београда ту су још Ниш и Ужице.

Навео је да мање од 20 одсто вакцинисаних имају градови Тутин, Нови Пазар, Жагубица, али се у договору председницима тих општина ради на превазилажењу тог проблема.

"Стална је комуникација са градоначелницама. Мобилне екипе су на терену и за оне непокретне особе. Потребно је много активности на терену", рекао је Јовановић.

Напоменуо је да је одличан резултат вакцинације у тржним центрима. Тренутно се вакцинација одвија у шест тржних центара, а како каже, за неколико дана вакцинисано је 6.000 људи.

"Грађани воле да дођу да се вакцинишу после радног времена, без заказивања. Може да се бира вакцина", навео је Јовановић и најавио да се размишља о отварању два пункта за вакцинацију у тржним центрима Делта и Рода.

Према његовим речима, храбри то што опада број оболелих од ковида у болницама, тренутно је око 3.800 људи на болничком лечењу. 

"Спустили смо број заражених на мање од 1.000 дневно, а тежимо да се спустимо испод 100", навео је Јовановић.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...