Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Вучић тражи што бржу вакцинацију

Председник Александар Вучић рекао је на почетку састанка да је вакцинација од пресудног значаја за Србију и да без вакцинације никад нећемо победити корону.

Захвалио је свим људима из здравственог система, пензинерима који су били најизложенији удару болести, али и младим људима којима је живот био много тежи.

Вучић је најавио да стиже још 250.000 доза руске вакцине "спутњик в".

Такође, рекао је да ће бити потписан уговор са Пољском и "Астразенеком" о 800.000 доза вакцине коју производи та компанија.

Председник је рекао да данас почиње масовно вакцинисање кинеском "синофарм" вакцином.

Истакао је да је важно да се сви у просвети, МУП-у и војсци што пре вакцинишу.

Link to comment

Pa da vidiš da je "digao" i UNS i NUNS, samo sevaju mejlovi da se prijave ljudi.
Mislim da je on sad upao ubtrip da tim rezultatima dokazuje da ga svi slušaju.
A u drugim vestima, moja keva u domu još nije vakcinisana, a tražili saglasnost ihaaa

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
11 hours ago, Kelt said:

sondaža je rekla da je malo ljudi za fajzera, pa ćemo da opalimo kineske i ruske, a ovo viška fajerovih da prodamo, rejtingu štetiti neće, a kapnuće lova. Ja mislim da je ovo potpuno realan scenario, ko pri zdravom mozgu bi delio vakcine okolo, koje smo ionako jedva dobili

Ma to je samo propaganda, tweet, nista drugo.

Dobar marketing obojici (Zaevu, AV) na lokalnom nivou, bez egzekucije, bez stvarne razmene robe.

 

Barem bih ja to tako uradio na njihovom mestu. :inn:

Link to comment
11 hours ago, oyashirazu said:

Da li neko zna koju vakcinu su dobili 75+ prijavljeni preko euprave? I da li su ih uopšte zvali kako se najavljivalo? Baba i deda (po 80 god) prijavljeni prvog dana još nisu pozvani.

 

tast (84), prijavljen preko euprave, dobio fajzer pre 4 dana

 

druga zakazana za 05.02.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
12 hours ago, oyashirazu said:

Da li neko zna koju vakcinu su dobili 75+ prijavljeni preko euprave? I da li su ih uopšte zvali kako se najavljivalo? Baba i deda (po 80 god) prijavljeni prvog dana još nisu pozvani.

 

Nijednu.:fantom:

Moji se prijavili,niko ih još nije zvao.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Pa da vidiš da je "digao" i UNS i NUNS, samo sevaju mejlovi da se prijave ljudi.
Mislim da je on sad upao ubtrip da tim rezultatima dokazuje da ga svi slušaju.
A u drugim vestima, moja keva u domu još nije vakcinisana, a tražili saglasnost ihaaa

.... Shiit has hit the fan!
 

 

drugari se prijavili kao urednici 1 portala na taj 'novinarski' poziv za vakcinaciju, i mene zvali dai m saljem jmbg po istom osnovu. ja odustala. em mi glupo em jos cekam reports za nezeljene efekte zbog specificnosti

 

Link to comment
 
drugari se prijavili kao urednici 1 portala na taj 'novinarski' poziv za vakcinaciju, i mene zvali dai m saljem jmbg po istom osnovu. ja odustala. em mi glupo em jos cekam reports za nezeljene efekte zbog specificnosti
 
Jeste da je kod mene ta lična nota malo, ali odvratno mi je da se tako izdvajaju delatnosti.
Jel moguće (ajde bar ovi iz NUNS-a) ne shvataju koliko je pogrešno.
Mislim, odavno sam izgubio iluzije, no mi je fascinantno, koliko su debili, koji god da im je cilj.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jeste da je kod mene ta lična nota malo, ali odvratno mi je da se tako izdvajaju delatnosti.
Jel moguće (ajde bar ovi iz NUNS-a) ne shvataju koliko je pogrešno.
Mislim, odavno sam izgubio iluzije, no mi je fascinantno, koliko su debili, koji god da im je cilj.

.... Shiit has hit the fan!
 

pa vidi, ima neke logike, mada je ovo kod nas propagandni fazon to je jasno

 

ja se pitam recimo da li neko ko radi u medijima, mlad, zdrav, prav, treba da dobije vakcinu pre nekog ko je pun rizika, a recimo penzioner je

ima dosta argumetana koji vuku i na jednu i na drugu stranu, to je jasno

 

penzioner ako je odgovoran, ima šansu da sačuva sebe, a samim tim i ljude oko sebe

e sad, ne može ni mučeni penzioner da zaustavi život, mislim može, ali to je za matore ljude tek pogubno i deprimirajuće

 

kakogod okreneš, muka živa

 

sa druge strane, meni je drago da se bilo ko vakciniše, što više ljudi se u jednom društvu vakciniše, to bolje za sve

zato mi neke nepravičnosti u tom procesu lakše padaju 

 

 

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment

Ma ja bih bio zadovoljan[emoji769] saopštenjem :
Mi smatramo da dokle god su nisu vakcinisani svi iz visokorizičnih grupa i oni koji su u direktnoj borbi , ponuda da se naši članovi vakcinišu je licemerna.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 hours ago, Braća Strugacki said:

 

tast (84), prijavljen preko euprave, dobio fajzer pre 4 dana

 

druga zakazana za 05.02.

 

Koji grad ako sme da se zna? Zeninu baku smo prijavili 12.1. i jos je nisu zvali (80+)

Link to comment

Izgleda da su cifre fajzera bile malo previse optimisticne. Ne kazem da vakcina ne djeluje nego da se njihovi podaci iz faze 3 ne slazu sa ciframa koje dolaze sa terena.

 

Prema Fajzeru, poslije prve doze, treba sacekati 10 dana da bi tjelo proizvelo antitjela. Poslije 10. dana efikasnost vakcine se penje na 85% a poslije 14. na 90%.

 

Rezultati sa terena su malo drugaciji. U Izraelu, gdje ima najvise vakcinisanih, usporedili su dvije grupe od po 200 000 ljudi >60 godina. 

 

Vakcina ne djeluje prvih 12 dana, poslije 13. dana krive se razdvajaju ali efikasnost vakcine 14. dana je tek na 33%.

 

Jedna druga studija isto tako dokazuje da vakcina djeluje tek poslije 14. dana i da smo daleko od onoga sto nam je fajzer prodao (60% manje infekcija izmedju 13. dana i druge doze). 

 

Jos se ne zna da li je vakcina efikasna 95% poslije druge doze.

 

Znaci druga doza ne bi trebala nikako da se odlaze. 

 

Vaccin contre le Covid : est-on protégé après la première injection ? (lefigaro.fr)

 

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...