Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

12 minutes ago, ronin said:

Kakav je tačno pristojan svet u DZ a kakav polusvet i mešanci kod kovid ambulanti? Ovi prvi lepši ili tako nešto?

vakcinisani i oni koji to uglavnom nisu

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
39 minutes ago, J-♣ said:

Danas u 15h se zakazano eupravom vakcinisao biontekom (u nas poznatiji kao fajzer), Pasterova 1 Savski venac. Dobio potvrdu i datum za drugu vakcinaciju, tačno za 21 dan. Rekla mi ona što ubada da kad izađem u hodnik nađem mesto i da posedim minimum 10 minuta. Bilo mi malo to čudno, nisam čuo za takvu praksu od ikoga koji su bili na drugim mestima. Posle par minuta jednom mladiću (između ~25-33) godina koji isto poslušao savet da sedi ~10minuta mu se zamantalo i umalo se skljokao sa stolice. Osoblje iz svih kancelarija/ordinacija priskočilo i brzo ga stabilizovali. Bogami, medicinsko osoblje iz ordinacije gde su ga vakcinisali bilo vidno zabrinuto. Jedna rekla da im je to prvi danas.

Postade mi jasno na primeru drugog zašto tih preventivnih ~10 minuta.

Inače, nije bilo gužve, a svet za vakcinu relativno mlad, rekao bih da je raspon između 25-50god, pristojan svet dok mirno čeka, za razliku od mešanog sveta (i polusveta) kod kovid ambulanti.

 

Dok ovo pišem, blagi bol u vakcinisanoj ruci kao upala mišića, verujem da je uobičajena reakcija za svaku vakcinu.

 

 

edit: žvalavi sutra na Torlaku, šatro otvara točenje ruske vodice

 

Meni su isto rekli da sacekao 10-15 min kada sam primao obe doze Fajzera. Pri cemu posle druge doze cekas da odrade sertifiak sa QR kodom, barem je tako bilo kod mene. To ce biti verovatno taj ausvajs za putavanja jer je odradjen i na engleskom. Tu imas osnovne podatke o sebi i koje si vakcine i kada primio.

Da, i ja sam imao blagi bol nakon primanja boce. Malo cudno zvuci.

 

Edited by pasha
  • Hvala 1
Link to comment

i meni su rekli posle sinofarma

 

mislim da svima to govore, kao i posle svake vakcine

 

na sajmu je ceo prostor sa 50ak stolica raspoređenih samo za tu svrhu

Link to comment

Ja sam imala neki sticaj okolnosti i obaveza da čim sam primila vakcinu, iste sekunde sam morala da krenem dalje, znači sprint do kola i vozila narednih pola sata. Nisam imala vremena ni za kakvo mirovanje. Valjda to nije uticalo na pravilno usađivanje čipa? (A nisu mi ni rekli da treba)

Link to comment
55 minutes ago, pasha said:

 

 Pri cemu posle druge doze cekas da odrade sertifiak sa QR kodom, barem je tako bilo kod mene. To ce biti verovatno taj ausvajs za putavanja jer je odradjen i na engleskom. Tu imas osnovne podatke o sebi i koje si vakcine i kada primio.

 

 

 

Potvrda može da se dobije i preko eUprave: https://euprava.gov.rs/usluge/6378

 

Stiže na email u roku od par sekundi od zahteva, može s jednim nalogom potvrda za celu porodicu :)

 

QR kod sadrži link za potvrdu validnosti potvrde.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Mojoj zeni su u Belexpu rekli da ce drugog Fajzera dobiti posle 3-4 nedelje (?) i da ce joj poslati SMS na vreme...

 

Da li neko ima slicno iskustvo?

Ја сам другу дозу Фајзера примио 24. марта. СМС ми је стигао 22. Мејл нисам проверавао.

Link to comment
2 hours ago, nisam ja said:

ima zastrašujuć broj odraslih koji cvikaju od igle. juče mi jedan što je bio na ratištu više godina pričao da ima ozbiljnu frku. 

