Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

7 minutes ago, Valkyrie said:

Što je bio problem štancati ovakve naslovnice od dana stizanja vakcina ako ne i pre? 

Mislim da je to zbog toga sto su dolazile u ogranicenom broju, pa je svakako bila navala. Pa ovde je bila histerija ko je dobio poziv, ko nije, ukrali nam Makedonci padobranci vakcine itd. Sad zamisli da je dupliran broj zainteresovanih s tom pristiglom kolicinom? Pobili bi se ispred sajma. Dovoljno bi bilo da su samo ukinuli javni prostor antivakserima.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, Have_Fun said:

SKakvo je misljenje o ruskoj vakcini?

 

Neke komentare koje sam cuo je da stvara jak imuni odgovor i hvale je.

 

Austrija je porucuje, Nemacka isto valjda..

 

mogu preneti iskustvo moje majke. ne verujem da se odnosi na tebe, posto ne verujem da primas lekove za osteoporozu, a nisam siguran ni da je zaista tako, ali ...

kada je dosla na vakcinaciju (banja luka), maticni lekarka joj je rekla da saceka drugu vakcinu jer sputnjik nece biti sasvim efikasan u kombinaciji sa lekovima koje pije

posle par dana je zvali i bocnuli je fajzerom (ponedeljak bese)

Link to comment

Не бих ни комбиновао, примићу другу дозу Астре са будистичком мирноћом. А и некако сам одувек био оксфордски фин, па се симболички уклапа баш то цепиво у мој духовно-телесни систем. :fantom: 

  • +1 1
Link to comment

neko je pitao pre neki dan:

 

"Godfri: Uz podršku USAID validacija ELISA testova iz INEP-a

 

Ambasador SAD Entoni Godfri danas je u Institutu za primenu nuklearne energije (INEP) proverio nivo antitela nakon vakcinacije, i tom prilikom izrazio zadovoljstvo što će INEP, uz podršku USAID-a, do kraja aprila dobiti prvu međunarodnu ocenu za ELISA testove koje su napravili.

 

Ambasador Godfri naveo je da je Institut izabrao za proveru nivoa antitela, jer ih smatra najboljim, a testirao se tri nedelje nakon što je primio drugu dozu Fajzer vakcine.

 

"Zato je USAID u okviru pomoći američke vlade Srbiji u borbi protiv korona virusa obezbedilo 145.000 dolara tehničke pomoći INEP-u. To će omogućiti nezavisnu evaluaciju njihovih ELISA testova na antitela", rekao je Godfri.

 

Ambasador je naveo da se prvi međunarodni rezultati očekuju tokom aprila, a da će INEP nakon toga, testove koje su sami izradili, moći da ponudi i za izvoz.

 

"USAID, takođe, pomaže Institutu da se opredeli za najbolja izvozna tržišta", rekao je Godfri.

 

"Medicinski stručnjaci kažu da testovi na antitela na COVID kao što je ovaj koji je napravio Institut za primenu nuklearne energije Univerizteta u Beogradu mogu imati ključnu ulogu u poboljšanju zdravstvene situacije stanovništva", rekao je ambasador.

 

Godfri je čestitao INEP-u na rezultatima i izrazio nadu da će uskoro svi građani imati antitela nepohodna da se zaustavi pandemija.

INEP očekuje rezulate iz Pasterovog instituta u Senegalu, rekla je doktor nauka u INEP-u Marija Gnjatović i precizirala da je INEP dobio podršku od USAID za dva programa.

 

"Jedan se odnosi na eksternu, međunarodnu validaciju, a drugi na ispitivanje potencijalnog tržišta za ELISA testove. Rezultate očekujemo do kraja meseca kao i prve rezutlate za ispitivanje tržišta", rekla je ona."

 

btw ne znam gde se ovde radi quote :)

 
Link to comment
EU već razmišlja o nabavci sledeće generacije vakcina od Fajzera i Bionteka:
 
 
Quote

The EU is about to start negotiations with a single pharmaceutical company to secure up to 1.8 billion doses of a "second generation" mRNA vaccine to combat future variants, a European Commission source said.

The upcoming deal aims to have deliveries made on a monthly schedule starting late this year and going into 2023.

 

 

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, vememah said:
EU već razmišlja o nabavci sledeće generacije vakcina od Fajzera i Bionteka:

 

 

EU je uvek sjajna kad treba da razmislja o tome sta ce sutra ama ih takodje uvek opasno jebe kad nesto treba da urade danas. To bi bila odlicna definicija birokratije.

Edited by harper
  • +1 4
Link to comment

Moj muž, koji me stalno kritikuje zato što se raspravljam sa budalama, evo već pola sata drvi sa svojim rođakom koji je u Kanadi , a pošto je moj muž stariji od njega, dopušta sebi da mu svašta kaže i da ga malo edukuje.

Ja samo uživam :s_d:.

  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...