Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Izveštaj iz Barajeva.

Žena, cca 6 banki,vakcinisala se u autobusu.

Kaže, naš predsednik misli o našem zdravlju. Pa nam još i plaća. To nema nigde. Oduševljena :isuse:.

  • Wub 1
Link to comment
20 minutes ago, Nikodije said:

valkyrie, ti si istog dana vakcinisana kada i ja, ako se ne varam, kada nam pada druga doza, tzv revakcinacija? trebalo bi da za nedelju - dve?

28.5. izracunao

Jesmo istovremeno nas dvoje na Sajmu bili, radovali se jadni ko kučići. Meni rekla devojka tamo da računam negde oko 26.5. dan-dva tamo vamo. 

  • +1 1
Link to comment

Jesus



Nego... starci, moje komšije zovu me, revskcinisani Sinofarmom jutros kod kuće (nisu baš pokretni), ali za potvrdu o vakcinisanju moraju u DZ. Je l to ok, mislim normalna procedura?

Link to comment



Ako neko od njihovih ima nalog na eUpravi može da im "naruči" potvrdu, stiže na email odmah.


Ona se posebno trazi, ne stize automatski za ovakve slucajeve? Deda ima mejl, ja ih prijavljivala.
Link to comment
3 hours ago, dùda said:

neki bračni par - naši, cca 40 godina, vakcinisani i revakcinisani, nemam pojma kojom vakcinom, se spremali za egipat i bez obzira na vakcinu, treba pcr

 

i kad tamo, oni pozitivni, oboje

bez simptoma apsolutno, ali eto, propade put

 

dakle, vakcinisani itekako mogu da prenose, reklo bi se

 

 

Meni neka logika govori da svako normalno moze da dodje u kontakt sa virusom, a buduci da je PCR metoda da ti zagrebe sluzokozu nosa i grla i poskida epitele sa povrsine tu svako moze da ima tragove virusa, ali je razlika da li taj virus dalje moze da se razmozava i da se prenese dalje ili udje u organizam ako si vakcinisan.

Link to comment

Znam da daju kod revakcine svima potvrdu kad je vakcinisanje na redovnim punktovima, ne znam kako je u ovim slučajevima. Možda će ih uneti u evidenciju tek kad se ekipa vrati s terena, pa zato mora neko u DZ po potvrdu.

 

Za potvrdu preko eUprave mora registrovan korisnik da podnese zahtev, nije dovoljan samo mail za prijavu. Zvanično, jedan korisnik može i za ćlanove porodice da podnese zahtev.

 

Supruga i ja smo testirali, radi dobro. :)

  • +1 1
Link to comment

Da, da, danas je još rano, rekla im ja.

Mada očekivala sam da potvrdu nose sa sobom sa odgovarajućim upisanim serijskim brojem. Ništa videću ovih dana.

Thnx[mention=8784]Velocipede[/mention]

Link to comment
29 minutes ago, Jumanji said:


 

 


Ona se posebno trazi, ne stize automatski za ovakve slucajeve? Deda ima mejl, ja ih prijavljivala.

 

 

Stiže automatski ako nisu zaboravili da ti ukucaju mail pri registraciji (ili ih nije mrzelo, ili nisu pogrešno otkucali).

Ja i žena se vakcinisali na istom mestu u isto vreme, oboje imali popunjen mail na prijavi, ja dobio potvrdu, ona ne.

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, dùda said:

neki bračni par - naši, cca 40 godina, vakcinisani i revakcinisani, nemam pojma kojom vakcinom, se spremali za egipat i bez obzira na vakcinu, treba pcr

 

i kad tamo, oni pozitivni, oboje

bez simptoma apsolutno, ali eto, propade put

 

dakle, vakcinisani itekako mogu da prenose, reklo bi se

 

Mogu da se zaraze i da najčešće prođu sa slabim ili nikakvim siptomima, ali da prenose malo teže. Premali viral load.

Link to comment

ne znam jel ste pisali, za 10tak dana mi je termin za drugu dozu svemir zeke. Zna l ise ima li doza? ako ne da li se mzoe primiri nešto drugo?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...