Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 savet.

sestra juce izgleda dobila koronu. ima dosta simptoma i ujutro ce da se testira.

(njena koleginica je od juce pozitivna)

morala je da odlozi vakcinu.

kod mene sve normalno. e sad da li ja da odlozim vakcinu? da se testiram sutra iako mislim da mi nece to predloziti jer nemam nikakvih simptoma.

ne znam sta treba da uradim. 

 

Edited by bradilko
Link to comment

ono što svi zajedno ignorišete je broj vakcina stiglih u srbiju, a njih je nešto ispod 3 miliona, od toga 

jedino AZ vakcine nisu ostavljane za drugu dozu. vakcinisano je onoliko ljudi koliko ima vakcina.

sad će da stigne pola miliona sinofarma, 100k fajzera i u petak je stiglo 57k az, i to je to,

to je za 250.000 ljudi do neke sledeće isporuke. (nadam se da će tokom aprila biti još

neka isporuka sinofarma), sa tim ne može da se krene u ozbiljnu kampanju vakcinisanja,

a ovo što je vakcinisano, vakcinisano je skoro bez ikakve kampanje.

 

 

(ono što je problem sa procesom vakcinacije je loša raspodela po srbiji, gornji milanovac

u četvrtak i petak nije imao uopšte vakcina, da se seljak iz nekih pripizdinaca vakciniše,

mora da ode u obližnji grad, a nije mu baš pod moranje, a nema dovoljno zdravstvenih radnika

da svaka mesna zajednica bude pokrivena punktom za vakcinaciju.)

  • +1 4
Link to comment
6 hours ago, bradilko said:

1 savet.

sestra juce izgleda dobila koronu. ima dosta simptoma i ujutro ce da se testira.

(njena koleginica je od juce pozitivna)

morala je da odlozi vakcinu.

kod mene sve normalno. e sad da li ja da odlozim vakcinu? da se testiram sutra iako mislim da mi nece to predloziti jer nemam nikakvih simptoma.

ne znam sta treba da uradim. 

 

jel živite zajedno?

 

pod uslovom da je sestra pozitivna, a nadam se da nije, neka se ona maksimalno izoluje tip isključivo izlazak iz sobe do kupatila, klopa na posužavnik  ispred vrata...

 

ti prati svoje stanje, t°, ukus i miris, pa se testiraj posle 4-5 dana, ako nisi uzimao počni sa c i d vitaminom i cinkom

  • +1 3
Link to comment
24 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jel živite zajedno?

 

pod uslovom da je sestra pozitivna, a nadam se da nije, neka se ona maksimalno izoluje tip isključivo izlazak iz sobe do kupatila, klopa na posužavnik  ispred vrata...

 

ti prati svoje stanje, t°, ukus i miris, pa se testiraj posle 4-5 dana, ako nisi uzimao počni sa c i d vitaminom i cinkom

da, zivimo zajedno.

vec smo tako uradili.

za sad sam ok.

pijem sve zive vitamine i minerale.

hvala @kud u maglu Simoviću

 

 

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, vememah said:

I luftirajte što češće.

mora promaja, posto otvoren prozor sa jedne strane ne dovodi do izmene (valjda se tako kaze) vazduha tako da koncentracija virusa moze da zarazi, pogotovo sa ovim novim sojem.

osim ako prostorija nije mala, a prozor velik.

srecno!

Edited by precog
  • +1 2
Link to comment
Quote

The United States has put Johnson and Johnson in charge of a plant that ruined 15 million doses of its COVID-19 vaccine and has stopped British drugmaker AstraZeneca Plc from using the facility, a senior health official said on Saturday...
The development, first reported by the New York Times, further hampers AstraZeneca’s efforts in the United States. The government has criticized the drugmaker for using outdated data in the results of its vaccine trial. It later revised its study. Workers at the Emergent BioSolutions plant several weeks ago conflated ingredients for the J&J and AstraZeneca vaccines, the Times said earlier in the week. J&J said at the time the ruined batch had not advanced to the fill-and-finish stage. The government’s move to have the facility make only the J&J single-dose vaccine is meant to avoid future mix-ups, the Times said, citing two senior federal health officials. The top U.S. infectious disease doctor told Reuters on Thursday the country may not need AstraZeneca’s vaccine even if it wins approval.

https://www.reuters.com/article/idUSKBN2BR00Q

Edited by vememah
Link to comment
Quote

Netherlands temporarily halts AstraZeneca COVID vaccinations

The Dutch health minister says a temporary halt is a precautionary measure after five reports of blood clots with low blood platelet counts following vaccinations.
...
The vaccine monitoring organisation said in the period when the five cases were reported, some 400,000 people were vaccinated in the Netherlands with AstraZeneca’s shot.
...
Health Minister Hugo de Jonge says the temporary halt is a precautionary measure.

“I think it is very important that the Dutch reports are also properly investigated,” de Jonge said. “We must err on the side of caution.”

https://www.aljazeera.com/news/2021/4/3/dutch-temporarily-halt-astrazeneca-vaccinations
 

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...