Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 hour ago, Aleksija said:

moja frizerka: u avgustu joj je fb bio zatrpan apelima da zastitimo decu od nasilne izolacije i vakcinicije u skolama; u oktobru objasnjavala da se korona dobije kad se pokisne (jer zaprasivanje); u februaru joj se otac vakcinisao kinezom (jer jedino on ne izaziva autoimune bolesti, rekla joj doktorka - a sto je najgore, jeste rekla).

u aprilu se ona, majka i sestra vakcinisale fajzerom.

 

za nju sam sigurna da joj je bar u jednom periodu strah nadjacao zdrav razum + neprihvatljiv broj musterija - zdravstvenih radnika koje su lupetale za sve pare.

na kraju je ipak postupila razboritije od pojedinih doktorki koje frizira.

 

da smo imali malo bolju i koherentniju kampanju i sklonili antivaks medicinare bar od glavnih medija, gomila neodlucnih, uplasenih i kolebljivih bi vec bila vakcinisana. mislim da jos uvek postoji jedan (nezanemarljiv?) broj ljudi koji ce prelomiti.

a takodje mislim i da se priblizava momenat kad ce morati da se resava vakcinacija medicinara, koliko god drzava izbegavala time da se ozbiljno pozabavi trenutno. 

 

Mislim da ce sa sve vecim brojem vakcinisanih preovladati misljenje "necu da ispadnem glup u drustvu". Bar se tako pokazalo kod mene na poslu, od "necu da budem zamorcic" do "au, samo se ja jos nisam vakcinisao/la".

  • +1 7
Link to comment
16 minutes ago, fren said:

Mislim da ce sa sve vecim brojem vakcinisanih preovladati misljenje "necu da ispadnem glup u drustvu". Bar se tako pokazalo kod mene na poslu, od "necu da budem zamorcic" do "au, samo se ja jos nisam vakcinisao/la".

Bas sam slicno primetila.  Nevakcinisani se nesto pravdaju,  alergije i sl. (dva slucaja u dva dana - ista prica),  ali sramezljivo.  Nikako zamorcici i slicno

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam počeo "humoristički" da podprckavam ove vaksoskeptike[emoji769] sa ženine strane...
-De ste ne javljate se na telefon, rekoh da niste na vakcinaciji?
- Ajde dođite do nas sutra, a u našem DZ ima vakcinacija bez poziva pa možete i to...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, ronin said:

Nolo pak nije :sad:...

juče vidim neku njegovu izjavu tipa, da on želi da vax ostane njegova lična stvar, i da ne želi da se svrstava ni na jednu stranu

 

ober kreten

:isuse:


 

 

e

a propos vakcine, juče je ceo dan bio popriličan red ispred doma zdravlja u nehruovoj, čak i predveče

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

A mene što nervira onaj moj drug što smo mu ovde na ppp našli levoxu.

 

On je baš gadno prošao i čim je progovorio rekao je da će da primi vakcinu čim pre.

 

E sad posle dva meseca, odjednom doktorka na kontroli mu rekla da bi ona sačekala do daljeg, pa se tema vakcinacije zaobilazi u širokom luku - mi naime volimo da putujemo zajedno i sad ja mogu na dosta mesta, a on mora test (koga se isto grozi).

 

On nikad ništa otvoreno protiv vakcine nije rekao, ali ne mogu da podnesem još jednog slona u sobi.

 

U celoj ovoj priči najviše su me razočarali najbliži*, a najpozitivnije kolege - mi smo sad skoro svi vakcinicani, a i omladinci svake nedelje po dvoje troje prelomi.

 

*domaći, ovi što su žive preko bukvalno čekaju sa zavrnutim rukavom, vade potvrde da pomažu izbeglicama da bi dospeli u kategoriju socijalnih radnika, dolaze u Srbiju iz Norveške da se vakcinišu, sede posle u karantinima, ne bih da generalizujem, ali to su ipak moje kolege s faksa inženjeri :wub:

Edited by angelada
  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, Frank Pembleton said:

A šta ja koji moj sa Nolom šta kaže, šta je problem?

.... Shiit has hit the fan!
 

Novak je dečko prsotina u glavi, to je njegov problem.

Link to comment
8 minutes ago, angelada said:

E sad posle dva meseca, odjednom doktorka na kontroli mu rekla da bi ona sačekala do daljeg

 

Preporuka je da se ne vakcinise bar 2-3 meseca od prolaska korone. Nek odradi antitela, cisto da vidi kako sa tim stoji i kad padnu dovoljno, neka se vakcinise, ako zeli, naravno.

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

Generalna preporuka je mirovanje i ne zamaranje previse.

 

Shjeeeee

 

Dodjem u Srbiju nakon toliko vremena i sad moram da otkazem dejt -.-

  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...