Mislim da si skroz u pravu, plus ovo sto mediji gruvaju sa snimcima gde se igla zabada u mišić skroz kontraproduktivno. Treba puštati snimke iz kovid bolnica i crne kese. Ako ni to neces, odmakni kadar snimi nasmejane ljude kako izlaze sa punktova za vakcinaciju, ili proizvodnu traku fajzera. Nemam strah od vakcina a sa druge strane mi je gadno da gledam kako ulazi u meso, ne gledam u iglu kada mi vade krv, kad vakcinišu klince niti sad pri vakcinaciji. Jbn igle u krupnom kadru, okrećem  glavu i kad gledam Pulp Fiction. 

Edited by General Melchett
  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, ronin said:

Kakav je tačno pristojan svet u DZ a kakav polusvet i mešanci kod kovid ambulanti? Ovi prvi lepši ili tako nešto?

tačno 'oćeš, evo tačno

kovid ambulanta gde sam dolazio kad me je kovid zakačio je na adresi Vojvode stepe 226, po raspodeli kartona tamo sam morao. Istoj ambulanti gravitiraju korisnici autobusa 401,2,3.. iliti seljobusi  (kad bi se jednom vozio ili čekao na početnoj, jasno bi bilo otkud takav naziv). U redu ispred ambulante se lako mogu prepoznati, posle 30 minuta čekanja, odnosno cupkanja (bez nekog razloga moraju da izlaze iz reda, nešto osmatraju okolo pa se vraćaju) kroz masku koja po pravilu ne pokriva nos nešto gunđaju tipa: kako u ordinaciji rade sporo, ma sigurno primaju rođake i prijatelje preko reda....itd. Uvek se nađe neki da kao samo nešto pita na šalteru, a vreba priliku da ostane tamo i preko reda uvali 'knjižicu'. Kad se dovate politike, saznaš da je virus zapravo podvaljen kinezima od zna se kogaTM da se na njih svali krivica, pa neizbežno o farmakomafiji, pa đilas lopov koji se ugrađuje u vakcine i maske.... mogu čaršav silnih bisera da ispišem za onaj period odlaska tamo na kontrole i čekanja po nekoliko sati (kad me ćapio kovid).

Znam ih, 40 godina živim blizu njihovog tranzita ka gradu, hteo-nehteo primetim ih, ranije me nervirali jer bili slobom hipnotisani, a danas pogodi za koga.

 

U DZ u pasterovoj 1 (a završih tamo jer sam čekirao opštinu Savski venac zbog vakcinisanja na sajmu) sasvim druga slika (a i zvuci od ljudi) po hodnicima.

 

Možda je i do opredeljenja za kog proizvođača vakcine kada imaš izbor, u DZ u pasterovoj je danas jučer bio samo fajzer. A pomenuti iz podavalskih sela ne bi američko, pa da daju i zejtin pride.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

mislim da svima to govore, kao i posle svake vakcine

Sedenje bar 5 minuta posle injekcije, vađenja zuba, davanja krvi ili bilo kakve invanzivne procedure bi moralo da bude obavezno. 

 

3 hours ago, Milosh76 said:

Mojoj zeni su u Belexpu rekli da ce drugog Fajzera dobiti posle 3-4 nedelje (?) i da ce joj poslati SMS na vreme...

 

Da li neko ima slicno iskustvo?

Fajzer će popuniti zekinu rupu. U tom svetlu, možda nas zakinu za neki dozu ili još verovatnije za rok isporuke. Ipak, kažu da si već posle prvog Fajzera nekih 70% zaštićen.

 

 

edit:

Italijani:

Serbia, qui anche gli stranieri possono scegliere quale vaccino ricevere - Le Iene (mediaset.it)

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
10 hours ago, Shan Jan said:

Stvarno su neverovatni, pazice na svaki koracic koji moze biti makar 0.00000000001% rizican a dotle im pandemija hara kontinentom. 

 

EU je unija retarda.

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...