Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 minute ago, Anonymous said:

Steins je bio napisao da su vakcine protiv velikih boginja stizale iz raznih zemalja. I naravno bila je obavezna čega se ja sećam.

Priča je išla dođeš kod čika doktora, on ti zabode injekciju i ćao. Čiju, kakvu, nije bilo na tebi laiku da razmišljaš, jednostavno je po obavezi dobiješ i dobar si.

Koga je briga u šta nestručni ljudi imaju poverenje kad su u pitanju mnogobrojni ljudski životi?

Porediš neuporedivo. Drugo je to vreme bilo. Tad je doktor bio autoritet i ljudi su imali apsolutno poverenje. Gde nije bilo povarenja, bilo je i problema. Čak i u Titovo vreme na Kosovu su imali problema s vakcinacijom. 

Naravno, niko nije prenosio šta o vakcini misle sportisti, niti je bilo kontradiktornih informacija kao sad. To je itekako bitno.

 

Link to comment
1 minute ago, EvilMile said:

A Janša i njegovi nacoši su jih naravno isti momenat šitstormovali u levičare, komunjare, neradnike iz opozicije. Nešto poznato?


Moj skorasnji WTF momenat je bio kad sam videla da Vucicevi botuju za Jansu na nekim mestima.

:puke:

 

 

Link to comment
2 minutes ago, EvilMile said:

Danas sam se uverio, da obrazovanje i inteligencija baš nemaju nikakve veze sa razumom. Situacija br.1: Pričam sa ženinom sestričinom, 2 faksa, proputovala sveta, nije neki njuejdž sungazer, profesorka na dve srednje škole, kaže "ne znam, nije to ispitano, nemam pojma kako to radi, malo ćemo ja i muž još sačekati, nije to tako strašno, ionako samo starci umiru a ionako su imali drugih bolesti... Žive u istoj kući sa njegovom babom od 90 godina. Ja im opišem kakvih sve jadnika sam se nagledao kad izađu sa intenzive (radim sa ljudima sa lošim sluhom) i ništa, osim jednog jačeg slezanja ramenima. Situacija br. 2 odem do ćaleta u baštu da nešto pomognem, vidim komšija Aca - fabrički radnik 40 godina je tovario gume u Savi, 5 razreda osnovne škole, sav ponosan priča, kako je primio fajzera, da eto ako ništa ispunio je neku građansku dužnost.  

Uz to danas čitam u Mariboru bio antivax protest, i gledam ko su bili govornici, vođa tamošnjih navijača, osuđivani diler-samozvani borac za slobodu, selekcija nekih likova koji bi verovatno u nekoj normalnoj situaciji bili na psihijatriji, te zabrinute fejsbuk mame. A Janša i njegovi nacoši su jih naravno isti momenat šitstormovali u levičare, komunjare, neradnike iz opozicije. Nešto poznato?     

 

I to bi trebalo da bude jedino normalno. Sećam se nekog priloga sa TV-a od pre već godinu dana, u kom neki solidni stariji gospodin iz Subotice na ulici izjavljuje: 'ja kad mi kažu stavi masku, stavljam masku'. To bi bila čitava mudrost. 

Link to comment
3 minutes ago, duma said:

Porediš neuporedivo. Drugo je to vreme bilo. Tad je doktor bio autoritet i ljudi su imali apsolutno poverenje. Gde nije bilo povarenja, bilo je i problema. Čak i u Titovo vreme na Kosovu su imali problema s vakcinacijom. 

Naravno, niko nije prenosio šta o vakcini misle sportisti, niti je bilo kontradiktornih informacija kao sad. To je itekako bitno.

 

 

Kakav doktor, to je bila obaveza. 

Edited by Anonymous
Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


Moj skorasnji WTF momenat je bio kad sam videla da Vucicevi botuju za Jansu na nekim mestima.

