Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

^

 

Nažalost, uopšte nije neočekivano: od 3 iRNK vakcine koje su već (Biontech-Pfizer i Moderna) ili će uskoro biti u igri (Curevac), njihove su dve. Pritom je ta treća mnogo termički stabilnija, treća faza se privodi kraju i EMA je započela onaj sukcesivni pregled dokumentacije.

 

 

 

Edited by vememah
Link to comment
10 minutes ago, desboj said:

Gospođa se fajzerovala.

 

Edit - potegli smo do BG, tačnije Batuta za vakcinu po savetu forumašice, osoblje je bilo vrlo rezervisano ali nisu odbili niti tražili neki papir.

.

 

Mene su pre tačno mesec dana odbili jer dojim ("Možete napustiti ordinaciju"), to je bio zvanični protokol Batuta, ali su u isto vreme znali da se protokol menja uskoro i za dojilje i trudnice; to im je dakle sada zvanični stav.

 

(Ja sam se naravno odmah po izlasku sa telefona prijavila za drugi dom zdravlja, odmah me pozvali; otišla sa namerom da lažem na postavljeno pitanje o dojenju, ali me nisu pitali :D )

Link to comment

^

 

Kjurvak pritom koristi 8x manje RNK materijala od Moderne, odnosno 2,5x manje od Bionteka, što bi trebalo da znači da će obim proizvodnje moći brže da se poveća.

 

Quote

The current mRNA vaccine doses range from 30 micrograms (Pfizer/BioNTech) to 100 micrograms (Moderna). In phase 1 clinical trials, lower doses of the Pfizer/BioNTech vaccine were also active.
 
Could we go lower than this? CureVac has developed a COVID-19 mRNA vaccine with a dose of 12 micrograms through a combination of innovations in mRNA sequence and lipid formulations. However, the details of this remain proprietary.

https://www1.racgp.org.au/newsgp/clinical/four-things-about-mrna-covid-vaccines-researchers

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Sedmi dan posle prvog Fajzera dobio sam ovaj osip (nije blizu uboda, niti boli, niti svrbi, samo ruzno izgleda):

 

Spoiler

osip.jpg.d68ac4d57e5c8d5b7fed016e6dbd16e4.jpg

 

Navodno ima 85% slicnu reakciju

Link to comment
15 minutes ago, bags said:

Sedmi dan posle prvog Fajzera dobio sam ovaj osip (nije blizu uboda, niti boli, niti svrbi, samo ruzno izgleda):

 

  Hide contents

osip.jpg.d68ac4d57e5c8d5b7fed016e6dbd16e4.jpg

 

Navodno ima 85% slicnu reakciju

Vi set dobili nekog drugog Fajzera... Ovde toga nije bilo... :)

 

Ja sam kao klinac imao ovakve osipe od proleća™, ali su svrbeli nenormalno....

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, LeBron said:

Moj kombinat (velika drzavna firma) daje jos 3000 za sve revakcinisane

 

 

Tri po tri,  ko ce to da potrosi.  Ima se :)

Link to comment

Onda je mozda i stvarno od jagoda. Bas sam pre neki dan poceo redovno posle rucka, ali nikad nisam pre imao nista slicno.

Na srecu stvarno ne svrbi. 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...