Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 minute ago, Lancia said:

Jbt, svi ste se vakcinisali, ja kad dodjem necu imati koga da zarazim.

a zvalo aleksandra, zvalo i jedva punoletnog juniora. pametnom dosta :rolf:

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
2 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ja sam zabrinut gotovo milimetar više nego ranije - sve i da danas kažu da je veza sa trombovima dokazana, incidenca je tako sumanuto mala (1 na 600.000 mada je i ova razmera malo iskrivljena jer je dobar deo od onih 18-19 miliona podeljenih vakcina dat starijoj populaciji, manje podložnoj mogućoj pojavi), ali svakako ima i pomalo podsvesnih nenaučnih faktora tu da (1) nisam mlada žena, za koju grupu, čini se, ima najviše slučajeva, i (2) prva doza je ostavila 0 efekata na mene i bližnje, a testirali smo i D Dimer, zss.

 

Ako mi je zbog ičega žao, to je da će ovo naneti ogromnu štetu poverenju u AZ vakcinu, koja je, barem ove godine, itekako nužno potrebna. Slutim da će ipak brzo pronaći direktan uzrok ako ga ima, i guidelines kako da se i ovaj rizik suzbije ili smanji u ugroženoj grupi. A ako AZ traje do sledeće godine kako kažu da treba, sledeće godine će svakako biti mnogo veći i izbor i količine fajzera i moderne napravljane, i inšalah, apdejtovane za južnoafrički i nove sojeve.

 

Sad da ne zvučim izuzetno hladnokrvno i srca kamenoga, ali AZ i dalje nosi nekoliko stotina puta manji rizik od uzimanja aspirina koji neki moraju uzimati na dnevnoj bazi, ili onoga što me stvarno šokirali da saznam, kontraceptivnih pilula. Ako neko meni kaže da je rizik 600.000 prema 1, ja ću mu i dalje reći "biraj rame majstore", ali dobro, ne bih krivio druge ako kažu da bi radije sačekali fajzera ili šta drugo. Pitanje je koliko je to moguće ako su već primili prvi čip.

Ako je u Norveskoj na oko 120 000 medicinskih radnika 4 umrlo od teskih oblika krvarenja na mozgu,onda nesto bas i nije tacno sa statistikom.Vec sam pisao o tome.Nikakva terapija za sada  nije bas pomoglo pogodjenima.

Naravno da ce kompanije pokusati da naprave korelaciju i ubace u jednacinu i jedan broj manje ili vece cipele ako ce im pomoci da se izvuku od odgovornosti.Svi koji su umrli su jeli hleb za dorucak,iz toga sledi da ako pomesate hleb sa vakcinom,i jedan broj manjim patikama imate mnogo vece sanse da dobijete trombozu.

Link to comment
2 minutes ago, askeladden said:

Ako je u Norveskoj na oko 120 000 medicinskih radnika 4 umrlo od teskih oblika krvarenja na mozgu,onda nesto bas i nije tacno sa statistikom.Vec sam pisao o tome.Nikakva terapija za sada  nije bas pomoglo pogodjenima.

Naravno da ce kompanije pokusati da naprave korelaciju i ubace u jednacinu i jedan broj manje ili vece cipele ako ce im pomoci da se izvuku od odgovornosti.Svi koji su umrli su jeli hleb za dorucak,iz toga sledi da ako pomesate hleb sa vakcinom,i jedan broj manjim patikama imate mnogo vece sanse da dobijete trombozu.

ovo sam već ranije negde videla i pitala, ali izgubilo se u moru informacija

 

ovo-bold  je recimo potpuno suprotna stvar od tromboze, pa dakle, meni više ama baš ništa nije jasno :blink:

Link to comment
27 minutes ago, Lancia said:

Jbt, svi ste se vakcinisali, ja kad dodjem necu imati koga da zarazim.

žao nam je drugar, ne primamo nevakcinisane.

pređi na šalter 9.

  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, beta kentauri said:

žao nam je drugar, ne primamo nevakcinisane.

pređi na šalter 9.

Opa al se digo nositj :sad: tako cu i ja da se pravim vazan kad primim spansku bocu, koja stiti 100% tamo negde 2025. 

Edited by Lancia
Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

Ako je u Norveskoj na oko 120 000 medicinskih radnika 4 umrlo od teskih oblika krvarenja na mozgu,onda nesto bas i nije tacno sa statistikom.Vec sam pisao o tome.Nikakva terapija za sada  nije bas pomoglo pogodjenima.

Naravno da ce kompanije pokusati da naprave korelaciju i ubace u jednacinu i jedan broj manje ili vece cipele ako ce im pomoci da se izvuku od odgovornosti.Svi koji su umrli su jeli hleb za dorucak,iz toga sledi da ako pomesate hleb sa vakcinom,i jedan broj manjim patikama imate mnogo vece sanse da dobijete trombozu.

Pa ne trazi samo kompanija vezu. Traze svi. I jos je ne nalaze. A cifre govore da je opasnost manja od raznih drugih lekova koji se trose svakodnevno na kamare. Docim je opasnost od koronarnog i post-koronarnog tromba neuporedivo veca. Malo perspekrive ne bi bilo na odmet. 

 

Ne odnosi se na tebe, nadovezujem.

Link to comment
43 minutes ago, Lancia said:

Opa al se digo nositj :sad: tako cu i ja da se pravim vazan kad primim spansku bocu, koja stiti 100% tamo negde 2025. 

ajde španče nemoj da si na kraj srca. pakuj pinkle i gospoju i dolazite, vakcine neće da vas čekaju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...