Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

E al su me osujetili u mojoj poseti drugom vakseru [emoji22].
Nikad sreće...

.... Shiit has hit the fan!

teshka muka random vaksera, s kim pre da se druzi :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment
3 minutes ago, mraki said:

Koliko su mala ta mesta, imaju svoj dom zdravlja ili meštani i inače idu u neko veće mesto kod doktora?

 

neka imaju neka nemaju, selo moje mame, ispod hiljadu stanovnika ima dom zdravlja i lekara koji radi

samo četvrtkom, ostalim danima je u drugim selima, vakcina nema, a rečeno im je ako baš hoće

da se vakcinišu da se prijave za krupanj ili loznicu. znači, sednu u kola, voze se 40-60 km, prime vakcinu

koja im više nije bespatna i vrate se kući. a možda će nekad neka mobilna ekipa doći u selo da ih vakciniše.

  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
20 hours ago, Ayatollah said:

 

Vodi tome da ćemo uskoro imati masovne pokrete onih koji smatraju da su redovno školovanje i obavezna osnovna škola zavera čiji je cilj da se slobodni i nesputni dečiji umovi podjarme i ukalupe u obrazac koji će isključiti kritičko razmišljanje i napraviti od ljudi robove koji neće dovesti u pitanje zle planove kapitalista/Rotšilda/guštera/iluminata/crnog plemstva/dodati po želji.

 

To što si napisao nije daleko od istine. Univerzalno, formalno obrazovanje je stvoreno radi potreba industrijalizacije, pre toga nije nije ni postojalo tj. bilo je uglavnom rezervisano za visoke slojeve. Rani industrijalci su bili instrumentalni u kreiranju i promovisanju univerzalnog sistema obrazovanja širom Evrope i Amerike. Bili su potrebni poslušni, pismeni radnici koji će se pojaviti u tačno vreme i raditi ono što im menadžeri kažu, a sedenje u učionici sa nastavnikom je dobra priprema za to. Impersonalno, standardizovano, efikasno.


https://www.semanticscholar.org/paper/The-rise-and-fall-of-the-factory-system%3A-firms%2C-and-Mokyr/550436c9b08e5de05631aee41d043492784cc286#paper-header

Quote

Much of this education, however, was not technical in nature but social and moral. Workers who had always spent their working days in a domestic setting, had to be taught to follow orders, to respect the space and property rights of others, be punctual, docile, and sober. The early industrial capitalists spent a great deal of effort and time in the social conditioning of their labor force, especially in Sunday schools which were designed to inculcate middle class values and attitudes, so as to make the workers more susceptible to the incentives that the factory needed.


 http://piketty.pse.ens.fr/files/GalorMoavRES2006.pdf

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

EDIT: sad pročitah ovaj link vezan za holandiju

pa, pobogu, 5 od 400000 slučajeva zaustavi vakcinaciju. zdrav razum, po meni, ne bi ovo uzeo kao argument protiv vakcinacije.


Nije zaustavljena vakcinacija nego je privremeno do 7.4. zaustavljena vakcinacija tom konkretnom vakcinom.

Ogromna vecina od tih 400 000 vakcinisanih su bas stari ljudi, a od mladjih samo prioritetne grupe (osoblje starackih domova npr.) I na tako mali broj mladjih imaju 5 slucajeva tromboze kod zena starosti 25-65 godina. Sve zene koje uzimaju estrogen su svakako podloznije trombozi, a u opstoj populaciji zena u reproduktivnim godinama i malo starijih, ogroman broj pije tablete estrogena, sto kao kontracepciju sto zbog menopauze. 
Vjerovatno je neko ko ipak  ima i zdrav razum i jos neka znanja pored, zakljucio da ima razloga da se stane sa tom vakcinom dok ne odluce sta dalje. 
 

