Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

18 minutes ago, de Sisti said:

Fajzer elita treba da shvati da smo se mi koji smo zaokruzili bilo koju zrtvovali pa su oni mogli da dodju na red za fajzer, inace bi je primili ko zna kad :)

 

Zapravo svi vakcinisani treba da se zahvalimo antivakserima sto smo mi koji smo zeleli da se vakcinisemo dosli na red ovako brzo. I svaka cast Vucicu naravno, za samo dva meseca uspeo je da... :sleep:

 

A fajzerovce mozete da zezate za miokarditis, eto.

 

Sad malo ozbiljno, ima li podataka o broju/procentu vakcinisanih zdravstvenih radnika kod nas do sad? 

 

Edited by Sludge Factory
  • +1 1
Link to comment

Hmmm bolje da ne vidimo cifre vakcinisanja zdravstvenih radnika, samo cemo se nervirati.

Na mom malom " sire rodjackom" uzorku 0/4 za nekacinisane i to lepo rasporedjeno.

Jedna  sveza doktorka opste prakse radi 3 godine sad je na porodiljskom pri kraju, niti je niti ce.

Jedna doktorka patolog pred penzijom njoj je "sve to sumnjivo".

Jedan doktor specijalista dermatolog "ma ja sam to prelezao na nogama"

Jedna doktorka pedijatar "farmako mafija itd..."

  • +1 1
  • Tužno 3
Link to comment
59 minutes ago, Frank Pembleton said:

Hmmm bolje da ne vidimo cifre vakcinisanja zdravstvenih radnika, samo cemo se nervirati.

Na mom malom " sire rodjackom" uzorku 0/4 za nekacinisane i to lepo rasporedjeno.

Jedna  sveza doktorka opste prakse radi 3 godine sad je na porodiljskom pri kraju, niti je niti ce.

Jedna doktorka patolog pred penzijom njoj je "sve to sumnjivo".

Jedan doktor specijalista dermatolog "ma ja sam to prelezao na nogama"

Jedna doktorka pedijatar "farmako mafija itd..."

 

Moderacijo, može li jedan smajlić za bacačem plamena :naplam: ?

  • +1 4
Link to comment
5 hours ago, dùda said:

E zbilja mi je više dotužila ova vakcinometrija i ponašanje vas fajzerovaca kao neke jebene elite.

Pa shvatite više da je ovde narod većinski pelcovan "kineskom radinošću" i skinite nam se sa grbače.

Tačno ću početi da izbegavam sve mreže, naravno i forum, zbog ovoga.

 

.

 

Pa sad..pitanje je ko je tu elita ))...sudeci po madjarima, istrazivanjima koja su publikovana...Kineska je bolja od Pfizera, a Sputnik je najbolja od svih...

 

 

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/gulyas-a-sinopharm-jobb-mint-a-pfizer-es-a-szputnyik-a-legjobb/

 

 

Возможно, это изображение (текст «A MÁSODIK OLTÁS UTÁNI FERTŐZÉSEK ÉS HALÁLOZÁSOK ADATAI 2020. DECEMBER 26. ÉS 2021. ÁPRILIS 20. KÖZÖTT Immunizáció utáni események Vakcinák megbetegedettek elhunytak száma százezer oltottra vetített száma száma Szputnyik-v százezer oltottra vetített száma 201 Moderna 95 2 108 177 Sinopharm 1 12 1744 356 20 Pfizer/BioNTech BioNTech 3048 78 AstraZeneca 555 16 175 613 Összesen 32 700 5714 6 408 7 273 20 KORONAVIRUS TÁJÉKOZTATÁSI KÖZPONT»)

 

.

Edited by barba
  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Frank Pembleton said:

Hmmm bolje da ne vidimo cifre vakcinisanja zdravstvenih radnika, samo cemo se nervirati.

Na mom malom " sire rodjackom" uzorku 0/4 za nekacinisane i to lepo rasporedjeno.

Jedna  sveza doktorka opste prakse radi 3 godine sad je na porodiljskom pri kraju, niti je niti ce.

Jedna doktorka patolog pred penzijom njoj je "sve to sumnjivo".

Jedan doktor specijalista dermatolog "ma ja sam to prelezao na nogama"

Jedna doktorka pedijatar "farmako mafija itd..."

 

 

fali jedan globalni reset civilizacije, propadamo kao stari Rim, Epstajni i Palme podvode decu bogatunima a doktori sa specijalizacijama ne veruju u oproban metod star dva veka

 

zivimo dekadenciju

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment

r076jrd.jpeg

 

Deepl prevod:

 

A MÁSODIK OLTÁS UTÁNI FERTŐZÉSEK ÉS HALÁLOZÁSOK ADATAI 2020. DECEMBER 26. ÉS 2021. ÁPRILIS 20. KÖZÖTT = DATA ON INFECTIONS AND DEATHS AFTER THE SECOND VACCINATION BETWEEN 26 DECEMBER 2020 AND 20 APRIL 2021

