Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Nazalost AZ i J&J su napravili veliki problem jer sada dosta ljudi nece hteti da se vakcinise. Samo se bojim da ovo nije nekakva igra i sukob proizvodjaca i drzava. I ja bih posumnjao ali sam prakticno prvu dozu dobio pre celog haosa. A cujem da i kinezi isto sumanju u uspesnost svoje vakcine, preko 50% zastita.

Za sada koliko sam video Fajzer je najsigurniji i najbolji, Moderna isto tu negde, ruski Sputnjik V za sada isto nije problemtican ali ima slabiju zastitu od Fajzera. Koliko sam video Sputnjik je po uspesnosti zastite negde na nivou AZ.

Link to comment
3 hours ago, mraki said:

Sputnjik je na vektorskoj bazi, isto kao AZ i J&J, tako da je malo verovatno da ne pravi isti problem.

Ne verujem da je tako prosto, tim pre što bi zagovornici blokiranja ruske vakcine veoma brzo potegli to kao argument.

Moj babl završava lagano, muž danas drugu dozu, drugarica jedna drugu jedna prvu, sestra i brat od ujaka drugu... Sve sam Fajzer, okružena sam vakcelitom. Siroma Slamka Zeka međ' Fajzer Vihorima :cry:

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
Ne verujem da je tako prosto, tim pre što bi zagovornici blokiranja ruske vakcine veoma brzo potegli to kao argument.
Moj babl završava lagano, muž danas drugu dozu, drugarica jedna drugu jedna prvu, sestra i brat od ujaka drugu... Sve sam Fajzer, okružena sam vakcelitom. Siroma Slamka Zeka međ' Fajzer Vihorima :cry:
Isto ovde...
Kakva smo sirotinja SvemirZeka

.... Shiit has hit the fan!

  • Tužno 1
Link to comment

Mislim da ce se vecina zemalja EU otvoriti za putovanje oko 1. juna za one koji su se vakcinisali ovlascenim vakcinama u EU. U Srbiji to je Fajzer, ne znam kako ce tretirati AZ. Modernu koliko sam video mi nemamo. Verovatnoce vec neke zemlje koje su sada pod strozim pravilima uskoro ce poceti pustati vakcinisane.

Link to comment
23 minutes ago, Zlurad said:

Pa juče je EU rekla da ce digitalni pasoš da priznaje sve vakcine, ne samo one koje se daju po Evropi.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

Mislim da ce samo odobrene vakcine trenutno biti univerzalno prihvacene na nivou cele EU. Dok ce zemlje pojedinacno odlucivati za ostale vakcine.

Link to comment
9 minutes ago, dragance said:

Bukirao prvu dozu u utorak i drugu za 6 juli. Ne znam šta će me zadesiti. Pretpostavljam Moderna ili Fajzer. Mada i Svemir Zeka nije nemoguć. 

 

Ako je tolika vremenska razlika za revakcinaciju onda je verovatno AZ . Fajzer revakcinacije ide na 3 nedelje dok kod AZ ide 12 nedelja. Ne znam za Modernu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...