:puke:

 

 

Isti mentalni sklop, gušenje medija, čovekovih prava i sloboda, nametanje svojih ljudi na vodeće pozicije u svaku poru društva, uništenje kulture, obrazovanja i zdravstvenog sistema uz nameru potpune privatizacije, te potpuno odsustvo upravljanja državom. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Pa 95% PPP ne bi preživelo u nekoj vukojebini :D ja prvi

pa zato što ne bismo imali internet da pitamo na forumu šta da radimo sad :mad:

10 minutes ago, EvilMile said:

 samo starci umiru a ionako su imali drugih bolesti... Žive u istoj kući sa njegovom babom od 90 godina.    

možda i pokušavaju da se reše babe, ne bih ja to odbacila tek tako...

  • +1 3
  • Haha 5
Link to comment

Naravno, nije postojala demokratija, pogotovu, kad je zdravstvo u pitanju. Ali što se tiče poverenja, naveo sam ti primer Kosova. Iz prve ruke, od apsolutno pouzdanog izvora, znam da je bilo problema. Čovek je na terenu radio za neke druge vakcine, a za variolu veru je imao informacije iz prve ruke. Imali su žestoke otpore.

Edited by duma
Link to comment

Ejj kuku studenti i ostali gradjani [emoji55]



Moj dobar drugar, sa kojim se uglavnom oko mnogih stvari slazem, nisam nikada sumnjala u njegovu inteligenciju, obrazovan ne samo skolovan, nacitan, zanima se za svasta, ziveo neko vreme u Finskoj, ne zeli da se vakcinise jos uvek jer je vakcina neispitana, mada znam da je klinca vakcinisao sve regularno do sada.

Njegov deda koji zivi na selu naravno bez neke skole, ali mudar starac, imala sam prilike da ga upoznam, vakcinisao se i svaki dan agituje po selu da se sto vise i sto pre vakcinisu ljudi dok virus nije mutirao, da se deca i familije opet sastave i td, itd

96aae5ab32684d96559b787ac1a950ac.jpg
  • +1 5
  • Haha 2
Link to comment
5 minutes ago, duma said:

Naravno, nije postojala demokratija, pogotovu, kad je zdravstvo u pitanju. Ali što se tiče poverenja, naveo sam ti primer Kosova. Iz prve ruke od apsolutno pouzdanog izvora, znam da je bilo problema. Čovek je na terenu radio za neke druge vakcine, a za variolu veru je imao informacije iz prve ruke. Imali su žestoke otpore.

 

Na nekim delovima Kosova je bio problem izvršiti najobičniji popis stanovništva, mislim da je to bilo iz te serije. Svejedno, otpišeš te budale i ipak dođeš do kolektivnog imuniteta, a njih prepustiš sopstvenoj sudbini, daleko smo mi sad od tog luksuza.

 

 

Edited by Anonymous
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Anonymous said:

 

I to bi trebalo da bude jedino normalno. Sećam se nekog priloga sa TV-a od pre već godinu dana, u kom neki solidni stariji gospodin iz Subotice na ulici izjavljuje: 'ja kad mi kažu stavi masku, stavljam masku'. To bi bila čitava mudrost. 

 

Ne bas, malo ima i do toga ko ti govori. Svasta su nama ovi govorili za sta manje-vise svi znamo da je totalni bullshit, svasta nam govore i sada. Samo skokni do topika o korona virusu u Srbiji pa procitaj unazad sta vecina misli o brojevima koje drzava objavljuje. Sto puta smo podsecali na pricu o decku koji je stalno zajebavao selo da vuk dolazi pa najeb'o kad je ovaj stvarno dosao i koliko god da su se ta podsecanja izlizala ona uvek dolaze na naplatu. Na 30% stanovnistva ili tako nekako mozes da igras na kartu zdravog razuma, sve preko toga je inercija ljudi da vezu konja gde im gazda kaze. A kad im gazda sto puta kaze da vezu konja onde gde ce njegovi pajtasi najlakse da ga ukradu, sto prvi put ce da ga vezu na nekom drugom mestu, obicno bas onda kad gazdi i svima ostalima bas treba da ga veze tamo gde mu je rekao da ga veze.