Immunizáció utáni események = Post-immunisation events

megbetegedettek = morbidity
elhunytak = deaths

Vakcinák = Vaccines

száma = number of cases

százezer oltottra vetített száma = number per 100 000 vaccinated

Összesen = Total 

KORONAVIRUS TÁJÉKOZTATÁSI KÖZPONT = CORONAVIRUS INFORMATION CENTRE
 

U pitanju je zvanična statistika koju je Vlada Mađarske danas okačila na svoj FB.

https://www.facebook.com/kormanyzat/photos/a.134933189912743/5439406176132058/?type=3

 

Ukratko, po njima je Sputnjik imao svega 1 umrlog posle 2. doze na 100.000 vakcinisanih, AstraZeneca 7, Sinofarm 16, Moderna 20, a Pfizer 32, dok je prosek 20.

 

E sad, pošto su ovi rezultati dosta neobični i ne slažu se s našima, pomoglo bi kad bi se znala hronologija pristizanja vakcina u tu zemlju jer nije isto ako je jedna vakcina ispucana u januaru pa gledano šta se dešavalo sve do sad, a druga počela da se daje tek u martu, kao i jesu li neke vakcine pretežno davane starijoj populaciji ili ne.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, vememah said:

Возможно, это изображение (текст «A MÁSODIK OLTÁS UTÁNI FERTŐZÉSEK ÉS HALÁLOZÁSOK ADATAI 2020. DECEMBER 26. ÉS 2021. ÁPRILIS 20. KÖZÖTT Immunizáció utáni események Vakcinák megbetegedettek elhunytak száma százezer oltottra vetített száma száma Szputnyik-v százezer oltottra vetített száma 201 Moderna 95 2 108 177 Sinopharm 1 12 1744 356 20 Pfizer/BioNTech BioNTech 3048 78 AstraZeneca 555 16 175 613 Összesen 32 700 5714 6 408 7 273 20 KORONAVIRUS TÁJÉKOZTATÁSI KÖZPONT»)

 

Deepl prevod:

 

A MÁSODIK OLTÁS UTÁNI FERTŐZÉSEK ÉS HALÁLOZÁSOK ADATAI 2020. DECEMBER 26. ÉS 2021. ÁPRILIS 20. KÖZÖTT = DATA ON INFECTIONS AND DEATHS AFTER THE SECOND VACCINATION BETWEEN 26 DECEMBER 2020 AND 20 APRIL 2021

Immunizáció utáni események = Post-immunisation events

megbetegedettek = morbidity
elhunytak = deaths

Vakcinák = Vaccines

száma = number of cases

százezer oltottra vetített száma = number per 100 000 vaccinated

Összesen = Total 

KORONAVIRUS TÁJÉKOZTATÁSI KÖZPONT = CORONAVIRUS INFORMATION CENTRE
 

U pitanju je zvanična statistika koju je Vlada Mađarske danas okačila na svoj FB.

https://www.facebook.com/kormanyzat/photos/a.134933189912743/5439406176132058/?type=3

 

Ukratko, po njima je Sputnjik imao svega 1 umrlog posle 2. doze na 100.000 vakcinisanih, AstraZeneca 7, Sinofarm 16, Moderna 20, a Pfizer 32, dok je prosek 20.

 

E sad, pošto su ovi rezultati dosta neobični i ne slažu se s našima, pomoglo bi kad bi se znala hronologija pristizanja vakcina u tu zemlju jer nije isto ako je jedna vakcina ispucana u januaru pa gledano šta se dešavalo sve do sad, a druga počela da se daje tek u martu, kao i jesu li neke vakcine pretežno davane starijoj populaciji ili ne.

 

.

 

Meni je ova druga kolona zanimljivija, broj smrti uvek veoma uslovno uzimam...Druga kolona je broj zarazenih na 100 000 vakcinisanih...

 

.

Link to comment

Da, kada je u pitanju samo oboljevanje, tabela je sortirana od najbolje do najgore vakcine: dakle, najmanje je obolelo posle Sputnjika (95 na 100.000 vakcinisanih), a najviše posle AstraZeneke (700) i Pfizera (555).

Edited by vememah
Link to comment
19 minutes ago, vememah said:

r076jrd.jpeg

 

Deepl prevod:

 

A MÁSODIK OLTÁS UTÁNI FERTŐZÉSEK ÉS HALÁLOZÁSOK ADATAI 2020. DECEMBER 26. ÉS 2021. ÁPRILIS 20. KÖZÖTT = DATA ON INFECTIONS AND DEATHS AFTER THE SECOND VACCINATION BETWEEN 26 DECEMBER 2020 AND 20 APRIL 2021

Immunizáció utáni események = Post-immunisation events

megbetegedettek = morbidity
elhunytak = deaths

Vakcinák = Vaccines

száma = number of cases

százezer oltottra vetített száma = number per 100 000 vaccinated

Összesen = Total 

KORONAVIRUS TÁJÉKOZTATÁSI KÖZPONT = CORONAVIRUS INFORMATION CENTRE
 

U pitanju je zvanična statistika koju je Vlada Mađarske danas okačila na svoj FB.

https://www.facebook.com/kormanyzat/photos/a.134933189912743/5439406176132058/?type=3

 

Ukratko, po njima je Sputnjik imao svega 1 umrlog posle 2. doze na 100.000 vakcinisanih, AstraZeneca 7, Sinofarm 16, Moderna 20, a Pfizer 32, dok je prosek 20.

