Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

To je za južnoafrički (B1.351, britanski je B.1.1.7), sami su izmerili.

 

Quote

vaccine efficacy against this [South African] variant [B.1.351], analyzed as a secondary end point, was 10.4% (95% CI, −76.8 to 54.8)

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2102214?query=featured_home

 

Evo vesti o tome s početka februara.

 

https://www.theguardian.com/world/2021/feb/08/oxford-covid-vaccine-10-effective-south-african-variant-study

https://www.aljazeera.com/news/2021/2/10/south-africa-to-sell-or-swap-astrazeneca-shots-minister

Edited by vememah
Link to comment

Kakva pizdarija sa Zeka vakcinom, sad je Britanci ne savetuju za mladje od 30 godina, u Spaniji obrnuto. Juce obustavljeno davanje u Regionu Castilla la Mancha, sad nakon neuverljivog razjasnjenja, opet krece po starom. Da mi je neko reko, koliko su brljavi ovi u EU...

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, vememah said:

 

 

... isti diavolo, Vucic i kompanija samo sto ne postave crveni tepih juznoafrickom soju, tako se ponasaju.

 

Dakle nula taktike i strategije glede virusa u Srbiji. Nula, nista, zero.

Link to comment

Ima li uopste negde relevanto istrazivanje na temu kakav je imuni odgovor na vakcine kod onih koji su prelezali naspram onih koji nisu imali Covid? Danas nacuo neproveren info iz jedne popularne lab. da AZ samo kod prelezalih nakon 1 doze zakiva ko Fajzer(na svom primeru mogu potvrditi), dok je kod tri ostale relativno ujednacen ucinak

Link to comment

Ja sam čula da preležali i sa kinezom razbijaju sa antitelima.

 

Danas pročitah na tw,Jelena Lengold piše da je pre mesec dana imala rez 57 (50 granica) i danas opet 57. Malo jeste, ali mi izgleda i jako dobro jer ne pada.

Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

@Lancia kako uopšte izgleda proces vakcinacije u esp? vakcinišu li se i mlađi? jel se rabi još nešto sem zeke i fajzerice

 

Kod Lanče trenutno vakcinišu samo koze :fantom:

 

tako sam čuo

  • Wub 1
Link to comment

Za kineza znam iz prve ruke da je efikasan 100%.  Drugarica je sinofarmom vakcinisana i revakcinisana. Muž i ćerka tinejdžerka su se razboleli istovremeno pre 2 nedelje. Oboje su imali srednje tešku kliničku sliku,bez bolnice , hvala bobu i sada su skoro ok. Moja drugarica se nije ni nakašljala.

 

Napominjem da se njen muž prijavio za rusku vakcinu, ali pošto je star do 45 godina bez bolesti , nikako ga nisu zvali. Onog dana kada mu je skočila temperatura, dobio je sms. 

  • +1 2
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

@Lancia kako uopšte izgleda proces vakcinacije u esp? vakcinišu li se i mlađi? jel se rabi još nešto sem zeke i fajzerice

Izgleda nikako, krenuli su sa najstarijom populacijom (po domovima starih), rizicnom populacijom, policija, vojska...onda se naravno umesali politicari, njihove familije i prijatelji :sleep: kako to vec ide, pa je sve bilo stalo - nije bilo uopste vakcina.

Prvo su rekli Zeka ide do 55 godina, sad do 65 (jer nema dovoljno Moderne i Fajzera, koju prima samo starije stanovnistvo, od 65 pa nadalje)

Sad je valjda na redu populacija od 60 do 69 i prosvetni radnici, ali i to je sve sareno po regionima. Rekose kao danas da ce 70% populacije biti vakcinisano do kraja jula, mada ja ne verujem u to. Dosta ljudi nece da se vakcinise ili odbija Zeku, sto mu dodje na isto.

Da, trebalo je da dodje i Dzonskon vakcina, al su sad i tu nesto zabrljali. Ma, hrkljus :)

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, Lancia said:

Izgleda nikako, krenuli su sa najstarijom populacijom (po domovima starih), rizicnom populacijom, policija, vojska...onda se naravno umesali politicari, njihove familije i prijatelji :sleep: kako to vec ide, pa je sve bilo stalo - nije bilo uopste vakcina.

Prvo su rekli Zeka ide do 55 godina, sad do 65 (jer nema dovoljno Moderne i Fajzera, koju prima samo starije stanovnistvo, od 65 pa nadalje)

Sad je valjda na redu populacija od 60 do 69 i prosvetni radnici, ali i to je sve sareno po regionima. Rekose kao danas da ce 70% populacije biti vakcinisano do kraja jula, mada ja ne verujem u to. Dosta ljudi nece da se vakcinise ili odbija Zeku, sto mu dodje na isto.

Da, trebalo je da dodje i Dzonskon vakcina, al su sad i tu nesto zabrljali. Ma, hrkljus :)

 

Koliko je to cudno da vama fali vakcina a da mi ovde imamo visak al nece ljudi, mora ovaj dramoser da cirkulise i po toj liniji

Ako kazu da ce bude oko 70% do jula onda nije bas kriticno, mislim vecina hoce da se vakcinise i ceka svoj red...Niste valjda isti lazovi sa brojkama, nemoguce da ima jos neki ovaki ko mi 

 

Edited by villiem
Link to comment
1 minute ago, villiem said:

 

Koliko je to cudno da vama fali vakcina a da mi ovde imamo visak al nece ljudi, mora ovaj dramoser da cirkulise i po toj liniji

Ako kazu da ce bude oko 70% do jula onda nije bas kriticno, mislim vecina hoce da se vakcinise i ceka svoj red ? Niste valjda isti lazovi sa brojkama, nemoguce da ima jos neki ovaki ko mi ?

 

Pa oni racunaju da ce svi da se vakcinisu i tako da dodju do 70%, mislim daj boze, ali ja cisto sumnjam. Sto se tice brojki, sve je naravno ispolitizovano do besvesti a brojevi su idelni za manipulaciju, te broj zarazenih, te broj mrtvih, pa kad i to nije dovoljno onda udri po analitici regiona, pa ko to sve pohvata, taj je sebi sampion :D 

Link to comment
35 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

@Lancia kako uopšte izgleda proces vakcinacije u esp? vakcinišu li se i mlađi? jel se rabi još nešto sem zeke i fajzerice

Xexe, evo i update, Ministarstvo zdravlja upravo predlaze da se Zeka ubuduce daje samo starijima od 60 godina, treca promena u mesec dana. 

Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

a kakvo je raspoloženje u narodu

 

jel oće narod da primi bocu, il dominira stav slavicetm iz badahoza

Samo 25% hoce da primi Zeku, to znam, tesko da ce ovih drugih biti dovoljno, sve i da su svi zainteresovani da prime vakcinu. Ja ipak zivim daleko od Spanije, u principu ne mogu da ti dam validan odgovor. Nismo uzorak za bilo sta. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...