Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

14 hours ago, jms_uk said:

A evo sad stigao i zvanicni poziv

f110e693b0f1caaad9498ad90370e2d9.jpg
 

gospodski i kulturno. 'Vasa vakcina je stigla i ceka na vas, Sir.'

 

 

9 hours ago, Jumanji said:

Je l tacno da na bg medicinskom uveli za pohadjanje vezbi obavezno vakcinisanje i pajz sad, bune se neki??

Pada godinu, cao, cao. Ti nekog da lece sutradan. A vise u...

 

zvuci logicno i normalno. previse normalno za zemlju Srbiju. samim tim mi izaziva sumnju, nevericu i podozrenje

Link to comment



 
Ne, prosto sam zaključio da je nemoguće da drugih dvoje bude zaraženo, a ja ne..obzirom na nivo i dužinu izloženosti (da ne ulazim u detalje :)).
 
Jednom sam se testirao i bio negativan. 


To što si ti "prosto zaključio" možeš mačku o rep.
Dakle ti nisi bio zaražen jer jedini način da kažeš da jesi bio zaražen je da se testiraš na prisustvo virusa. I da ti test bude pozitivan na prisustvo virusa.
Ali ti malo "savijaš logiku" da bi nešto dokazao. Ne razumem zašto.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
11 hours ago, Jumanji said:

Je l tacno da na bg medicinskom uveli za pohadjanje vezbi obavezno vakcinisanje i pajz sad, bune se neki??

Pada godinu, cao, cao. Ti nekog da lece sutradan. A vise u...

 

Moje tetinče studira medicinu. Nisu uveli. Nemaju uživo vežbe, samo onlajn.

Ali jesu ih navatavali da se prijave za vakcinaciju, tako da se dosta dece vakcinisalo, ali bez ikakvog uslovljavanja.

Link to comment
45 minutes ago, Frank Pembleton said:


 

 


To što si ti "prosto zaključio" možeš mačku o rep.
Dakle ti nisi bio zaražen jer jedini način da kažeš da jesi bio zaražen je da se testiraš na prisustvo virusa. I da ti test bude pozitivan na prisustvo virusa.


Moja drugarica ovih dana sa full simptomima i dva negativna testa. Muž takodje negativan, samo je on bez ikakvih simptoma. Vrlo je moguće da test ne pokaže pravi rezultat.

Link to comment

Pa da ali oboljevali su ljudi od upale pluća i pre korone.
On nije imao nikakve simptome, ali računa da je zaražen...
Tako i ovi anti vakseri govore da neće da se vakcinišu jer jbga preležali su..

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Slazem se za konkretan slucaj,

 

kod mene nema dileme, Suprugini roditelji pozitivni, supruga pozitivna, ja upala pluca a negativan test. Posle prelezane korone imam antitela.

 

Tako da negativan test ne mora nuzno da znaci da nisi zarazen ako imas ostale simptome, al ako si skroz bez simptoma i imas negativan test onda se po meni sanse drasticno smanjuju da si zakacio.

Link to comment
 
Moje tetinče studira medicinu. Nisu uveli. Nemaju uživo vežbe, samo onlajn.
Ali jesu ih navatavali da se prijave za vakcinaciju, tako da se dosta dece vakcinisalo, ali bez ikakvog uslovljavanja.
Nemam pojma, lekar je to izjavio, mozda na odredjenoj godini... Uostalom toliko medicinskih radnika nevakcinisano, ne menja mnogo sustinu.
Link to comment
52 minutes ago, dekki said:

Које тестове сад раде по ковид амбулантама кад се појаве људи са симптомима?

 

Brzi antigenski test svima.

PCR u samo u određenim slučajevima.

Edited by pufikaflafi
  • Hvala 1
Link to comment

Epidemiolog Verica Ilić je ocenila za N1 da je epidemiološka situacija povoljnija, istakavši da je procenat novoobolelih oko 17 odsto. Međutim, ono što je zabrinjavajuće, dodaje ona, jeste činjenica da zvaničan broj umrlih "ne pada istim ritmom kao što pada broj novozaraženih".
„To treba ozbiljno stručno analizirati i utvrditi razloge zašto se to događa“, naglašava Ilić.
Govoreći o vakcinaciji, doktorka Ilić je izjavila da je „tužno da jedna nacija koja ima na raspolaganju toliko vrsta i količinu vakcina“ ima slab odziv.


Link to comment
Epidemiolog Verica Ilić je ocenila za N1 da je epidemiološka situacija povoljnija, istakavši da je procenat novoobolelih oko 17 odsto. Međutim, ono što je zabrinjavajuće, dodaje ona, jeste činjenica da zvaničan broj umrlih "ne pada istim ritmom kao što pada broj novozaraženih".
„To treba ozbiljno stručno analizirati i utvrditi razloge zašto se to događa“, naglašava Ilić.
Govoreći o vakcinaciji, doktorka Ilić je izjavila da je „tužno da jedna nacija koja ima na raspolaganju toliko vrsta i količinu vakcina“ ima slab odziv.



To sam i ja juče primetio, možda je subjektivno, ali nekako imam utisak da broj umrlih ne pada.
E sad da li treba da prođe vreme da bi ta cifra reagovala[emoji769], nemam pojma.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, dekki said:

Које тестове сад раде по ковид амбулантама кад се појаве људи са симптомима?

 

Moje lično iskustvo, (kraj februara i početak marta):

Dan drugi, nakon simptoma temperature >37°C sa blagim rastom do 38°C , doktorka u "kovid ambulanti" me uputila na brzi antigenski test (bio negativan) i analiza krvi (OK).

Sutradan, treći dan: simptomi pored t>37°C, bolovi u nožnim mišićima obe noge, bez drugih simptoma(čulo ukusa, glavobolja...), me upućuje na PCR test i snimanje pluća

peti dan (bio vikend) simptomi bez promene, PCR pozitivan, pluća dobra, ali ne i idealna, prepisuje mi antibiotike i 14 dana samoizolacije i da dođem za 3 dana ako temperatura i bolovi u nogama se nastave.

 

  • Hvala 1
Link to comment
16 minutes ago, Frank Pembleton said:

To sam i ja juče primetio, možda je subjektivno, ali nekako imam utisak da broj umrlih ne pada.
E sad da li treba da prođe vreme da bi ta cifra reagovalaemoji769.png, nemam pojma.

.... Shiit has hit the fan!
 

Naravno da treba da prodje neko vreme, 10-15 dana broj umrlih kasni u odnosu na ono sto se desava sa brojevima novookuzenih

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...