Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 hour ago, dillinger said:

Ima li uopste negde relevanto istrazivanje na temu kakav je imuni odgovor na vakcine kod onih koji su prelezali naspram onih koji nisu imali Covid? Danas nacuo neproveren info iz jedne popularne lab. da AZ samo kod prelezalih nakon 1 doze zakiva ko Fajzer(na svom primeru mogu potvrditi), dok je kod tri ostale relativno ujednacen ucinak

 

57 minutes ago, dùda said:

Ja sam čula da preležali i sa kinezom razbijaju sa antitelima.

 

Danas pročitah na tw,Jelena Lengold piše da je pre mesec dana imala rez 57 (50 granica) i danas opet 57. Malo jeste, ali mi izgleda i jako dobro jer ne pada.

 

Supruga radila test u skopu INEP istrazivanja -  mesec dana nakon revakcinacije Kinezom i 4 meseca nakon kovida ima 47 na margini 20.

Njena koleginica koja nije prelzala kovid ima vise od nje - 50 i kusur u sklopu istog istrazivanja :)

 

Drugim recima nidje veze ovi antitela testovi.

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Jumanji said:

 

Jbg, ovo prosto nije dovoljno. Čovek najpre polazi od toga da se neće ni zaraziti.

Koliko god sam kivan na antivaksere i razne ludake, ne mogu kriviti one koji sad neće da prime AZ.

Pritom su zvanične informacije toliko šizofrene, pa umesto da umire narod, izazivaju samo još veći strah.

 

Pominje li se igde šta tačno u ovoj vakcini može izazvati ugruške, i kako se to odnosi na Sputnjik vakcinu koja je gotovo identična?

 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, mraki said:

Jbg, ovo prosto nije dovoljno. Čovek najpre polazi od toga da se neće ni zaraziti.

Koliko god sam kivan na antivaksere i razne ludake, ne mogu kriviti one koji sad neće da prime AZ.

Pritom su zvanične informacije toliko šizofrene, pa umesto da umire narod, izazivaju samo još veći strah.

 

Pominje li se igde šta tačno u ovoj vakcini može izazvati ugruške, i kako se to odnosi na Sputnjik vakcinu koja je gotovo identična?

 

Ja koliko sam dijagonalno citao, mrzi me sad da trazim link, nivo krvnih plocica je korelativni krivac. E sad zasto je to vise zastupljeno kod zenske populacije, jbg. 

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Valkyrie said:

Poslo Bajden Džonsona specijalno za tebe. 

 

da, spakuje u kutiju i pošalje mi post-expressom. ne mora da se čuva u dubokom zamrzavanju, ne mora posle ni da mi šalje drugu dozu. sve je dosta lakše kod najbolje vakcine. :cool:

 

btw ne znam samo u kakvom su odnosu Bajden i Džonson. Ne verujem da su baš ono glavni ortaci, ipak je Džonson bio ambasador u UK u Trampovoj administraciji i uvek davao masne donacije za republikance. A Džonsonova gospoja i Melanija su BFF

Link to comment

Nemci ipak preporucuju da se ne prima druga doza AZ: https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-germany-astrazenec-idUSKBN2BO6KZ

 

dok uk nastavljaju sa drugom dozom: https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-britain-second-dos-idUSKBN2BU2BT

 

ali preporucuju da mladji od 30 uzmu neku drugu vrstu vakcine: https://www.bbc.com/news/health-56665517

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
45 minutes ago, mraki said:

Da je sutra druga doza, da li biste je primili bez razmišljanja?

Ne. Ovakve debile koji vode racuna o sopstvenim gradjanima na ovakav ispolitizovan nacin u Evropi bi trebalo govnjivim motkama razjuriti iz raznih komiteta, ministarstava i briselskih fotelja.

U Spaniji je odluceno da se Zeka daje samo ljudima od 60 do 65 godina. Na osnovu cega??? Prva odluka: od 60, druga do 65, sad od 60 do 65 + oni koji su primili prvu dozu Zeke, sad da dobiju drugu dozu Fajzera ili Moderne. Veze s vezom i s mozgom nista nema.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...