Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

8 minutes ago, gone fishing said:

Naravno da treba da prodje neko vreme, 10-15 dana broj umrlih kasni u odnosu na ono sto se desava sa brojevima novookuzenih

 

Kao da je proslo to vreme a broj ne opada, isto subjektivno

Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:


 

 


To što si ti "prosto zaključio" možeš mačku o rep.
Dakle ti nisi bio zaražen jer jedini način da kažeš da jesi bio zaražen je da se testiraš na prisustvo virusa. I da ti test bude pozitivan na prisustvo virusa.
Ali ti malo "savijaš logiku" da bi nešto dokazao. Ne razumem zašto.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

 

O jbt koja dedukcija. :laugh:

 

Ne savijam nikakvu logiku, niti mi je cilj da nešto dokažem...ispričao sam anegdotu jer sam mislio da je interesantna za temu, čak i naglasio da nije naučna metoda, već prosto anegdota i moj zaključak. Čemu ovakve reakcije, pojma nemam. 

 

Kao što rekoh, nije samo "prost zaključak", potpuno sam siguran da sam bio izložen, ali neću ulaziti u detalje priče samo da bih tebi nešto dokazao. Veruj ako hoćeš, ako nećeš ne moraš, nije da je prebitno. Da li je test validan ili ne, to je druga tema, moguće da je dao pogrešan rezultat, što ne menja činjenicu da se nisam zakašljao u tom periodu.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, villiem said:

 

Kao da je proslo to vreme a broj ne opada, isto subjektivno

1 marta smo imali oko 3300 slučajeva na nedeljnom nivou, 15 marta 24 umrlih na nedeljnom nivou u proseku

- 15 marta 4500 okuženih i 38 umrlih 30 marta

- 30 marta 4900 okuženih a 15 aprila 38 umrlih

- 15 aprila 3100 okuženih videćemo koji će biti prosek u petak ali i po jučerašnjim podacima vidi se pad na 33

  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, Ivo Petović said:

 

Ne, prosto sam zaključio da je nemoguće da drugih dvoje bude zaraženo, a ja ne..obzirom na nivo i dužinu izloženosti (da ne ulazim u detalje :)).

 

Jednom sam se testirao i bio negativan. 

Moj drug je proveo 14 dana sa bratom u istoj sobi koja nema vise od 10 kvadrata. Brat se tih 14 dana raspadao od korone, ovog nije taknulo, nema ni antitela nakon toga. 

 

mada, vrlo je moguce da je tebe rus spasio. 

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

Jedno pitanjce: ako je termin za revakcinaciju 1. maj, da li bi bio problem da se to uradi dan ranije, u petak? Verujem da im to ne predstavlja problem, ali možda je neko imao konkretan slučaj.

Link to comment



 
O jbt koja dedukcija. [emoji23]
 
Ne savijam nikakvu logiku, niti mi je cilj da nešto dokažem...ispričao sam anegdotu jer sam mislio da je interesantna za temu, čak i naglasio da nije naučna metoda, već prosto anegdota i moj zaključak. Čemu ovakve reakcije, pojma nemam. 
 
Kao što rekoh, nije samo "prost zaključak", potpuno sam siguran da sam bio izložen, ali neću ulaziti u detalje priče samo da bih tebi nešto dokazao. Veruj ako hoćeš, ako nećeš ne moraš, nije da je prebitno. Da li je test validan ili ne, to je druga tema, moguće da je dao pogrešan rezultat, što ne menja činjenicu da se nisam zakašljao u tom periodu.


Ti si izneo tvrdnje o kvalitetu[emoji769] dve vrste vakcina.
Ali na osnovu anegdote[emoji769].

Na to sam reagovao.

Zapravo je tvoja dedukcija za smejanje.

Na temi o vakcinaciji.


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
On 27.4.2021. at 9:41, vememah said:

 

Brazilski regulator jednoglasno otkačio Sputnjik V. Zameraju netransparentnost, a između ostalog, pronašli su i adenovirus sa sposobnošću replikacije u testiranim serijama iako bi to trebalo da bude nemoguće. Sednica je bila javna i dostupna je na YouTubeu.

 

 

https://www.reuters.com/world/americas/brazil-health-regulator-anvisas-technical-staff-recommend-against-importing-2021-04-26/?taid=60874aa62803a40001e708f3&utm_campaign=trueAnthem:+Trending+Content&utm_medium=trueAnthem&utm_source=twitter

 

Evo šta sve zameraju:

 


Ostali tvitovi s detaljima u spoileru:

 

 

ssad citam jos neke threadove, izgleda da ta mogucnost replikacije adenovirusa nije bas bezazlena (sto ima svake logike, narocito kod imunokompromitovanih i oslabljenih organizama).

jeste da je u pitanju rat izmedju proizvodjaca vakcina, ali to ne znaci da propusti u kontroli kvaliteta (bar odredjeneh serija) nisu moguci. i da ne treba da se registruju i ispravljaju.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, Frank Pembleton said:

Dakle ti nisi bio zaražen jer jedini način da kažeš da jesi bio zaražen je da se testiraš na prisustvo virusa.

 

Ako nije bio zaražen, lako je moguće da je tako prošao zahvaljujući Sputnjiku V.

Ako jeste bio zaražen, lako je moguće da je prošao bez simptoma zahvaljujući Sputnjiku V.

 

Kad se preračunaju podaci iz ovog grafikona, dobija se da je verovatnoća zaražavanja vakcinisanih Sputnjikom V manja za 78% (oksfordskom 72%, Sinofarmovom 73% i Fajzerovom 86%) nego kod nevakcinisanih.

 

Takođe se iz njega vidi da su upale pluća češće kod vakcinisanih Sinofarmom nego kod vakcinisanih drugim vakcinama.

 

image.webp

 

Link to comment
Quote

BioNTech chief says Europe will reach herd immunity by August

ASSOCIATED PRESS  | Wednesday, April 28, 2021 7:24 a.m

BERLIN — Europe can achieve herd immunity against the coronavirus within the next four months, the head of German pharmaceutical company BioNTech, which developed the first widely approved covid-19 vaccine with U.S. partner Pfizer, said Wednesday.

While the exact threshold required to reach that critical level of immunization remains a matter of debate, experts say a level above 70% would significantly disrupt transmission of the coronavirus within a population.

“Europe will reach herd immunity in July, latest by August,” Ugur Sahin, BioNTech’s chief executive, told reporters.

His company’s vaccine makes up a large share of the doses administered in Europe and North America, where it is more commonly known as the Pfizer shot.

Sahin said data from people who have received the vaccine show that the immune response gets weaker over time, and a third shot will likely be required.

Studies show the efficacy of the BioNTech/Pfizer vaccine declines from 95% to about 91% after six months, he said.

“Accordingly, we need a third shot to get the vaccine protection back up to almost 100% again” Sahin said. He suggested this should be administered 9-12 months after the first shot.

“And then I expect it will probably be necessary to get another booster every year or perhaps every 18 months again,” he said.


https://triblive.com/news/biontech-chief-says-europe-will-reach-herd-immunity-by-august/

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
 
Quote

 

An EU official involved in talks with vaccine makers confirmed the price cited by Borissov for the new contract but said negotiations had not been wrapped up yet.

The new contract would cover variants, meaning that the companies would offer enhanced shots if mutations of the coronavirus became prevalent, a second EU official said.

 


https://www.reuters.com/world/europe/bulgarian-pm-reveals-price-eus-new-vaccine-contract-with-pfizer-2021-04-12/

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...