Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Ovi moji crnogorci se vakcinisali u DZ Novi Beograd.
Kako, zašto ne pitam zadovoljan sam da jesu.
I Sputnik je u pitanju.
Sad treba da ih gostim.


.... Shiit has hit the fan!

  • +1 4
Link to comment
39 minutes ago, pt 2.0 said:

ni agresivni covid-19 vakseri ne odišu naročitim altruizmom, imho.

najveći broj ljudi koje znam da neće da se vakcinišu (još ili uopšte) vakcinama protiv kovid-19 ne mogu se ni po inteligenciji, ni po obrazovanju, ni po altruizmu, ni po razumnosti svrstati u jedan (negativan) koš.

najveći broj tih ljudi nisu apsolutni antivakseri, što se nekako stalno gubi iz vida.

 

oni su te odluke doneli

1. na osnovu informacija koje su pokupili na nacionalnim frekvencijama. ljudi ne veruju ovom sistemu, ljudi su sludjeni oprečnim iskazima navodnih autoriteta (da ne pominjem nestorovića i grujičićku opet),

 

2. ljudi su oprezni jer vakcine nisu dovoljno ispitane, ljudi imaju u porodici slučajeve ozbiljnog obolevanja i hospitalizacije 3 nedelje nakon druge doze vakcine (i to ne samo kinez nego i fajzer) itd itd.

 

da je u pitanju kuga od koje se sigurno umire - tukli bi se za vakcine.

ovako - svako na osnovu dostupnih informacija i iskustva sa bolešću u neposrednom okruženju donosi odluke.


 

najbolji post na temi.

malo sam prčkao po tvom postu:rolleyes:.

mogu da razumem ove koji sam izdvojio sa 2.  ali ovi pod 1. mi se čine kao nerazumni ljudi. mislim, razumno je ne primati zdravo za gotovo sve što se čuje, odbacivati one koji čas jedno, čas drugo. razdvojiti krušik i jovanicu ad fajzera i zeneke kad sa bratija oko Njega u pitanju i, najjednostavnije skapirati da je 10% stanovništva obolelo a 1% umrlo bilo direkto od virusa ili zato što je virus dodao gas da se brže umre.

 

znam ljude, deluju normalno, obrazovani su i civilizovani  ali sam promenio mišljenje o njima kada sam ih čuo po pitanju vakcinacije.

 

saglasan sa tvojim stavom o postu koji si kvotovala.

EDIT: sad pročitah ovaj link vezan za holandiju

Quote

The vaccine monitoring organisation said in the period when the five cases were reported, some 400,000 people were vaccinated in the Netherlands with AstraZeneca’s shot.

pa, pobogu, 5 od 400000 slučajeva zaustavi vakcinaciju. zdrav razum, po meni, ne bi ovo uzeo kao argument protiv vakcinacije.

Edited by djordje geprat
  • +1 1
Link to comment
Ne skida se sa telefona,  ne mozes ga dobiti.  Siri vaksersku propagandu,  svima prica da ga je spasio kinez :wub:
[emoji7][emoji7][emoji7]

.... Shiit has hit the fan!

  • Hvala 1
Link to comment
Ovi moji crnogorci se vakcinisali u DZ Novi Beograd.
Kako, zašto ne pitam zadovoljan sam da jesu.
I Sputnik je u pitanju.
Sad treba da ih gostim.


.... Shiit has hit the fan!




ono, dobar si chovek, ajd i tebi da udje neki vakser ukucu [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

ni agresivni covid-19 vakseri ne odišu naročitim altruizmom, imho.

najveći broj ljudi koje znam da neće da se vakcinišu (još ili uopšte) vakcinama protiv kovid-19 ne mogu se ni po inteligenciji, ni po obrazovanju, ni po altruizmu, ni po razumnosti svrstati u jedan (negativan) koš.

najveći broj tih ljudi nisu apsolutni antivakseri, što se nekako stalno gubi iz vida.

