Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

21 minutes ago, Aleksija said:

 

.

 

Da sam mogao da biram Pfizer verovatno bih izabrao njega..ali istine radi ovo ne pise u tekstu...

 

https://www.jpost.com/health-science/antibodies-increase-by-6-to-20-times-after-second-pfizer-dose-sheba-655861?fbclid=IwAR1-G2JqPfnQI4yVUwRjTbpexQOog5bAMnTBq7PQ28MBa_8TX-DOMLCw5UM

 

Ne 6-20 puta u odnosu na prebolele, nego 6-20 puta u odnosu na prvu dozu...i to samo u naslovu, posle u tekstu je to vec 6-12), bez podataka o kolicini posle prve doze ...Zanimljivi komentari ispod...

Nisam citao do sad mnogo o antitelima i testovima, ali ono sto sam procitao mi je bilo sasvim dovoljno da shvatim da je to prilicno komplikovan teren  za znanje "opste prakse"...Dalje se nisam upustao,))..

 

.

Edited by barba
  • +1 1
Link to comment

ma, kako god. i ja prilicno gubim volju da se detaljnije upustam, a ocigledno i oni koji bi time trebalo ozbiljnije da se bave.

kao sto rekoh, trebace vremena da se vide pravi efekti, trenutno nam preostaje odrzavanje rutine kao i do sada...

Link to comment

Ovo sa ovih 102 sa drugom dozom deluje daleko bolje, nego rezultati sa prvom dozom. Valjda se pokaže da će biti ok. 

 

Problem je što je Izrael prvi na svetu po broju novozaraženih u svetu. To je baš loša reklama za Fajzera.

Link to comment

uposhte nije nemoguce da ce svuda u svetu pochetak vakcinacije koincidirati sa pojachanom razularenoshcu u pogledu maski distance i mera unsure.gif

mislim, i jednostavnije stvari je uzasno veliki broj ljudi i do sada odbijao da shvati, a pogotovo sada, shta ce mi maska kad vakcina? prvo bezuslovno neverovanje u virus, onda bezuslovno neverovanje u vakcinu i na kraju apsolutno poverenje u vakcinu isuse.gif

zato shto je lakshe i konachno nas vodi gde zelimo. ali ko da cheka :isuse:

sent from bubamoto





  • +1 1
Link to comment

kad sam bila student, davnih dana :sad:, imali smo jednog asistenta koji je prvo završio građevinu, pa posle arhitekturu, pa valjda čovek imao kompleks da nije dovoljno arhitektoničantm ili štaveć, e otuda imao neodoljivu želju da tako sedne iznad naših mučenih radova i filozofira bez kraja i konca, tačno da shvatiš koliko si mali i glup

 

i bila jedna silna cura u mojoj grupi, odrasla na nekom otočiću, otac joj bio svetioničar, da,da, bilo je i kod nas škola preko radio-veze, ko u australiji

elem, devojka je bila sjajna, jednostavna, elementarna, neodoljiva na više načina

 

i došao taj narečeni asistent kod nje i navio se, ali baš na max

i posle jedno pola sata proseravanja, pogleda ona onako tupo u prazninu i na sav glas ''počeću blejati'' ali sa neodoljivim akcentovanjem  (počeću blejati)

cela crtaona je prasnula u nezaustavljiv smeh, teško je to opisati, asistent se mislim osećao kao poslednji shit (ako je imao pameti u šta više nisam sigurna)

 

elem, ja se sada a u vezi svega sa vakcinacijom osećam upravo tako   ''počeću blejati'' :D

  • +1 2
Link to comment

je li ono danas pričala brnaba kako prva količina sputnjika nije imala dozvolu  za 60+ a sledeća će imati ?

 

a ja lepo gledala nekog dedicu koji je (ima tome i 7 dana) primio sputnjik kao ''stari rusofil'' :D, mnogo simpatičan i prijatan neki deka, daleko više ima od 60, to bez dileme, jer je to i bila grupa 75+

Link to comment

Kko je u ostalim Eu zemljama?

U francuskoj se jos niko iz vlade nije vakcinisao, izgovor je da ne pripadaju ugrozenoj grupi.

 

Medicinsko osoblje se vec naveliko vakcinise a ovi poznati (ljekari) su to uradili javno.

 

Link to comment

Procitah da u kaliforniji nude poklone (airbnb odmor, poklon kartice sa parama) medicinskom osoblju koji ne zeli da se vakcinise. U nekim regijama 50% medicinskog osoblja ne zeli da se vakcinise.

Link to comment
49 minutes ago, Anonymous said:

Tan2021-1-19_134427223_0-750x513.jpg

 

 

 

 

 

Jel ima neka fora sto je ovaj brat/sestra/doktor/ka u full kovid odelu da daje vakcinu bez rukavica ili sam previse naivan da razumem?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...