Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 hours ago, askeladden said:

Ako je u Norveskoj na oko 120 000 medicinskih radnika 4 umrlo od teskih oblika krvarenja na mozgu,onda nesto bas i nije tacno sa statistikom.Vec sam pisao o tome.Nikakva terapija za sada  nije bas pomoglo pogodjenima.

Naravno da ce kompanije pokusati da naprave korelaciju i ubace u jednacinu i jedan broj manje ili vece cipele ako ce im pomoci da se izvuku od odgovornosti.Svi koji su umrli su jeli hleb za dorucak,iz toga sledi da ako pomesate hleb sa vakcinom,i jedan broj manjim patikama imate mnogo vece sanse da dobijete trombozu.

 

Stvarno nisam znao za njih, možda je caka u ovome što Duda kaže, da se to ne računa pod trombozu. Cifra od 1 u 600.000 sam pokupio sa BBC-ja pre par dana. Naravno može da stoji i da jednostavno nisam pratio, da li iko dovodi u vezu i ta krvarenja, sve što sam ja slušao su pojedinačni slučajevi tromboze?

Link to comment
28 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Stvarno nisam znao za njih, možda je caka u ovome što Duda kaže, da se to ne računa pod trombozu. Cifra od 1 u 600.000 sam pokupio sa BBC-ja pre par dana. Naravno može da stoji i da jednostavno nisam pratio, da li iko dovodi u vezu i ta krvarenja, sve što sam ja slušao su pojedinačni slučajevi tromboze?

 

ako tromboza (u mozgu, na tu se misli sve vrijeme kao na problematicnu za astrazeneku) pogadja uglavnom zene od 35 do 55 godina starosti - mada je, kako citam, nejasno, zbog malog broja slucajeva, da li zaista pogadja zene znacajno vise - onda su medicinski radnici bas podlozni problemu, to su uglavnom zenske profesije, a uz odredjenu starosnu strukturu, pa onda i imajuci u vidu povremenu zabranu astrozeke za starije, i dob odgovara rizicnoj.

ti govoris o opstoj populaciji, moguce da je korigovana staroscu, a askeladden, igrom slucaja, o rizicnoj.

Edited by morgana
Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Dabome, pade the vakcina a onda i sneg. Figures. 

 

 

Taman kad je Vesic izgurao otvaranje basti. Zadnje vreme doslo kad se priroda bori za nas a drzava protiv.:frust:

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Taman kad je Vesic izgurao otvaranje basti. Zadnje vreme doslo kad se priroda bori za nas a drzava protiv.:frust:

jutros rekoh, džaba vesari i kafedžijama bašte

 

a i ove studente i ine bih sada na silui isterao iz doma, pa pravite žurku majkovići

Link to comment
49 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Stvarno nisam znao za njih, možda je caka u ovome što Duda kaže, da se to ne računa pod trombozu. Cifra od 1 u 600.000 sam pokupio sa BBC-ja pre par dana. Naravno može da stoji i da jednostavno nisam pratio, da li iko dovodi u vezu i ta krvarenja, sve što sam ja slušao su pojedinačni slučajevi tromboze?

Ovde su to objasnili autoimunom reakcijom na trombocite i da je to mehanizam.E sad ,da li unisteni trombociti daju embolus a u isto vreme manjak tih tela daje krvarenja gde ih inace ne bi bilo,nisu ulazili u detalje.Uglavnom,zakljucak je da izuzetno jak immuni odgovor koji se okrece protiv elemenata krvi uzrokuje krvarenja,tromboze.Mada krvarenje na mozgu    nastaje kada zacepljen krvni sud prsne,ili aneurizmom tj ostecenjem krvnog zida.Al ima ovde mnogo pozvanijih i strucnijih od mene da o tome pisu.

Link to comment
31 minutes ago, morgana said:

 

ako tromboza (u mozgu, na tu se misli sve vrijeme kao na problematicnu za astrazeneku) pogadja uglavnom zene od 35 do 55 godina starosti - mada je, kako citam, nejasno, zbog malog broja slucajeva, da li zaista pogadja zene znacajno vise - onda su medicinski radnici bas podlozni problemu, to su uglavnom zenske profesije, a uz odredjenu starosnu strukturu, pa onda i imajuci u vidu povremenu zabranu astrozeke za starije, i dob odgovara rizicnoj.

ti govoris o opstoj populaciji, moguce da je korigovana staroscu, a askeladden, igrom slucaja, o rizicnoj.

