Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

38 minutes ago, InvisibleLight said:

Meni smrdi sto jedan jedini slucaj negat.efekata za rusku i kinjesku nije prijavljen.

Eno danas u kaliforniji pauzirali modernu zbog 10ak nezeljenih reakcija, bar iznose, pa cekas,pa vidis


Pa upravo to trubim celo vreme. Nije problem da je ova ili ona bolja vakcina, pa je sad neko takmičenje u pitanju. U pitanju je manjak transparentnosti koji je svojstven odredjenim režimima. 
 

Marinika malopre upita na tnjiteru ko je posrednik i uvoznik kineskih vakcina, i zašto se o tome ćuti. Da Srbija nije direktno kupila od Kine, već preko nekog drugog - pogodite koga...

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

 

@Taihoskopija gde pozivaju da se primi kineska? ja sam samo videla vest da je stigla u domove zdravlja u okrugu.

 

Mislim na ovo "namenjena je",  nisam se najpreciznije izrazila, ne pozivaju lično, mada sam razumela* da možeš da se pojaviš i tražiš:

 

82550244_2777331789025917_3981106354617057280_o-2.jpg.bda7fdc20347f5ff483d3a2ff379164e.jpg

 

*toliko mi je izmleven mozak svim ovim, razumevanje mi nije na najvišem nivou

Link to comment
54 minutes ago, Jumanji said:

Ehhh malo to, mora da je preko
 

 

.

 

Sputnik Srbija ima neki kretenski nacin izvestavanja, za rusofile da dobiju dozu pravo u venu, a za rusofobe da jos jednom potvrde sebi kako su u pravu...

 

Ovo su rezultati klinickog ispitivanja 1 i 2 druge faze, koje je zavrseno u oktobru, na oko 100 ispitanika..onaj deo gde sve vakcine pokazuju odlican procenat..

Inace , mnogi smatraju da je ovo bezbednija vakcina od Sputnika..

 

.

  • +1 1
Link to comment
Čekajte oni će sad svima da gruvaju kinesku?

.... Shiit has hit the fan!


naravno da hoce. on je to i obecao. treca faza nationwide.

samo se malo igrala igranka oko prijave i birkanja, ja hocu obavezno, ja necu nikad.

radikali.

sent from bubamoto

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

naravno da hoce. on je to i obecao. treca faza nationwide.

samo se malo igrala igranka oko prijave i birkanja, ja hocu obavezno, ja necu nikad.

radikali.

sent from bubamoto
 

pa svakako ce probati. ne verujem da ce bas uspeti svima da je proda.

svakako dolaze i druge, nije se on samo kinezima obavezao.

 

Link to comment
5 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Mislim na ovo "namenjena je",  nisam se najpreciznije izrazila, ne pozivaju lično, mada sam razumela* da možeš da se pojaviš i tražiš:

 

82550244_2777331789025917_3981106354617057280_o-2.jpg.bda7fdc20347f5ff483d3a2ff379164e.jpg

 

*toliko mi je izmleven mozak svim ovim, razumevanje mi nije na najvišem nivou

ma da, pretpostavila sam da je rec o tome. 

polako samo, videcemo kako sve ide u sledecih nekoliko dana. 

pokusaj da nas isibicare i nahvataju za potrebe drugeipo kineske faze mi je mnogo vervatniji nego da vakcine nestanu za par nedelja na 300 k prijavljenih.

  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, borris_ said:

Izgleda da su cifre fajzera bile malo previse optimisticne. Ne kazem da vakcina ne djeluje nego da se njihovi podaci iz faze 3 ne slazu sa ciframa koje dolaze sa terena.

 

Prema Fajzeru, poslije prve doze, treba sacekati 10 dana da bi tjelo proizvelo antitjela. Poslije 10. dana efikasnost vakcine se penje na 85% a poslije 14. na 90%.

 

Rezultati sa terena su malo drugaciji. U Izraelu, gdje ima najvise vakcinisanih, usporedili su dvije grupe od po 200 000 ljudi >60 godina. 

 

Vakcina ne djeluje prvih 12 dana, poslije 13. dana krive se razdvajaju ali efikasnost vakcine 14. dana je tek na 33%.

 

Jedna druga studija isto tako dokazuje da vakcina djeluje tek poslije 14. dana i da smo daleko od onoga sto nam je fajzer prodao (60% manje infekcija izmedju 13. dana i druge doze). 

 

Jos se ne zna da li je vakcina efikasna 95% poslije druge doze.

 

Znaci druga doza ne bi trebala nikako da se odlaze. 

 

Vaccin contre le Covid : est-on protégé après la première injection ? (lefigaro.fr)

 

 

.

 

Franuzi bas nesto imaju protiv Pfizera? Cekaju Sanofi? ..Dosta clanaka dolazi odatle..

 

.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, borris_ said:

Oni su samo prenjeli izraelske studije, nista vise. Clanak nije iz zute stampe, umjereno je napisan ali i poucan. Rekao bih pravo novinarstvo.

 

.

 

Ma ok..sam sam prenosio njihove tekstove, nemam sumnju u profesionalnost..

 

Samo mi je malo cudno da kad prelistavam svetsku stampu ovakvi tekstovi se pojavljuju u Francuskoj..mozda je trenutno..slucajno.......ITD..

 

.

Link to comment

uglavnom, cinjenica je da cemo, vakcinisani ili ne, nositi maske jos mesecima - ako nista  dok ne vidimo da li ce - odnosno kada ce - i kod nas da se pojave novi sojevi, dok se ne vidi da li nove varijante odolevaju postojecim antitelima (deluje da bar jedna uspeva da im pobegne u odredjenom, nemalom, procentu), dok ne vidimo da li se procenti iz inicijalnih studija slazu sa onima na terenu...

prva vakcina ce biti zaista samo proba - ako je bezbedna, to bi bilo najvaznije za pocetak. efikasnost ce biti, cini mi se, vrlo upitna za sve postojece jos neko vreme. koliko znam, cak i efikasnost od 60% se za vakcinu smatra zadovoljavajucom, na nivou razmisljanja o javnom zdravlju. mozda ce to morati da nam bude dovoljno u ovoj fazi.

Edited by Aleksija
  • +1 4
Link to comment
43 minutes ago, dragance said:


Pa upravo to trubim celo vreme. Nije problem da je ova ili ona bolja vakcina, pa je sad neko takmičenje u pitanju. U pitanju je manjak transparentnosti koji je svojstven odredjenim režimima. 
 

Marinika malopre upita na tnjiteru ko je posrednik i uvoznik kineskih vakcina, i zašto se o tome ćuti. Da Srbija nije direktno kupila od Kine, već preko nekog drugog - pogodite koga...

UAE?

Nisam video ko je posrednik, ali sam video da su ubedljivo najskuplje. 144 dolara za dve doze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...