 

oni su te odluke doneli na osnovu informacija koje su pokupili na nacionalnim frekvencijama. ljudi ne veruju ovom sistemu, ljudi su sludjeni oprečnim iskazima navodnih autoriteta (da ne pominjem nestorovića i grujičićku opet), ljudi su oprezni jer vakcine nisu dovoljno ispitane, ljudi imaju u porodici slučajeve ozbiljnog obolevanja i hospitalizacije 3 nedelje nakon druge doze vakcine (i to ne samo kinez nego i fajzer) itd itd.

da je u pitanju kuga od koje se sigurno umire - tukli bi se za vakcine.

ovako - svako na osnovu dostupnih informacija i iskustva sa bolešću u neposrednom okruženju donosi odluke.

 

 

Znas kako, tacno je da se svi oni koji nisu primili vakcinu ne mogu svrstati u isti kos ali ova lista razloga zasto su odlucili da se ne vakcinisu vrvi od nelogicnosti.

 

Prvo, ne verujes ovom sistemu a donosis odluke na osnovu informacija koje si pokupio na nacionalnim frekvencijama.

 

Drugo, sta za amatera znaci da neka vakcina nije dovoljno ispitana? Sta bi tom amateru bilo dovoljno ispitano i na osnovu cega pouzdano zna da je nedovoljno? Mozda na osnovu informacija koje je pokupio na nacionalnim frekvencijama, od sistema kojem ne veruje? Je li taj amater svestan da je do sada vakcinisano nekoliko desetina miliona ljudi na svetu a da se prica, mada nema konacnih dokaza, da je par desetina ukupno umrlo od posledica vakcinisanja? Ako ce amater vec da se bavi naukom i da cinculira oko toga da li je nesto dovoljno ili nedovoljno naucno ispitano trebalo bi takodje da zna da je nekoliko desetina miliona ljudi u svakom mogucem smislu reprezentativan metodoloski uzorak.

 

Trece, na jednog Nestorovica u medijima dodje sto Seklera. U zivotu gotovo da nema situacije da razni ljudi o njoj nemaju razlicita, pa i oprecna misljenja. Zasto bi neko bio sludjen zbog toga sto na sto onih koji misle jedno postoji jedno ili dvoje koji misle suprotno?

 

Meni se cini da su svi ti argumenti iz one cuvene kategorije da kad zelim da nadjem izgovor obicno ga i nadjem. U tom kontekstu meni je savrseno razumljiv cak i argument da nekog jednostavno mrzi da ode do nekog punkta i vakcinise se. I to je necije pravo, da ga mrzi da se cima. Ali onda nemojmo da se zalimo sto su na nas ljuti oni koji su svesni da je jedini nacin da iz ovog sranja izadjemo masovna vakcinacija jer ti ljuti ljudi takodje trpe posledice nasih odluka i s pravom su ljuti.

Edited by harper
  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment


ono, dobar si chovek, ajd i tebi da udje neki vakser ukucu [emoji38]ol:

sent from bubamoto

E al su me osujetili u mojoj poseti drugom vakseru [emoji22].
Nikad sreće...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

dosadna sam sama sebi, elem, vakcinisano je onoliko ljudi koliko ima vakcina, svi ti koji još nisu vakcinisani

nisu ni mogli biti vakcinisani. prosto. mogli su iskazati interesovanje, i iskazaće ga čim im neposredni 

autoritet nagovesti da bi, prvo, to trebalo da urade, drugo, to morali da urade (ukoliko ne pristanu na prvu).

od odbijanja vakcine u startu, došli su do šaljenja sa idejom vakcinisanja, sledi ćutanje pa zavrtanje rukava.

agresivno skakanje na njih (jer su tupi, glupi, neobrazovani, sebični će ih samo uveriti u svoje pozicije,

neće ih ubediti da se vakcinišu.)

vučić će se u utorak vakcinisati (prilično sam sigurna) i pokrenuti akciju da se oni koji se kunu u njega vakcinišu.

 

ponašate se kao da u srbiji ima 12miliona vakcina, za svakog od nas po dve doze i da je najveći problem

što neka slavica i neki mile neće sad odma da se vakcinišu pa da završimo sa ovim.

 

  • +1 7
Link to comment
14 minutes ago, svashtabezneshto said:

i još nešto u gomilu mesta u srbiji nije isporučena ni jedna jedina doza vakcine. to je najveći problem

sa procesom vakcinacije.

Koliko su mala ta mesta, imaju svoj dom zdravlja ili meštani i inače idu u neko veće mesto kod doktora?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...