Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

11 minutes ago, morgana said:

boze ja kao narkomanokockar, dodje mi da se zaletim na kinesku, samo da vise dobijem vakcinu

ali bolje je malo sacekati

 

Bas sam to i ja juce napisao, ali cu sacekati mesec-dva, mozda ce nekim cudom biti Fajzera... nadam se. Ali kako se bude priblizavalo leto bice sve veca potraznja za vakcinama, pa kad krenu da se potezu veze za pelcovanje... ne znam kako da se postavim, bas sam u dilemi...

 

Edit. A na sve ovo u subotu mi iskoci neka alergija :sad:, verovatno na nervnoj bazi, u zivotu nisam imao neku alergijsku reakciju. Prvo sto sam pomislio kad sam video osip je kako cu sad da se vakcinisem

Edited by de Sisti
Link to comment
1 minute ago, dùda said:

obzirom da sam se prijavila i za rusku, nadam se da će me zvati kad im stignu ovih 200.000

nemam zbilja nerava da čekam fajzera, jbt, opasna mi je više presija na mozak :ph34r:

Mislim da ce biti ista prica kao i za kinesku. Dodjes i primis ako si se prijavila.

Porazavajuce je mali broj ljudi koji je aktivno zainteresovan da primi vakcinu.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Filozof manijak said:

Primite više tu kinesku i prestanite sa mudrovanjem.

Ionako fajzera više neće ni biti kod nas :fantom:

 

 

.

 

Interesantno...da li je ostavljena druga doza za ljude koji su se vec uboli Pfizerom..

 

.

Link to comment

.

 

RFDI aplicirao za registraciju "sputnik v" u EU...

 

 

 

https://www.rbc.ru/society/20/01/2021/6007f69d9a79477ff86dcf09?

 

Россия подала заявку на регистрацию вакцины «Спутник V» в Евросоюзе
В фонде ожидают, что процесс постепенной экспертизы препарата начнется в феврале. Решение властей ЕС о предоставлении «Спутнику V» регистрации будет принято после серии экспертных проверок

 

.

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Kod mene je situacija sledeća, fajzera je prvu dozu primilo 132, za rusku se prijavilo 34, a za kinesku 39, što nas dovodi do moje inicijalne procene od oko 200 zainteresovanih od 900 zaposlenih.

Link to comment

Naime, kako kaže, jedino su Rusi napravili vakcinu s dva vektora, te se različit adenovirus daje u prvoj i drugoj dozi vakcine.

 

- U jednom delu ruske vakcine koja se daje prvi put je jedan adenovirus, a to je adeno 26, dok se u drugoj dozi koja se prima nakon tri nedelje daje adeno 5. To je jedina razlika. Stoga, značajno je kada se prima vakcina da se pogleda na bočici koja je za prvu, a koja za drugu dozu:Jova: - ističe prof. dr Kuljić Kapulica.

 

Ipak, ona napominje da građani ne treba da brinu i razmišljaju šta znači prva, a šta druga doza ruske vakcine, jer o tome vode računa oni koji su zaduženi da nas vakcinišu.:covid19:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...