Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

otprilike. ne pravim pitanje samo da se formalno zavrshi. medigrup je mogao chasovnik da mi spremi koliko sam testova platila dry.png

ili kilav laptop djetetu da uzmem na akcji :dry:

sent from bubamoto



  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

otprilike. ne pravim pitanje samo da se formalno zavrshi. medigrup je mogao chasovnik da mi spremi koliko sam testova platila dry.png

ili kilav laptop djetetu da uzmem na akcji :dry:

sent from bubamoto


 

Jel' imaš pakettm il' te deru po viđenju?

Link to comment

Ostvariće se procena da ako doguramo do 3M vakcinisanih da ćemo dostići imunitet stada, mada ne u punom smislu reči. 

 

Dakle, virus će cirkulisati, bića par desetina/stotinaa novoobolelih dnevno, ali će se život manje više vratiti u "normalu", uz malo mera predostrožnosti.

 

Verovatno će zdravstvo izaći iz kovid sistema, tj namenski pravljene kovid bolnice biće dovoljne da zbrinu pacijente koji su za hospitalizaciju.

 

Naravno, ovo podrazumeva i redovnu revakcinaciju do pronalaska nekog leka koji će uz vakcinaciju efikasno lečiti bolest ili je svoditi na laganu varijantu.

  • +1 3
Link to comment
Jel' imaš pakettm il' te deru po viđenju?
po vidjenju, i to nas nekoliko iz istog budzeta. plachem nad svakim, dinarom, em odradish (kilavi) kovid, em ti to nishta ne znachi :dry:

sent from bubamoto

Link to comment

U nas gospođi odbijaju dogovorno od plate 4k dindži za nas četvoro.

Pregled 300 kinti, antigenski na popustima -25%, ful lab 1730.00 (gledo sam na šalteru lika koji plaća 5), rentgen 1300...

 

Isplatio nam se kovid do jaja :D

Link to comment
8 hours ago, Jumanji said:

Jesus

 


Nego... starci, moje komšije zovu me, revskcinisani Sinofarmom jutros kod kuće (nisu baš pokretni), ali za potvrdu o vakcinisanju moraju u DZ. Je l to ok, mislim normalna procedura?
 

 

Moze na portalu e-zdravlje.gov.rs, ja sam ukucala podatke iz tatine zdr. knjizice i dobila njegovu potvrdu.

Link to comment
Quote

 

THERE IS NO evidence the Pfizer/BioNTech vaccine against Covid-19 needs updating to protect against variants, BioNTech has said.

In its financial and company update report, the German firm said: “To date, there is no evidence that an adaptation of BioNTech’s current Covid-19 vaccine against key identified emerging variants is necessary.”

However, the company said it had developed a “comprehensive strategy” to address any coronavirus variants in the future should the need arise.

 

https://www.thejournal.ie/no-evidence-pfizer-vaccine-update-variants-5433235-May2021/

 

 

Edited by vememah
Link to comment

9.5.

Quote

Укупно вакцинација: 3.798.942, од тога ревакцинација: 1.649.237

 

7.5.

Quote

Укупно вакцинација: 3.757.088, од тога ревакцинација: 1.640.502

https://vakcinacija.gov.rs/

 

41.854 doza za 2 dana, tj. oko 21.000 dnevno.
Revakcinacija: 8735, tj. oko 4400 dnevno.
Prvih vakcinacija: 33.119, tj. oko 16.600 dnevno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...