Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

kopam i ne mogu da nadjem podatke o starosnim grupama za Sinophram (osim da nemaju/nisu izbacili ništa o efikasnosti za starije od 58), a vidim da će upravo ta starosna grupa kod nas biti najviše vakcinisana Sinopharmom.

mojim roditeljima (67 i 64) javili da sutra dodju na pelcovanje, malo mi laknulo, a malo se i češkam po glavi.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Moracikus said:

Za Izrael bi trebali tek sada da vidimo kako cifre postepeno padaju jer je prva doza data prije nesto vise od tri nedjelje.

Broj umrlih bi trebao da padne na 10tak dnevno vec za mjesec dana a novozarazenih na ispod hiljadu za 2 mjeseca. E onda poslije toga jos mozda mjesec -dva da vidimo da li taj imunitet krda stvarno postoji

do danas bi drugu dozu trebalo da je primilo pola milona ljudi kod njih

Link to comment

Smo mi darovali fajzera makedonskoj braći ili ne? Tih nekih par hiljada komada što nam višak bile? Msm nemam ništa protiv pošto virus ionako nezna za granice sve nam jedno ko se cepa samo nek se cepa.

Link to comment
11 minutes ago, Barti66 said:

Smo mi darovali fajzera makedonskoj braći ili ne? Tih nekih par hiljada komada što nam višak bile? Msm nemam ništa protiv pošto virus ionako nezna za granice sve nam jedno ko se cepa samo nek se cepa.

nismo im darovali. uvaljali smo im. povoljno.

  • +1 2
Link to comment
On 18.1.2021. at 14:28, Ted said:

među dobrim delom pučanstva bi Ruski ili Kineski lek imao prednost i kad bi podrazumevao da treba da se uskoči u septiku jamu i to na glavu

 

 

 

I obratno.

 

Desnica, libertarijanske provenijencije, ubi se kidisuci na predsednickog kandidata levice XXI veka jer je ovaj rekao da ima dogovor sa Argentinom da se Ekvadoru isporuci 4.000.000 ruskih vakcina, sa naglaskom na "ruske". Argument? Clanak Podnaslov Naslov u Clarin-u, argentinskom opozicionom dnevniku, kako je ta i taj broj imao  negativne simptome od ruske vakcine.

Link to comment

Od svega, ali doslovno od svega u ovoj državi mora da se napravi cirkus i da se jebena politika tu umeša. Jedino nas spašava ono 'budale bog čuva', što sam bio i napisao početkom ove pandemije da se nadam da će se desti.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment
13 hours ago, InvisibleLight said:

Meni smrdi sto jedan jedini slucaj negat.efekata za rusku i kinjesku nije prijavljen.

Eno danas u kaliforniji pauzirali modernu zbog 10ak nezeljenih reakcija, bar iznose, pa cekas,pa vidis

 

Koliko kapiram, ruska se daje u Argentini.

 

I bilo je negativnih efekata, u okviru ocekivanja, uz neizbeznu dozu politizacije i frejmovanja rezultata.

 

 

Link to comment
13 hours ago, Jozef K. said:

Ovo sa ovih 102 sa drugom dozom deluje daleko bolje, nego rezultati sa prvom dozom. Valjda se pokaže da će biti ok. 

 

Problem je što je Izrael prvi na svetu po broju novozaraženih u svetu. To je baš loša reklama za Fajzera.

Zato što su među prvima po broju testiranih. ovde su neki odnosi

Link to comment
14 hours ago, Jozef K. said:

Ovo sa ovih 102 sa drugom dozom deluje daleko bolje, nego rezultati sa prvom dozom. Valjda se pokaže da će biti ok. 

 

Problem je što je Izrael prvi na svetu po broju novozaraženih u svetu. To je baš loša reklama za Fajzera.

I opet, aman. Onaj ko je vakcinisan i dalje može da prenosi virus. Tek kad više od 75% ljudi bude imunizovano(dakle, primili obe doze vakcine), može da se govori da će brojevi novozaraženih da padaju. To što Izrael ima najviše ljudi koji su dobili jednu dozu vakcine ne znači ništa, virus i dalje cirkuliše a ljudi koji su primili jednu dozu i dalje prenose virus. Kakva loša reklama za Pfizer ili bilo kog drugog?

Link to comment
5 hours ago, Budja said:

 

Koliko kapiram, ruska se daje u Argentini.

 

I bilo je negativnih efekata, u okviru ocekivanja, uz neizbeznu dozu politizacije i frejmovanja rezultata.

 

 

nisam ispratila, ako imas neki izvor baci link, znacilo bi mi

svakako cu primiti vakcinu al jos vagam koju, neki stucnjaci strogo savetuju ne rna za ozbiljne alergicare..

al bice daj sta das na kraju..

Link to comment

ja zvao mog docu (hausarzt, izabrani doktor u srbiji valjda), on bas danas dobio vakcine i pravi listu rizicnih pacijenata. ja nisam bas u grupi, ali nategnuto, povremeno visi pritisak i tako, moze da me stavi ako sam zainteresovan. naravno da jesam, pa ce se javiti kada dodjem na red. moderna je u pitanju. inace u ch totalni haos. da ne idem u detalje, ali koliko je federalizam, decentralizacija i autonomija lokala dobra, u ovom slucaju se pokazuje kao nedostatak. kako kantoni organizuju vakcinaciju velike su razlike od kantona do kantona po svim pitanjima - prosto haos. tako da uopste nema statistika koliko je dato vakcina. procenjuje sa za celu drzavu oko 100 k, ali zvanicnih podataka nema. onomad malo pricao upravo sa mojim doktorom  i on smatra da drzava ne moze da dobije prolaznu ocenu i da je kompletno zakazala i da su stariju populaciju pustili niz vodu (75+ je najveca smrtnost, skoro pa samo u toj grupi). sto je ogroman svinjac politicara i drustva. dao je i zanimljivu tezu, da drzava ne ume da hendluje kriznu situciju zato sto ima previse malo iskustva u tome. kaze da su se na globalnom nivou mnogo bolje pokazale drzave sa cescim krizama i katastrofama. ne ulazim u to da li ima istine u tome, ali zanimljivo razmisljanje.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...