 

E sad, pošto su ovi rezultati dosta neobični i ne slažu se s našima, pomoglo bi kad bi se znala hronologija pristizanja vakcina u tu zemlju jer nije isto ako je jedna vakcina ispucana u januaru pa gledano šta se dešavalo sve do sad, a druga počela da se daje tek u martu, kao i jesu li neke vakcine pretežno davane starijoj populaciji ili ne.

 

.

 

Sto se tice hronologije koju pominjes, ima zapravo jedan deo teksta..

 

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/nyilvanossagra-hozta-a-kormany-hany-beoltott-magyar-fertozodott-es-halt-meg-eddig/

 

100 ezer oltottra vetítve a legtöbben (52) a Pfizer és a Moderna vakcinák után hunytak el koronavírus-fertőzés miatt, összesen 187-en. Azonban fontos hozzátenni, hogy ezzel a két típussal elsők között oltották végig az idősotthonokban élőket is.

 

Од 100.000 вакцинисаних, већина (52) је умрла од инфекције коронавирусом након вакцина Пфизер и Модерна, укупно 187. Међутим, важно је додати да су људи који живе у старачким домовима били међу првима који су вакцинисани са ове две врсте.

 

.

  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, barba said:

 

.

 

Meni je ova druga kolona zanimljivija, broj smrti uvek veoma uslovno uzimam...Druga kolona je broj zarazenih na 100 000 vakcinisanih...

 

.

 

Jel to ova kolona sa 4 reci.. brojevi idu 95, 177, 356 i tako na dole?

 

 

Aha, sad videh da ima prevod

Edited by Banjo
Link to comment
8 minutes ago, Banjo said:

 

Jel to ova kolona sa 4 reci.. brojevi idu 95, 177, 356 i tako na dole?

 

.

 

Da..."cetiri reci").. nema trika da se provali sta tu pise...neka zivi google translate)..

 

 

Za mene licno, ja ne vidim neku preveliku razliku izmedju vakcina...Meni je ovo interesantno zbog samog poredjenja zapadnih i istocnih vakcina, pre svega zbog istocne netransparentnosti, svih prica o njihovoj nesposobnosti da naprave nesto kvalitetno...

 

.

 

.

Edited by barba
Link to comment
1 minute ago, barba said:

 

.

 

Da..."cetiri reci").. nema trika da se provali sta tu pise...neka zivi google translate)

 

.

 

Skontao sam posle 10 minta razbijanja mozga.

 

 

Sazama-  ukupan broj slucajeva

A ovo od 4 reci je broj na 100 000. 

 

Znaci da je AZ posle ruske najbolja.. jes da je posle druge doze AZ bio ubedljivo najveci broj zarazenih 700, ipak samo 7 umrlih.

 

 malo sumnjam u ove brojke jer sami kinezi kazu da im vakvina ima malu ucinkovitost a ovde je duplo bolje predstavljena od Rajfajzena koji je vazio za najbolju.

 

Ako je ovo tacno, apsolutni trijumf Sputnjika, za Nobela

Link to comment

Ovo je objavljeno kod nas na značajno manjem uzorku, ako neko nije video:

 

image.webp

 

Quote

Podaci su iz kragujevačkog Doma zdravlja, preko kog se registruju svi vakcinisani i oboleli u ovom gradu. Istraživanjem je obuhvaćen period od 1. januara do pre oko dve nedelje, 31. marta, a u istraživanje je uključeno 28.630 vakcinisanih i preko 100.000 nevakcinisanih.

...

Najmanje obolelih među vakcinisanima je kod građana koji su primili Fajzer. Od ukupnog broja vakcinisanih kovid je dobilo; 2,3 odsto koji su primili Astra Zeneku, 2,2 odsto kinesku vakcinu, 1,8 odsto rusku i 1,1 Fajzer. Pneumonija se razvila kod 0,7 onih koji su primili kinesku, iste vrednosti, 0,3 odsto, imaju ruska i Astra Zeneka i 0,1 odsto Fajzer. U bolnicu je primljeno 0,2 odsto građana koji su primili kinesku, 0,1 rusku i nijedan pacijent koji je primio Fajzer ili Astra Zeneku.

blic.rs/vesti/drustvo/ekskluzivno-konacno-se-zna-koliko-ljudi-u-srbiji-je-obolelo-posle-koje-vakcine-koliko/hzrzprn

 

Nažalost, ne piše koliko je osoba od tih 28.630 vakcinisano kojom vakcinom, moguće je da je uzorak za Fajzer i AstraZeneku premali pa je zato 0,0% hospitalizovanih.

Edited by vememah
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...