Statistka,jbna nauka .Plus treba uzeti u obzir manju prosecnu radnu starost u Norveskoj ,da li su zene previse prezentovane zbog profesije i gomila stvari.Kao sto rekoh,zene cesto nose tesne cipele na stikle i uzimaju kontracepctivne pilule.Samim tim imas osnov za povezanost.

Edited by askeladden
  • +1 1
Link to comment

Sticajem nesrećnih okolnosti znam da postoje dve vrste moždanog udara. Moja majka je imala obe.  Ja srećom samo jednu.

Jedan je ishijalgični i on je češći. To je kad tromb zakrči mali krvni sud u mozgu i tako napajanje jednog dela mozga prosto prestane.  Onda zavisi koliko je veliki taj krvni sud, gde se nalazi i još sto stvari, kakve će biti posledice. Ništa tu ne puca i nema krvarenja.

Drugi je hemoragični. Uglavnom teži.  Tu puca krvni sud (razlozi mogu biti razni) i nastaje krvarenje. Ali takav moždani udar nema nikakve veze sa trombom. Do njega može da dođe iz potpuno suprotnog razloga, recimo ako se dugo i ne dobro dozirano (predozirano) uzimaju lekovi za razređivanje krvi.

Zato me sve to jako buni, kao da ta vakcina dovodi do nekakvih različitih pojava u zgrušavanju krvi. Čudno skroz.

 

Ed.

Naravno, ograđujem se, ovo je neko moje iskustvo, odnosno tako su mi objasnili.

Edited by dùda
  • Hvala 2
Link to comment
Quote

The Washington State Department of Health (DOH) is investigating reports of people in the state who tested positive for COVID-19 more than two weeks after being fully vaccinated. Scientists call these “vaccine breakthrough” cases, which are expected with any vaccine.

Large-scale clinical studies found that COVID-19 vaccines reduced the risk of getting COVID-19 in vaccinated people by up to 95% compared to people that did not receive the vaccine. However, the vaccines are not 100% effective in preventing infection. This means a small percentage of fully vaccinated people can be expected to still get COVID-19. These are identified as breakthrough cases.

Out of one million fully vaccinated individuals in Washington state, epidemiologists report evidence of 102 breakthrough cases since February 1, 2021, which represents .01 percent of vaccinated people in Washington. Breakthrough cases have been identified in 18 counties. The majority of those in Washington state with confirmed vaccine breakthrough experienced only mild symptoms, if any. However, since February 1, eight people with vaccine breakthrough have been hospitalized. DOH is investigating two potential vaccine breakthrough cases where the patients died. Both patients were more than 80 years old and suffered underlying health issues.

https://www.doh.wa.gov/Newsroom/Articles/ID/2720/Cases-of-COVID-19-vaccine-breakthrough-confirmed-in-Washington-state

Edited by vememah
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
13 hours ago, askeladden said:

Ako je u Norveskoj na oko 120 000 medicinskih radnika 4 umrlo od teskih oblika krvarenja na mozgu,onda nesto bas i nije tacno sa statistikom.Vec sam pisao o tome.Nikakva terapija za sada  nije bas pomoglo pogodjenima.

Naravno da ce kompanije pokusati da naprave korelaciju i ubace u jednacinu i jedan broj manje ili vece cipele ako ce im pomoci da se izvuku od odgovornosti.Svi koji su umrli su jeli hleb za dorucak,iz toga sledi da ako pomesate hleb sa vakcinom,i jedan broj manjim patikama imate mnogo vece sanse da dobijete trombozu.

A tih 4 medicinskih radnika u Norveškoj su dokazano umrli od posledica AZ vakcine? Dokazano je van svake sumnje, podržano dokazima u tom smislu da je kauzalitet takav da je vakcina AZ prouzrokovala to krvarenje na mozgu i posledičnu smrt?

Link to comment
7 hours ago, Jumanji said:

Agencija za lekove i medicinska sredstva: o nezeljenim dejstvima vakcina datih kod nas do sada, niz
 

 

 

Ali kakvo osnovno nepoznavanje psihologije u komunikaciji. U prvoj poruci treba napisati pozitivnu poruku, da nijedna od neželjenih reakcija nije izazvala smrtni ishod, a samo mali broj je ozbiljnije ugrozio zdravlje, pa onda ići u ostale detalje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...