Link to comment
Ali danasnji naslovi, od pet uhapsenih antivaksera - jedan vakcinisan!
Ta ta ta ti raaa

Treba da objave ko je taj vakcinisan(a), realno to je penal za režimske tabloide koji su u mogućnosti da prekrše svaki zakon i novinarski kod. Posle nek se oni medjusobno objašnjavaju na FB.
  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, Paul Gompitz said:


Nije zaustavljena vakcinacija nego je privremeno do 7.4. zaustavljena vakcinacija tom konkretnom vakcinom.

Ogromna vecina od tih 400 000 vakcinisanih su bas stari ljudi, a od mladjih samo prioritetne grupe (osoblje starackih domova npr.) I na tako mali broj mladjih imaju 5 slucajeva tromboze kod zena starosti 25-65 godina. Sve zene koje uzimaju estrogen su svakako podloznije trombozi, a u opstoj populaciji zena u reproduktivnim godinama i malo starijih, ogroman broj pije tablete estrogena, sto kao kontracepciju sto zbog menopauze. 
Vjerovatno je neko ko ipak  ima i zdrav razum i jos neka znanja pored, zakljucio da ima razloga da se stane sa tom vakcinom dok ne odluce sta dalje. 
 

meni bi zdrav razum naložio da se zaustavi vakcinisanje ovih zamašćenih. do detaljne analize. moju gospođu su pre davanja AZ uputili na njenu reumatologicu. sutra može da se pojavi reakcija kod sličnog broja a zbog nečeg drugog pa opet privremeno zaustavljti vakcinaciju mi se čini preteranim.

 

na stranu što se daje vetar u leđa antivakserima.

Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

@svashtabezneshto, kako onda objasniti što su se onoliki susedi vakcinisali kod nas ? 

 

az je bila pred istekom roka, do kraja marta je morala da se utroši i to u vreme kad je jedna po jedna država

eu prekidala vakcinianje tom vakcinom. imali su izbor da je bace, ili da pozovu sve koji hoće da je prime

i da to bude masovno. u srbiji u kojoj može da se bira, odziv za tu konkretnu vakcinu bi bio nikakav*

štp znači da b ise bar polovina doza bacila. ovako su smislili da na 3 mesta u državi (bgd, novi sad i niš) pozovu košije i da

im ponude tu vakcinu. oni su se odazvali. pr akcija samo takva.

 

*i sad je interesovanje za az nikakvo, ne znam šta će raditi sa ovih 57k doza (što je i razumiljivo, jer su 

mediji bukvalno prepuno informacija o obustavljanju davanja te vakcine.  

 

 

Edited by svashtabezneshto
  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, svashtabezneshto said:

 

az je bila pred istekom roka, do kraja marta je morala da se utroši i to u vreme kad je jedna po jedna država

eu prekidala vakcinianje tom vakcinom. imali su izbor da je bace, ili da pozovu sve koji hoće da je prime

i da to bude masovno. u srbiji u kojoj može da se bira, odziv za tu konkretnu vakcinu bi bio nikakav

štp znači da b ise bar polovina doza bacila. ovako su smislili da na 3 mesta u državi (bgd, novi sad i niš) pozovu košije i da

im ponude tu vakcinu. oni su se odazvali. pr akcija samo takva. 

 

meni je bilo logičnije da smo njima poslali te vakcine. ovako smo:

1. omogućili ulazak moguće inficiranih stranaca

2. dodatno opteretili one koji rade u centrima za vakcinaciju.

Edited by djordje geprat
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Koliko su mala ta mesta, imaju svoj dom zdravlja ili meštani i inače idu u neko veće mesto kod doktora?

ovi moji lokalci ovde trebalo bi da idu u ljig (20 - 25) km. retko ko je vakcinisan. 

Link to comment
9 minutes ago, djordje geprat said:

meni je bilo logičnije da smo njima poslali te vakcine. ovako smo:

1. omogućili ulazak moguće inficiranih stranaca

2. dodatno opteretili one koji rade u centrima za vakcinaciju.

 

Mislim da je neko rekao da je ugovorima prilikom kupovine zabranjena preprodaja, prosleđivanje, davanje vakcina trećim državama a da su one sitne donacije Bosni, CG i Makedoniji u startu dogovorene prilikom kupovine.

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...