Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

34 minutes ago, Aleksija said:

 

svakako da ovo sto radimo po nasim laboratorijama ne daje garanciju, ali ga ocigledno vec u nekim zemljama koriste za neku vrstu trijaze. 

kada imamo masovnu vakcinaciju, efikasnost kineza je dosta dobra vest. u situaciji kakva je trenutno kod nas, sa nedovoljnim procentom vakcinisanih,  osim sto neke ljude ostavljamo nepotrebno u riziku i dalje, potencijalno jos vise smanjujemo velicinu imunizovane populacije - znaci, i individualno i kolektivno ne radimo posao. 

iz nekog razloga se ovo vise predstavlja kao individualni, nego kolektivni problem.

 

iz ove perspektie deluje da je bolje da se mladja populacija vakcinisala sinopharmom, a starija ostalim vakcinama, ali nekako su preporuke bile suprotne zbog nezeljenih efekata. opet, sam broj vakcina je sigurno dosta pomogao, ne znam koliko bismo postigli bez kineza. najpre treba gledati na rasterecenje zdravstenog sistema koliko je moguce, kolektivni imunitet sa ovolikim brojem ljudi koji nece a se vakcinise deluje prilicno neizvodljiv u nekoj blikoj buducnosti.

Link to comment
9 minutes ago, Joe D said:

iz ove perspektie deluje da je bolje da se mladja populacija vakcinisala sinopharmom, a starija ostalim vakcinama, ali nekako su preporuke bile suprotne zbog nezeljenih efekata. opet, sam broj vakcina je sigurno dosta pomogao, ne znam koliko bismo postigli bez kineza. najpre treba gledati na rasterecenje zdravstenog sistema koliko je moguce, kolektivni imunitet sa ovolikim brojem ljudi koji nece a se vakcinise deluje prilicno neizvodljiv u nekoj blikoj buducnosti.

jasno. ali za razliku od drugih vakcina kod kojih smo imali i previse informacija, kod kineza nismo imali bas nikakve - cak ni nasu "struku" ne mozemo kriviti u ovom slucaju za neadekvatnu stretegiju.

slazem se, kinez jeste pomogao, verovatno znacajno. samo ne vidim razlog da se ne zastite dodatno oni koji i u buducnosti potencijalno imaju najvise sanse da budu hospitalizovani - stariji i oni sa komorbiditetima, ako ne zbog njih, onda zbog zdravstvenog sistema. a vidimo da kineska ima problem upravo sa tim kategorijama.

  • +1 2
Link to comment
35 minutes ago, vememah said:

E0g7QfwVkAY_2La?format=jpg&name=large

 

I nije bas "everyone else". Lepo je istakao onaj naucnik u tekstu u Pescaniku, veci problem su oni koji se razmisljaju, premisljaju, samo da kupe tetki lek i ostali polu-skeptici, jer tih antivakcinasa nema toliko (koliko se stice utisak na osnovu njihove ratobornosti) koliko ima ovih koji su u tom medju-stanju. Gledam moju siru porodicu, tetka i snajka fasovale upalu pluca od kovida, teca ne bi jos da se vakcinise jer je "verovatno prelezao" (inace je kafanski strucnjak za sve), i tako u mnogim porodicama u selu. Nisu izricito protiv vakcine, ali ako moze dogodine. Mnogi od njih su neobrazovani pa hajde i da kazes da ne kapiraju bas kako to oko vakcine funkcionise, no vise ima onih koji ne bi da budu "zamorcici jer znaju da se vakcine ispituju po 10 godina".

  • +1 5
Link to comment
Al meni je super ova šizofrenija sa vakcinisanjem u TC.Pa brate aj da su neviđene gužve po sajmu i dz...Ali tebi tamo ljudi stoje, i ti sad kao eto u TC.Pa super ajde ordinacije u Delti... ].... Shiit has hit the fan!
Link to comment

Nije to loše, tamo se ljudi skupljaju kao muve na med. Mogu da probaju sa kuplovanom robom, ako se vakcinišeš dobiješ vaučer za kupovinu.

  • +1 1
Link to comment
16 hours ago, Valkyrie said:

 

ko je prvi s foruma fasovo AstroZeca, kad nam kreće druga doza?

Meni se 2.doza pada negde 18.maja. Ili možda 19. ne znam baš tačno, očekujem neki pozivni sms. Na 12 nedelja razmaka između doza.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, maheem said:

Kolko oćeš ili nećeš :)

 

 

7 hours ago, Milosh76 said:

Oko tri meseca :D
 

Onda da pijem alkohol na dan revakcine pa javljam utiske :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...