 

Medjusobno poverenje drzave i stanovnistva je temelj svake uspesne drzave. Gde toga nema mozes se jebat', jer se na kraju sve uvek svede na to da i oni najzatucaniji vernici odluce da ne veruju tacno onde gde im odgovara da ne veruju, ili imaju neki interes, ili smatraju. Svaki od tih likova zna da su ovi lazovi, vecina ce da precuti jer se boje, jer ih zabole, jer su deo ekipe pa lapaju svoje mrvice, ali svi nepogresivo znaju da sve ono cime ih kljukaju ili bar veci deo nije nista drugo do jos jedna u beskonacnom nizu lazi. I kad dodje taj trenutak da im tako odgovara odlucice da bas ovog puta ne zele da budu slagani. Pa makar ih niko tada i ne lagao.

 

Poenta je u tome da ako si javni sluzbenik, politicar pogotovo, svaka laz dodje na naplatu. Svi oni lazu i svi veruju da ce se izvuci ali uvek dolazi na naplatu. Ne mozes da biras kad ces da slazes a kad da govoris istinu jer se to uvek evo tacno ovako zavrsi.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Ne bas, malo ima i do toga ko ti govori. Svasta su nama ovi govorili za sta manje-vise svi znamo da je totalni bullshit, svasta nam govore i sada. Samo skokni do topika o korona virusu u Srbiji pa procitaj unazad sta vecina misli o brojevima koje drzava objavljuje. Sto puta smo podsecali na pricu o decku koji je stalno zajebavao selo da vuk dolazi pa najeb'o kad je ovaj stvarno dosao i koliko god da su se ta podsecanja izlizala ona uvek dolaze na naplatu. Na 30% stanovnistva ili tako nekako mozes da igras na kartu zdravog razuma, sve preko toga je inercija ljudi da vezu konja gde im gazda kaze. A kad im gazda sto puta kaze da vezu konja onde gde ce njegovi pajtasi najlakse da ga ukradu, sto prvi put ce da ga vezu na nekom drugom mestu, obicno bas onda kad gazdi i svima ostalima bas treba da ga veze tamo gde mu je rekao da ga veze.

 

Medjusobno poverenje drzave i stanovnistva je temelj svake uspesne drzave. Gde toga nema mozes se jebat', jer se na kraju sve uvek svede na to da i oni najzatucaniji vernici odluce da ne veruju tacno onde gde im odgovara da ne veruju, ili imaju neki interes, ili smatraju. Svaki od tih likova zna da su ovi lazovi, vecina ce da precuti jer se boje, jer ih zabole, jer su deo ekipe pa lapaju svoje mrvice, ali svi nepogresivo znaju da sve ono cime ih kljukaju ili bar veci deo nije nista drugo do jos jedna u beskonacnom nizu lazi. I kad dodje taj trenutak da im tako odgovara odlucice da bas ovog puta ne zele da budu slagani. Pa makar ih niko tada i ne lagao.

 

Poenta je u tome da ako si javni sluzbenik, politicar pogotovo, svaka laz dodje na naplatu. Svi oni lazu i svi veruju da ce se izvuci ali uvek dolazi na naplatu. Ne mozes da biras kad ces da slazes a kad da govoris istinu jer se to uvek evo tacno ovako zavrsi.

 

Jasno je da je ovo boldovano suština problema. Gledao sam neku emisiju o teorijama zavere debelo pre korone, u kojoj je neki Nemac, teorijozaverolog objašnjavao da je sve to nastalo u US u vreme lova na veštice, kad je čitava nacija izgubila poverenje u državu.

 

Zato mi se dopao onaj čiča iz Subotice, uprkos svemu on i dalje iskazuje poverenje u zdravorazumske poteze države.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...